Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

Honza dAve

Jeden z pre-vietnamských snímků (který nakonec do Vietnamu ani "nedojde") soustředící se hlavně na výcvik vojáků. V tom se trošku podobá Olověné vestě (Full Metal Jacket), té se ale určitě nevyrovná, i když je samozřejmě primárně o něčem jiném. Ze začátku mi Tábor Tygrů přišel jako podprůměrné military béčko, ale postupně začala být postava Bozze zajímavá. Nicméně ani vydařený vývoj postav na skvělý výsledek nestačily, zvlášť, když herecké výkony nepovažuji za nikterak oslnivé. Příjemně průměrné a koukatelné ovšem ano. Nejlepší byl asi Clifton Collins Jr. coby zoufalý Miter. Pro skalní fanoušky military žánru 4 *. Film absolutně postrádá atmosféru jiných filmů o Vietnamu či o 60´s a 70´s - soustředí se jen na kasárna a cvičiště. Těžko říct, je-li to dobře, nebo ne. Každopádně to je to, čím z řady jiných snímků vybočuje. ()

kowalski

Nečekal bych takhle silný film "pouze" z výcvykového tábora, kde se vojácí cvičí před odjezdem do Vietnamu. Po skončení jsem si musel dát chvilku klid abych to vše vstřebal a mohl usnout. Originální filmová ruční kamera a Farrellův herecký výkon. ()

melloun

Přípravný kemp na válku ve Vietnamu, zelenými mozky se to tu jen hemží. Není to jen trénink, je to válka a ke všemu ještě pořád doma (v USA). Mezi vojáky, co mají táhnout za jeden provaz, je od začátku nevraždivost a nenávist. Parádní film, ve kterém není moc akce, o to více jsou prokresleny jednotlivé charatery postav. Jde zde hlavně o to prostředí vojenského výcvikového kempu, antimilitantní postoje, stres, rozklad osobnosti a zkratové chování jednotlivců, které válka dokáže vyvolat. Colin Farrell byl ideální volbou na roli Bozze a skvěle se odvděčil. Bravo! ()

Saur.us

J. Schumacher po dlouhé době ukázal, že když se chce, tak to jde. Pro všechny fandy války ve Vietnamu jasná volba i přes to, že se do Vietnamu ve filmu nedostanete. A ta 16mm kamera, to byl skvělý nápad! ()

Jeremiah

Kdyby všichni američané uvažovali jako vojín Bozz pak by možná bylo o dost válek ve světě méně. Jelikož tomu tak není, jsme tam kde jsme !!! Tento film mě dosti připomíná "Četu", pouze zasazenou do prostředí výcvikového tábora. Také zde je ukázáno, kdo je verbován do novodobých válek pod záštitou "svobody". Odvážný počin od režiséra Schumechara, který si své 4 hvězdička zaslouží. ()

cyphercz

Celej film stojí na výborným Colinu Farrellovi v roli Bozze a jeho fuckování armády... Hezky zobrazený nejčastější důvody, proč mladý kluci chodili a choděj do válek... ()

P.J.2

Tento film, i přesto že je výborně natočený, je ukázkou excelentního herectví, výkony herců byli prvotřídní a Collin Farrel akorát dokazuje že umí doopravdy hrát,tento film jsem zkoukl jedním dechem.Výborné ()

Radek.SCH

Film o válce, bez války na vás zapůsobí mnohem víc, neřž kterékoliv jiné „válečné peklo”. A Colin "grázlík" Farrell byl perfektní. ()

DHDV

Špatný film to není, spíše takový divný. Zaleží hodně na vašem vkusu a na to jesltli vám vyhovuje herecké obsazení. Film se mi líbil ale na 5 hvězd to není. Možná mě nudila kamera nebo ten styl točení, ale jak říká zaleží na vašem vkusu. Ale pokud máte rádi film o armádě tak doporučuju. Horší 4 hvězdy… ()

Luk Skywalker

Válečný film, ve kterém není válka. Nevadí, ale po solidní první polovině, se film nepříjemně táhne a kromě trošku akčního závěru se nic moc neděje. Ještě, že to není delší to by mě unudilo. Ale jinak herecké výkony jsou dobré. ()

Hapretor

Colin Farrell zde hraje dobře a jeho postava ve filmu je hezky výrazná. Tím to ale končí. Děj je nudný. Na dobrý válečný film málo atmosférické a akční. Na dobré drama zase málo psychologicky vykreslené a jednoduché. ()

