Yesqward

(možné spoilery) Sakra, to bolo niečo. Taký film som ešte nevidel. Neskutočné! Presne toto mám chuť urobiť vo veľa situáciách: jednoducho sa vykašľať na systém. Skvelé vyobrazenie toho, ako by to vyzeralo, kebyže to niekto tak urobí. Proste Michael sa s nimi nemaznal. Škoda toho konca, mohlo to byť všetko ináč, ale to je jedno, možno je to v niečom dobre. Veľký zážitok a hnev (hlavne z toho nácka) mám z filmu. 100%. ()

Blacks

Ze začátku jsem dost nechápal a měl jsem problém se prokousat do druhé poloviny, která se perfektně rozjela a pokračovala až k solidnímu konci. Člověk kterému prostě jednoho dne ze všeho hráblo a kterému prostě musíte tak trochu fandit prostě "Jde domů"! ()

Lachtaan

Michaela Douglase musím nejen kvůli tomuto dílku řadit mezi mou alternativní druhou TOP desítku herců. Vedle briliantní Fincherovy Hry, od které to u mě bude za pár týdnu rok, jsem si dopřál další líbezné drama, které je tak hravě reálné, až diváka může děsit onen fakt, že se každá sekvence filmu může stát v životě kohokoli z nás. Že stačí, aby se naskytl cholerický člověk se slabšími nervy a pevnou neústupností a během jediného dne by dokázal v zápalu vzteku na nesoulad mezi vlastním pohledem na svět a jeho reálnou podobou v nemalé míře ovlivnit osudy všem bytostem v jeho bezprostředním okolí. A díky téhle reálné čirosti jsem si tenhle film v mžiku zamiloval. ()

Dado

Úprimne, netuším, čo chcel Schumacher týmto filmom divákovi povedať. Spočiatku sa totiž Voľný pád tvári ako svojské nastavenie zrkadla spoločnosti, znechutenie z ktorej zavedie obyčajného muža v jedinom impulzívnom okamihu na cestu, ktorá by sa mohla za istých vyhrotených okolností stať osudom každého z nás. Veľmi skoro sa však rozbehne spleť len veľmi ťažko uveriteľných epizód, počas ktorých sa hlavný hrdina (stvárnený Douglasom skutočne skvostne, to bez diskusie) rýchlo kryštalizuje na klasického psychopata s ešte klasickejšími pohnútkami. Vo výsledku ma tak už ani príliš nemrzelo, že jeho smolný deň – počas ktorého mal paradoxne neraz viac šťastia ako rozumu – sa napokon končí tým najpredvídateľnejším spôsobom, aký nám mohol byť naservírovaný. To, čo Scorsese skvele zachytil v postave Travisa Bickla, sa Schumacherovi aj napriek nádejnému nápadu a skvelému hereckému obsadeniu bohužiaľ rozsypalo medzi prstami. (60%) ()

Lomy

Psychedelická podívaná se skvěle hrajícím sarkastickým Michaelem Douglasem, který nenechá na nikom a na ničem nitku suchou. Výborné ironické hlášky a reakce. Místy svérázná kritika společnosti člověkem, který sám byl tak trochu mimo realitu. Nakonec i ne úplně nejlepší konec "hlavního hrdiny". Přemýšlím o absolutním hodnocení a dávám 4,5 hvězdičky.. Nevím proč, ale chvílemi se mi vybavoval Pulp fiction, tento film si však zaslouží půlhvězdičku navíc.. působil na mě více civilně či věrohodně, i když průběh děje byl vlastně hodně nerealistický.. ()

danoo

Michael Douglas v roli paranoidného psychtického otca rodiny žobrajúceho o lásku a pozornosť brutalitou je dosť hodnoverný, ale na takéto typy má predsa monopol Robert De Niro. ()

