Suburra

• Česko Krvavé předměstí (více)

Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny ovládající území Ostie, a především Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu. Mechanismus dokonalého plánu se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří žijí na okraji těchto mocenských her. Příběh o zločinu se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku sedmi dní, během nichž se rozpoutá brutální válka, která nakonec do svého mlýnku na maso vtáhne vinné i nevinné, zločince, obyčejné lidi, zaprodané politiky i chamtivé kardinály. Poslední den pak nastává Apokalypsa. (CinemArt)

nula87

Věděl jsem, že když mě nadchl seriál Gomorra, že tohle by se mi taky mohlo moc líbit. A světe div se, tohle mě nadchlo. Brutální politicko-mafiánská řežba, kde se nikdo nezastaví před jakýmkoliv zvěrstvem jenom proto, aby si urval kousek z děleného koláče pro sebe. Do Říma přišlo období dešťů a spolu se stoupající hladinou vody stoupá i hladina násilí a bezskrupulóznosti místních politiků a "podnikatelů" - na všechny prostě nemůže zbýt, a proto v potocích vody potečou i potoky krve. 95% ()

shade000

Určite jeden z najlepších talianskych filmov. Stefano Sollima je génius. Politika, náboženstvo, mafia - všetko v kope. A ten geniálny soundtrack od M83? No nádhera... ()

Nathaniell

Stefano Sollima řekl, že jeho nejoblíbenější postava je "Číslo Osm" (Alessandro Borghi), s čímž (nečekaně) absolutně souhlasím. Stran filmu Suburra: Sledujeme příběhy několika postav a jejich "gangů", které se mezi sebou prolínají a ačkoliv zdánlivě nesouvisí, právě jejich proplétání vede k fatálním dopadům na všechny, kdo se rozhodli urvat si to svoje. Co se týká téhle tématiky, je Suburra pro mě osobně jedním z nejlepších (ne-li nejlepším) vyobrazením podsvětí, gangsterů a mafie. Syrovost, sny, smrt, naivita, trocha drog (bez toho by to nešlo) a příběh ostrý jako žiletka... ... ... ... Zabijáci, politici, lichváři, ovšem nikdo z nich není bez viny... ... Se svojí délkou 134 minut by mu neublížila ani půlhodina nebo hodina navíc, protože dvě a kousek hodiny vám uteče jako voda... ... Je jedno jestli máte rádi drama, filmy o mafii, nebo jen hledáte inspiraci na tvorbu námětu z podsvětí. Pusťte si tohle a nebudete toho času ani v nejmenším litovat. 5* ()

Ukrizku

Za prvé hudební vibrace, za druhé natural klima jihu Itálie, za třetí pravidla rodin mafie - to je fakt silný dojem. Ale: Vatikán byla metaforická fraška. Některé souvislosti by si méně chápající zasloužili dotáhnout - co bylo s dítětem, na co bude Samurajovi Viola, proč ho nikdo nehlídá, když je tak důležitý... A co mi nejvíc chybělo, aspoň jeden bohabojný nebo aspoň jeden sympatický člověk. V Ostii žijou tací krasavci a film nám naládoval samý mastný, sadistický a šeredný kreatury. ()

Pete

Malý zlo plodí větší zlo, a to zas ještě větší ZLO, až to jednou vyplaví všechny kanály Říma. Celkem depresivních 90% ()

Hemlock

Velice intenzivní kousek z města všech měst!!! Opravdu výborně natočená a hlavně skvěle nazvučená mafiánská jízda, kdy vše roztočí menší přešlap a pak už to jede suveréně až do konce. Krásné děvky, cigoši, zkorumpovaní politici, mafiáni, bouchačky, podpadky a lesklé legíny - až na ten krapet otevřený konec prostě není co řešit a tuto jižanskou petelici můžu jen doporučit - 80%. ()

adamix

Moderný, spočiatku necelistvý (s narastajúcim počtom postáv), zato v celku neskutočne pútavý taliansky triler o neomafii s prvkami ťahavej techno hudby a scenériami Ríma z rôznych kútov. Hoffmanovsky vyšperkovaný mafiánsky boss, krutá cigánska gorila, nádherná prostitútka, či skorumppvaný politik a mnoho ďalších osobitných postáv sa dá nájsť v tomto prepletenom príbehu, pri ktorom vám bude skutočne záležať na osude postáv. Taliani majú odo mňa veľkú pochvalu. U mňa 85%. ()

Kimkong

Spousta hlavních postav. Všeci kuli pikle aby si nějak nahrabali. A pak je to semlelo. Skoro nikdo nepřežil. Ale celkově nic moc. ()

