Emigrantům se v cizině málokdy daří dobře, a proto se často vracívají do vlasti. Aspoň to tvrdí film Pytláci. Jenže dlouhé roky odloučení i odlišné zkušenosti zaviňují odcizení, navrátilci si přestávají rozumět i se svými nejbližšími. Přesně to postihne hlavního hrdinu, jenž nedokáže porozumět změnám, kterými prošla česká vesnice. Ani se synem, ani s manželkou nenalezne společnou řeč. Přestože režisér Hynek Bočan vsadil na expresivní zobrazení, základním problémem příběhu zůstává jeho neživotnost. (oficiální text distributora)

IvonaK

Pytlačení, nevěra a duševní napětí to jsou pytláci. Ale děj se místy táhl a to že vyplavaly na povrch erotické scény, tak to mě nezaujalo. ()

Pitryx

Hned v úvodu kdy klučina jak blb naběhne na vidle jsem si říkal, že do čeho jsem se to zase nechal uvrtat. Leč, kupodivu, jde o velmi dobře zpracovaný film, jako takový. Téma je poněkud střelené, ale co v té době že jo. V každém případě je zde několik legračních okamžiků, několik našich nahých hereček (prošlých cenzurou?), ale především bych to neviděl na nějaké velké drama. Mně se líbily vesnická idylka, postavy a i dějově to ušlo. Vůbec nechápu, proč tento film nějak zmizel z distribuce. 0/0 ()

Dvojirakri

...nevím proč, ale mám ten pocit, že jsem k tomuto filmu měl dostat návod nebo průvodní slovo autora. Je zde dost nevyřčených věcí, nechápu proč se některé postavy chovají tak jak se chovají. Nebo mi jenom něco uteklo. Nahá Štěpánová to nezachrání. Hlaváčová by Nového měla v deseti letech... Překvapí záporná role Nárožného. Zkrátka velké zklamání. ()

charles3

Zajímavé vesnické drama o navrátivším se emigrantovi předznamenal po nepříliš významné filmografii 70.let Bočanův návrat ke kvalitnější i divácky vděčnější tvorbě osmdesátek - viz S čerty nejsou žerty, Smích se lepí na paty nebo TV série o Šéfovi. Všichni zúčastnění hrají v rámci scénáře poměrně dobře, ženské postavy překvapí i nepřekvapí občasnou nahotou a pan Somr zde svou vizáží a pojetím postavy předznamenal svou pozdější bezmála ikonickou roli zbohatlíka Napakunka ze Strašidel z vikýře :-) ()