LadyDevil

Už to bude pár let, co jsem Volný pád viděla poprvé, a tak jsem s i to ráda zopákla, když ho dávali v televizi. A opět se mi potvrdilo, jak geniálně dovede Douglas zahrát psychouše; skoro mi to připomíná našeho Trojana - jakoby jim žádná jiná role než ulítlí psychopati, ztroskotanci a podivný existence neslušela víc:-D Myslim, že každýmu člověku s jistým odporem k současný společnosti musí být aspoň do první poloviny filmu role Willyho sympatická - já ho v mnoha situacích opravdu chápala..a mockrát bych si i přála uvolnit se natolik, abych si mohla ulevit..aby mi bylo všechno natolik jedno, že bych každýmu řekla, co si myslim a mohla udělat, co si myslim, že je správný a SPRAVEDLIVÝ..hromada dialogů je úžasných - ať už je to u ťamana v obchodě anebo na golfovém hřišti. Zároveň se mi líbí příběh uťápláho kancelářskýho poldy jdoucího do penze, co chytne druhej dech...Konec sice ničím nepřekvapí, ale o tom to není:-) ()

anli

Reziser Joel Schumacher priichazi s kriminalnim dramatem o muzi,ktery se vlastne zcvoknul diky beznym"spostecumůdnesni doby.Michael Douglas je skvely a jeho role byla dulezita k uvereni a opravdu se mu to povedlo.Skvele mu sekunduje Robert Duvall.Je to dobre napsane,dobre zrezirovane-je to vlastne jakesi studium chovani cloveka v krizovych situacich.Film se rozviji celkem pomalu a vlastne ho tlaci dopredu jen hlavni postava v podani Douglase,ostatni mu delaji jen kompars.Myslim,ze se to velmi a verohodne povedlo a ma u me jasnych 90%. ()

JayJay

3/4 filmu se nesl v duchu (ne)normálního chlápka kterému ruplo v bedně během zácpy. Hlavní hrdina v podání Michaela Douglase bojuje s gangy, nadává na vysoké ceny v supermarketech a likviduje nacistické sráče.Do té doby měl film výborný spád, Douglasovy jsem fandil, dokonce se i bavil, ale potom se z toho chlápka kterého jsem začínal mít rád stal psychopat který stříli policajty a stává se typickým padouchem. A to byla škoda !! ()

Pavlínka9

Michael Douglas v jedné ze svých nejlepších rolí :) Drama, kdy nevíte, kam až může muž, prvně s baseballovou pálkou, později i s jinými "příručními zavazadly" zajít. Pamatuji si, že poprvé jsem tento film viděla cca v 10ti letech a nechtěla jsem od té doby Michaela Douglase vidět, jelikož jsem se ho bála jako toho pána, který nemá rád lidi okolo :D ()

noriaki

Joel Schumacher si hraje s divákem. Volný pád je ze začátku sžíravá společenská satira, která se nenápadně překlopí do černohumorné komedie, a záleží jenom na vaší vlastní míře cynismu, ve kterém okamžiku se začnete smát. Za sebe můžu říct, že postupujícím časem se tento moment stále více a více posunuje k začátku. Úvodní rozčilující scéna ve frontě skvěle navodí atmosféru, a pak už to jede. Děj je gradovaný na principu žáby vařené v pomalu ohřívané vodě. Co na tom, že tímhle způsobem se žába uvařit nedá. Film i tak funguje perfektně. Obrovským plusem je hudba, která mi občas připomínala Apocalypse Now, občas Predátora. ()

Tomes83

Vysloužilý polda, který potřebuje dokázat, že nepatří do starého železa a „padouch“ který potřebuje jen trochu té slušnosti a uznání. Emocionální drama, které vlastně poukazuje na absurditu života a zákonů a také na to, že nabitá zbraň to pomůže alespoň na chvíli řešit! ()

ywo666

K tomotu film som sa dostal náhodou v Student Agency. Vedel som, že to je kult, vedel som, že ma to môže kurevsky baviť. Joel natočil veľa film. Veľmi dobré. Priemerné. Aj veľmi zlé. A toto je spolu s epozódami s House of Cards jeho absolútny vrchol kariery. Film vedie priam geniálne. Snáď všetky scény s Douglesom som parádne. A práca s tým ako postupne odhalujeme jeho postavu. Fasa. Mimochodom dostal za Mchael oskara? Lebo určite by mal. Celý film som len nechápal ako mi to mohlo uniknúť. Je to tak na 4 a pol*. Ale nech nežerem dám za 5*. Fakt ma to zaujalo. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher