Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

Jonash87

Výborný Colin Farrell ve svěžím válečném dramatu, u něhož se místy, i přes ne zrovna pohodovou atmosféru uvnitř výcvikového tábora, zasmějete. Nenucený a volný konec jen podtrhnul mé kladné dojmy. Není divu, že se od té doby začal Farrell objevovat v čím dál více filmech. ()

Martin741

Zas dalsi brutalne nadhodnoteny film tuna na csfd ... jak tak pozeram. Nie, nie je to vynimocne, nikdy nebolo. Spinava vyprava tomu nijak nepomaha, herecke vykony ziadne, dialogy tvori hlavne v strede vatovo plane plky ... strata casu, fakt nepochopim co je na niektorych filmoch ..... 25 % ()

marcek

Tak tenhle filmeček mě vážně zaujal. Ale hlavně výkon Colina Farrella. Schumacher odvedl vážně práci na ***** ()

Petoss1

Škoda je len to, že sa tam Vietnam mohol ukázať aspoň na konci i keď musia byť aj takéto protivojnové filmy. Inak sa jedná sa o padarený snímok s mladým Farrelom a peknou hudbou, ktorá graduje príbeh. Tábor tygrov nenudí, je to poctivo odvedená filmárčina a vychutnajú si ho najmä tí, ktorí sa radi piplajú v charakteroch postáv. 75% ()

JohnRambo

Odohráva sa vo mne vnútorný boj :) Na jednej strane super vo VŠETKÝCH smeroch, na druhej jedno mínus za slabý scenár. Veľmi rýchly koniec. Práve vtedy keď sa to rozbehlo. ()

C0r0ner

Z Vietnamu existuje hodně filmů a Tábor tygrů je jedním z těch lepších a to kvůli několika věcem. Zaprvé se mi moc líbil Colin Farrell, který hrál skvěle a k tomu měl napsanou dobrou roli. Zadruhé musím ocenit Schumacherovu soustředěnou režii a zatřetí je samotný příběh natolik poutavý, že jsme se nestihl nudit. 80% ()

laik_60

Film z prostredia výcvikového tábora, plno kriklúňov, šikanujúcich a buzerujúcich vojakov pripravovaných na Vietnam, a Farrell čoby paifista. U mňa slaby priemer. :( ()

Wormboy

Vyborna vojeska drama, ktora tak trosku pripomina legendarny Kubrickov Full Metal Jacket, predovsetkym tym, ze sa jedna o vycvikovy tabor. Colin Farrell je skutocne skvely, Schumacher odvadza poctivy kus prace a niektore kamerove zabery su naozaj vynimocne. Vyborny film s inteligentnym scenarom, za malo penazi a s viac nez uspokojivymi hereckymi vykonmi...co si dnes v dobe Pearl Harbor mozeme viac priat? ()

PROCESOR

Jeden z prvních snímku co jsem viděl s Colinem Farrellem. Ale jeho čas teprve přijde s jinými filmy, neřekl bych, že se teprve "rozkoukává" hrál dobře. Z poselství podobných filmu jsem již trochu unaven. Jeden Rebel co to vše prokouknul a řeší dilema, kde ho schopnosti předurčují k velení, ale on váhá.. ()

zette

Dobre natoceny film z vycvikoveho tabora v dobe valky ve Vietnamu. Vyborny Farrell v hlavni roli. Jinak vsak ve filmu neni nic, co by divakovi melo utkvet v hlave. Jen dalsi z cetne rady filmu na toto tema. ()

Radiq

Jeden z nejlepších vojenských filmů. Sympatickej Colin. Ale nejlepší na tom byl ten odmítavej postoj hlavního hridny a žádný pochlebování americké armádě. Docela škoda, že tenhle film tak nějak zapadl a moc lidí ho nezná. Podle mě totiž kvalitativně dokáže soupeřit s podobně laděnejma filmama (nejvíc mi to připomínalo Olověnou vestu a navzdory Kubrickovi mi tohle prostě přišlo lepší). Akorát teda že dostal z armády všechny kolem, ale sebe ne, a navíc i přes svůj vzdor byl vlastně dobrej voják, to bylo trochu vedle... ale nevadí. ()

SeanLSD

Ďalší dôkaz, že čím menej peňazí Joel Schumacher dostane, tým lepší film natočí. Atmosféra je neveselá, pochmúrna a mladí herci vynikajúci do tej miery, že ani skvelý Colin Farrell nevyčnieva z radu nad ostatnými ( čo sa veru často nestáva ) tak ako v neskorších filmoch. Začína ako stret veľmi naivného, no neveľmi veselého idealizmu s rebelantstvom ( takmer ) bez príčiny a končí v náznaku apokalypsy, ktorou už vtedy Vietnamska vojna dávno bola, aj keď iba na cvičisku. Nedá nespomenúť si na FULL METAL JACKET alebo G. I. JANE, natočených síce s väčšou pompou, drastickosťou a šokmi, ale veľmi blízkym vyznením. Skutočná vojna je krutá a absolútne nepredvídateľná a výcvik na ňu musí byť podobný, rovnako neľudský ako ona. ()

tom88

Dosť podarená dráma, ktorá je skoro vojnový film. Podobné filmy ma veľmi bavia. Herecké výkony Colina Farrella a Cliftona Collinsa sú výborné. Aj ostatní boli dobrí, ale Clifton s Colinom asi najlepší. Film mohol byť v kľude dlhší, Schumacher sa vie postarať o pozornosť diváka. 76% ()

danliofer

Konečně po Kubrickově Olověné vestě opět kvalitní film beroucí si na mušku buzeraci pro buzeraci. Navíc Collin Farell v poloze, která mu sedí víc než dobře. Nevyčnívá z role víc, než je dáno samotnou postavou. Celý herecký ansámbl je sehraný a příběh naprosto uvěřitelný. ()

bartias

Drsná meditace nad zbytečnosti války a násilí stihne proběhnout už ve výcvikovém táboře plném šikany. Colin Farrell je v roli, díky které prorazil, neodolatelný. Syrová realistická atmosféra připomíná dokumentární film. Tábor tygrů je přípravkou na Četu i Apokalypsu. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů rozporuplného režiséra Joela Schumachera. ()

eJacques

...O dost slabší odvar Kubrickovy Olověné vesty... Působil na mě dojmem béčkového filmu.... Myšlenka byla, ale to taky ve Frajeru Lukeovi, tam o moc silnější, zde mu jeho mladší "kolega" Bozz pouze sekunduje... Film není vcelku špatný, ba naopak, ale srovnání se holt nevyhnu, zážitek prostě nenaplnil očekávání... ()

Triple H

Výborné. Je naozaj zaujímavé, ako Schumacher vie točiť aj absolútne sprostosti na jednej strane a na druhej doslova vynikajúce filmy. Asi uňho platí - čím nižší rozpočet, tým lepšie. Veľmi dobre zvolená forma - dokumentaristická kamera filmu prospieva. Colin Farrell tu na seba prvýkrát upozornil - jeho výkon je výborný. Škoda, že v poslednom čase to nejak uňho kolíše. Bol by som ochotný možno ísť aj na päť, nebyť vyšumeného finále, kde mi niečo chýbalo. ()

hans500

Pochvalu si zaslouží především kamera a Colin Farrell, ale i scénář a režie jsou výborné. Film je sice trochu jiný a místy i slabší než jiné filmy z války ve vietnamu (Četa, Lovec jelenů),, ale pořád je to (horších) 5*. ()