Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku zahlédne Marta svatbu své kamarádky Aleny. Potom jde do blízkého železářství pro kroužky na záclony. Po prodavaččině tradičním "nemáme" si nechá zavolat vedoucího Viktora Tomáše. Ten se jí omluví, že zboží není na skladě a vzápětí jí vyzná lásku a požádá ji o ruku. Večer jej doma čeká nemilé překvapení. Všude je nepořádek a Marta, která místo večeře hledá svatební fotografie mu vyčte, že scénku s kroužky, kterou si rok co rok připomínají své seznámení, stále více odbývá. Viktor se marně domáhá večeře a pak se na nápad Marty vydají na návštěvu novomanželky Aleny, která je mimochodem skvělá kuchařka. Idylka, která u kamarádky vládne oba hosty překvapí. Alena jim však prozradí, že si tentokrát (vdávala se již potřetí) nechala najít ideálního partnera pomocí počítače. Marta s Viktorem zapochybují, zda se k sobě vůbec hodí a navštíví proto kybernetický ústav, kde počítač zjistí, že jejich manželství se rovná hazardu. Nechají si pro sebe najít ideální partnery a přes důrazné varování tetičky Emilky se rozhodnou se svými "ideálními partnery" sejít. Jenže jak už to v českých komediích bývá, všechno se řádně zamotá, protože ani jeden z nich se napoprvé nesetká s tím pravým. Hudební skladatel Petr Karát místo sebe poslal na schůzku s Martou instalatéra Frantu a Viktor navštíví ordinaci "své" doktorky Tuchlové právě v den, kdy ji zaskakuje energická Soňa Brčková. Jak už to končívá, sejdou se nakonec všichni aktéři, včetně tetičky Emilky, Aleny a jejího ideálního manžela, pravých i nepravých ideálních partnerů u Tomášů a vypukne ten pravý šťavnatý zmatek, který dělá komedii komedií... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (159)

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Variácia Jáchyme hoď ho do stroje akurát scenárista ani predstavitelia hlavných rolí nie sú komici, takže spočiatku zábavný potenciál využíva Iva Janžurová a František Peterka. Do hry však vstupuje dvojnásobná zámena postáv, ktorá komický potenciál znásobuje, takže aj zábavy je viac. Záver je síce priehľadný a tak trocha umelý ale predsa len úsmevný. 65% ()

copstp 

všechny recenze uživatele

Marně si říkám, co na tom všechny tak strašně moc baví? Dost možná že Jana Brejchová byla fakt sexy baba a ve Vlastíkovi Brodském se dá poznat spousta těch namakaných blbečků, kteří navenek vypadají jako ti nejdrsnější týpci. Jenže Vlastík má prostě charakter a to něco pověstné navíc. Inteligenci? Nevím, ale svou roli zahrál jako již tradičně skvěle. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Klasicka normalizacna komedia, ktora sice nema na snimky typu Jachyme hod ho do stroje, ale pobavit dokaze. Vyborni herci : Brodsky, Zazvorkova a Mensik /Spalovac Mrtvol, Happy End/ ...... a stale si radsej pozriem tuto fajnu komediu nez hrozy typu Panelak, Ordinace, pripadne Bratislavafilm a podobne "klenoty" : 74 % ()

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Brodského v podobných rolích miluji, obzvláště s manželku Brejchovou, ale toto je velmi slabý film, který i přes zajímavou myšlenku nemá nic moc co nabídnout. Uznávám ovšem jeho zásluhu, že se „zelenkavá“ stala kultovní barvou. Neméně nezapomenutelná je však Bláhova balicí otázka „Taky si připadáte tak abstraktně?“. (Dvě hvězdy, nicméně: argenson, Oskar). ()

SONY_ 

všechny recenze uživatele

„Já inscenuju bejvalý schůzky a opakuju idiotský cancy a k večeři spolykám mandele vajíček, já se snažím!“ Viktora jsem měl nejradši, má rád jídlo úplně stejně jako já. Ale jinak doufám, že moje manželství bude dobře fungovat bez počítače, ale kdyby NÁHODOU ne, vím, kam zajít. /60%/ ()

Galerie (10)

Zajímavosti (25)

  • Tomáš (Vlastimil Brodský) je vedoucím železářství, které sídlí hned vedle památného domu U Rotta na Malém náměstí 3 v Praze na Starém Městě. Železářství zde bylo od roku 1850 a přežilo i éru komunismu. Zaniklo až po roce 1989, správněji bylo přestěhováno do Linhartské 6, asi 50 m od domu U Rotta. (sator)
  • Vo výrobnej správe filmu je upozornené na nevhodné správanie „špičkových hercov“, z dôvodov ktorých dovoleniek muselo byť natáčanie filmu prerušené na viac ako mesiac: „nemajú záujem v čase divadelných prázdnin pracovať, ale sa rekreovať.“ [Zdroj]
    (Raccoon.city)

Reklama

Reklama