Arkagas1989

Miluju tenhle film. Italská mafie je něco, co mě baví už roky - ať už filmově nebo knižně. Film jsem viděla několikrát a řadí se mezi mé nejoblíbenější. Skvělé obsazení, skvělá akce, i pointa špinavého Říma a krvavého předměstí. Špína, prachy, sex a bouchačky. Na nikom, včetně nejvyšších hlav nezůstane nit suchá. Tenhle film je už snad legenda. Nyní 20.11.2020 za sebou mám i seriál, který vyprodukoval Netflix a který dostal Subburu na vrcholné příčky top seriálů. Velkým plusem je i to, že Aureliana a Spadina hrají ti stejní herci. Takže kdo Suburru milujete, rozhodně si nenechte ujít seriál. Film je skvělá lákačka. :) ()

liquuid

Nejvic ze vseho me nastvalo, ze tu nenajdeme zadnou hlavni dejovou linii. Zadna hlavni postava, k nikomu vas to nepripouta. Spousta nevysvetlenych veci, hlavne tedy ke konci. Diky absenci hlavni linie je i velmi zmatecni zacatek. Co zde pochvalit - audio, zpracovani, vizual. Pro me je bohuzel ve filmu hodne der a nepochopitelne veci. Bohuzel 55%. ()

a0001

Hypotický, ohromný, drsný, autentický, atmosférický, politicky-špinavý, dokonalý. Rozmanitý dej, ktorý na koniec spája spoločný osud. S odstupom času 3x pozretý. 100%. ()

DonBraso

Očekávání ohromné o to větší zklamání.Po krásách ACAB a seriálu Gomorra,jsem přistupoval k Subuře jen v tom dobrém.Bohužel tahle epizoda šla docela mimo moje portofilio.Favino je pan herec,takže jeho role politika byla naprosto parádní,bohužel zde vyšla časově né úplně košér,kterou jsem si představoval.Stefano broukal i jinde,právě tam se skoro nic neudálo tak zázračného,kde cikáni a nějaký ňouma zapletl jen díky tomu,že on jediný ví.Všechny ty scény na mě působila hrozně uměle,což jsem si nedokázal připustit.Pak přišla další postava Alessandro Borghi v podání čísla 8,který mi připomněl z Gomorry herce Marco D'Amore jako Cira,který měl nějaký respekt,ale vzápětí to hodil díky jeho couře se vším tím othellem do kouta a pak přišla odplata,kterou nejspíš čekal.Jelikož něco vím či tuším,tak se také zařídím,ale scéna na pláži byla jak masařka na hovně,která zezelená a jde dál.Nic zvláštního,které opět docela vyšumělo gradací do ztracena.Pak je tu soundtrack,který hodnotí spíše lidi než film samotný,což je pomalu divné,ale je to tak.M83 tu hodil tracky ze svého špajzu.Tady se můžu podepsat snad ke všem,takhle amatérsky dát hudbu do scén,kdy hudba graduje a ve filmu se mluví o nějakým proslovu,je příšerný.Takže selekce pokračuje a z filmu se stane rutinní záležitost,která je tak stejná jakou jí znám.Kněz či náboženství vyšlo opět někam do vodních hladin.Ostatní mělo ducha,byla tu sice nějaká premisa s cílem ukázat opět mafii v tom zrnku kávy jaká je,ale zde to silně haprovalo a to jsem myslel,že Sollima bude gradovat,ale vypadá to,že mu dochází benzín ve velkým. ()

silak_xup

Prvních pár minut jsem si říkal že to bude nuda, jenže pak se začnou příběhy jednotlivých mafiánských klanů tak krásně promotávat a všechno začne gradovat, že mě film rychle vyvedl z omylu a rozhodně jsem se ani vteřinu nenudil a čekal, jak to celé dopadne. Na druhou stranu jsme si oba se slečnou pár minut před úplným koncem řekli jak to nejspíš dopadne a tak to taky dopadlo... mohlo to být přeci jen ještě více zapletené :) ()

Blazis34

Velké překvapení pro mě! Suburra si nebral servítky absolutně s ničím. Sex, drogy, korupce, mafie, prostě vše jak (asi bohužel) v reálném světě je. Líbila se mi ta mrazivá a napjatá atmosféra, která byla cítit po celou dobu filmu. Zajímavé bylo, jak všechny jednotlivé příběhy do sebe zapadaly a jak nakonec skončily propojeny. Za mě nebyl herec, který by svoji roli nezvládl, ba naopak. Nějaké herecké výkony byly na té nejvyšší filmové úrovni. Těžko se chválí děj, který o lecčems vypovídá a poukazuje i na zákulisní praktiky politiků, které se prostě a jednoduše dějí. A dít budou. K tomu ona mafie a celosvětový problém se bude těžko ospravedlňovat a odstraňovat. Bohužel. Bavíme-li se ale o tomto filmu, tak ten nabídl velkolepou podívanou a úplně člověka vtáhl do děje. Ohodnotím lepšími čtyřmi hvězdami, vysokým hodnocením - 85%. ()

MP17

!!! SPOILER !!! Nenapsal náhodou scénář George R.R. Martin? Veškeré problémy vzniknou po jedné nepodařené souloži, hampejzník ovlivňuje dění, předává informace, je tam několik samozvaných kápů (vládců) a nakonec všichni chcípnou. Jinak film o ničem, vše to ještě umocňuje příšerná slaboduchá hudba. Snaha o propojení s nějakou apokalypsou a papežem, to byla vysloveně křeč. Jedno se tomu filmu musí nechat - málokdy se povede, aby byli na scéně pouze a jen nesympatické postavy. ()

Mikecat

Úvod nezaujal,až nasledujúca scéna odštartuje rýchly a zauzlený sled udalostí až sa človeku zamotá hlava, kto kde s kým a proti komu mladé horúce hlavy alebo chladní kápovia zo starej školy?ani jedni ani druhí ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?