Rockerman

Musím přiznat, že takový válečný nebo spíše protiválečný film jsem ještě neviděl! Na válku se tu totiž ani nedostane, přesto je to film dramatický, ale hlavně velmi neotřele natočený. Sledujeme zde výcvik amerických vojáků, před odjezdem do Vietnamu. Tvrdý dril zanechává na vojácích následky a o nedorozumění a rvačky tu není nouze. Voják-rebel Bozz (skvělý C.Farrell), který se vyzná ve vojenských předpisech, ale odmítá se podřídit tupým velitelům, je stále zavírán do vězení nebo je šikanován. Drama je to až do konce. U tohoto filmu jsem se nenudil ani na chvíli a proto si za to, ale hlavně za netradičně natočený příběh zaslouží ode mne plné hodnocení. ()

Adm.Nelson

Pre mňa najlepší Schumacherov film (hoci ide o jednu z jeho menej známych vecí), postavy nie sú žiadni hrdinovia ale obyčajní ľudia a ich správanie je uveriteľné; to, ako prežívajú psychickú záťaž (pričom viacerí zisťujú, že narukovať bola chyba a nemajú na to) je tu výborne ukázané, a kamarátstvo medzi ústrednou dvojicou vyzerá nefalšovane pravo. 9/10 ()

MickeyStuma

Příběh vystavující známé přísloví "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti." Vojáci se učí nejen boji, ale i sebekázni a toleranci mezi sebou, což jim přirozeně nějak nejde. Colin Farrell tu vystihl vojáka, který působí velmi netolerantně a flegmaticky k armádě. Frajírek, který však ukazuje svoji lidskost. Tento film nedisponuje žádnými válečnými scénami. Taky proč, když se jedná ryze o výcvik vojáků. Psychika tu však dostává i tak dost zabrat. Příprava musí být dokonalá, čeká je boj ve Vietnamu. Film trefně vystihl nelehký a traumatizující život ve výcvikových táborech. Skvělá kamera, kdy je použita i ruční, dodává autenticitu, vtahuje diváka dovnitř příběhu a vyvolává pocit pochopení, co ti chlapci museli vše vytrpět. Nejlepší, byť nízkorozpočtový, snímek režiséra Joela Schumachera. ()

GOREGASM

Na žánrové majstrštyky jako "Full Metal Jacket, "Platoon", nebo "Apocalypse Now" Tigerland nemá, každopádně ze sebe ždíme maximum a svým antiválečným pojetím a zobrazením amerického výcvikového tábora dává vzpomenout zejména na Kubrickovu Vestu. Dějově ovšem zůstává "pouze" na půdě výcvikového tábora, kde to vře, zejména díky Farrelovu vojínu Bozzovi (jeho motivace jsou v několika místech diskutabilní), nicméně konec dobrý, všechno dobré. A právě tady je dělící čára mezi Tigerlandem a špičkami žánru, kdy chybí ona sžíravá katarze, kterou od těchto traumatizujících dramat oprávněně čekáme a vyžadujeme. To naštěstí nedevalvuje fakt, že jde o velmi kvalitní snímek, plný méně známých, ale výborných herců pod taktovkou nevyzpytatelného Joela Schumachera, který si tentokrát sáhl na dno. 85% ()

BOURQUE

J. Schumacher a jeho tzv. „punk/rebel-vojak“ film s Vietnamskou tematikou. Celý film je založený na skvelom výkone mladého C. Farrella, ktorý tu predviedol jeden z najlepších výkonov svojej hereckej kariéry. (Nie je divu, že sa objavil aj u ďalšom filme režiséra – „Phone Booth“.) Charakter „vojaka“ R. Bozz je na mieru šitý pre C. Farrella. R. Bozz je ozajstný „rebel“. Mimochodom samotný film celkom dobre vyzdvihne „odvrátený“ charakter jednotlivých vojakov. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Fifipek

Nejedna se o klasicky valecny film, nybrz o film z prostredi vycvikoveho tabora, kde Colin Farrell dela poradnej bordel! Snimek stavi predevsim na vybornych hereckych vykonech- nejen Farrella a predevsim atmosfere blizicimu se naszaeni ve Vietnamu. ()

Tryman

Tenhle film jsem si pustil jenom na usínání, ani jsem pořádně nevěděl o co jde. Ale ne, Tábor tygrů mě nenechal spát a ještě se stal jedním z mých oblíbených válečných filmů. Herecké výkony Colina Farrella jsou opravdu znamenité. ()