Legenda

Není Dobra bez Zla, Lásky bez Nenávisti, Nevinnosti bez Chtíče. A nade vším vládne Pán temnot (Tim Curry). V nastolení vlády noci a zla mu už brání jen drobnost: existence dvou posvátných jednorožců. Dokud ti budou běhat po Zemi, zlo nemůže život lidí ohrozit. Zbavit se jich ovšem nebude žádný problém. Věrný, nestvůrný skřet Blix je rád zabije, může-li se tím zavděčit svému pánovi. I když přiblížit se k nim nebude nijak snadné. Má-li se však Osud naplnit, naplní se. A princezna Lili (Mia Sara) netuší, že její obdiv k těmto nádherným zvířatům odstartuje tragédii netušených rozměrů. Zlo ale přece nemůže definitivně zvítězit! Princeznin přítel Jack (Tom Cruise), který tak trochu cítí odpovědnost za to, co se stalo, je o tom přesvědčen. A je odhodlán udělat vše, aby svět zachránil. (Cinemax)

GOGO3000

Jako v každé pohádce, i zde je boj mezi dobrem a zlem jasný a rozhodnutý již od začátku. Konkrétně v tomto příběhu nesmí chybět Elfové, Víly, Skřítci, Jednorožci ale i mocnosti zla. Rozehrává se zde pravěký boj Temnoty a Světla, dobra a zla a chrabrý hrdina Tom Cruise samozřejmě zvítězí (za vydatné pomoci svých přátel) a získá srce princezny a zachrání svět. Klasika, která je podaná příjemným způsobem a stojí za vidění. ()

Terka_127

Kouzelná fantasy pohádka od Ridleyho Scotta s Tomem Cruisem v hlavní roli. Pro někoho děsivé, pro druhé nejkrásnější fantasy na světě. Já patřím do druhé skupiny. Dobro a zlo. Jednorožec, princezna, kluk z lesa, skřítci, pán zla. Vše, co má mít správné fantasy pro děti. Pokud jste nevinnost sama, možná spatříte jednorožce, ale pozor nedotýkat se ho, mohli byste rozvrátit dobro na Zemi. Tom Cruise díky tomuto snímku prorazil a stala se z něj hvězda, mohl si zahrát v Top Gunu a získat srdce každé dívky, včetně toho mého. Má pohádka z dětství se mnou stále roste a já vidím věci, které jsem dříve ignorovala, stále nalézám něco nového. Co je ale této pohádce nejkrásnější? Bubliny poletující v lese. ()

Ogrb

Nečekaně příjemná sedmdesátková fantasy ptákovina s parádní hudbou, mladým Cruisem a jako vždy parádním Timem Currym. Spokojenost veliká. 8/10 ()

Faither

Především vizuálně, ale i hudebně pohádka na slušný úrovni, která by teda asi snesla lepší příběh. Ani ten Cruise s mlíkem na bradě to tam moc nekazil. Ale hlavně ten ďábel! Kdybych byl menší, tak bych se z něj asi počůral! ()

Shitonit

Ve svý době patrně hezky omaskovaný film, z mého ohledu se jedná o přecitlivělou paštiku, složenou z neuvěřitelně posranýho děje, kterej je naplněnej bordelem lítajícím před kamerou, přiblblým skřítkováním, a debilně dementní princeznou. Vizuální zpracování asi dobrý, celkově si z toho odnáším nicotný zklamání.. ()

Knor

Dobrodružná pohádka, která určitě zaujme krásným vizuálem a hudbou. Příběh mě ale moc nenadchnul. Děti tuhle pohádku určitě ocení víc. ()

Mr.Baboon

Jako malej jsem z toho byl unešenej. Dneska si pořádně ani napamatuju děj. Ale pocity, co z dětství zbyly, mě nutí dát 3*. Budu se na to muset brzo zase podívat. ()

GameboyNES

másky skřetů i čerta slušný, jinak je to trapná pohádka pro fakany. Nelíbilo se mi to ani když jsem čuměl na VHSku jako malej bastard. ()

nmarca

Jedna z mála "!předjacksonovských" fantasy, která obsahuje úžasné snové scény. Bohužel infantilní pojetí skřítků a skřetů ji přibližuje místy k televizní pohádce pro děti. Cruise ještě s křivými zuby vypadal daleko líp než v nažehlené současnosti, Davis Bennent jako Gump připomněl svou dospělostí v dětském těle Plechový bubínek. Každopádně klasika pro fanoušky fantasy i Ridley Scotta. ()

Cortyx

Viděl jsem tento film poprvé jako kluk a i dnes se na něj rád podívám i když je to vlastně pohádková fantazy . A i mladičky Cruise zahrál svoji roli dobře (jedna z jeho prvních rolí,která odstarovala jeho kariéru herce) . 90% ()

tartan

Tom Cruise je tu ešte len také mladé ucho, ale on je to posledné, čo je na tomto filme zaujímavé. Je to predovšetkým úchvatná a do posledného detailu vyšperkovaná vizuálna stránka (ktorá v pohode predčí aj väčšinu súčasných digitálnych sračiek), čo ťahá túto inak veľmi jednoduchú, ale krásnu fantasy rozprávku k najvyššiemu hodnoteniu. ()

Ajka1

Zajímavé temné fantasy, které ovšem s odstupem času ztácí na atraktivitě. Po hezkých pár letech jsem zhlédla Legendu znovu, a bez mučení se přiznám, že princezna mi tentokrát svou drzostí a naivitou celou dobu pěkně lezla na nervy . K tomu extrémně nevzhlední slizcí záporáci a místy děravý scénář s nudnými momenty. Z nostalgie a za nápad dám 3 hvězdičky, ale ještě na závěr vyjímečně doporučím český dabing, v jehož provedení jsou hlasy hlavních hrdinů mnohem snesitelnější, než v originále. ()

kubilov

Ridley Scott a obzvláště tedy jeho začátky jsou naprosto mimo mě, u Legendy nevyjímaje. Příběh mě příliš nezaujal, stejně tak vizuální zpracování nebo třeba hudba, ta mi přišla dokonce i otravná. Naopak mě docela bavil Tom Cruise, tehdy ještě před Top Gunem a Barvou peněz, takže ještě Hollywoodem prakticky netknutý. Legenda je přeto pro mě i přes všechny jednorožce, skřety, elfy nebo trpaslíky nepříliš zajímavá tuctová pohádka. ()

kiros179

Vizuálně a hudebně nádherná a nebojím se říci i nadčasová pohádka s naprosto ass-kicking Pánem temnoty. Ridleymu se podařilo natáčením v reálu i v kulisách to, co mnozí dnes nedokážou pomocí nejmodernějších triků. Jerry Goldsmith jako naprostá extraliga. Doufám, že nikdy nezestárnu natolik, abych si jednou za uherský rok takovéto filmy vychutnal tak, jako včera večer.90% ()

JLH

Moc mě to nezaujalo, spousta mini vtípků, ale moc jsem se nezasmál. Spousta postaviček, které se chovají a vypadají podivně, až působí nesympaticky a otravně. Pár nelogičností v jednotlivých scénách. Kulisy na svou dobu super, ale přece jen, má to už tři křížky a dnes už to nevyčnívá. Takže jediné co mi utkví v paměti, je ten ďáblík, ten je jak z jiného světa. 49 %. ()

Joe16210

Pohádka, která mi připomíná mé mládí a filmy co jsme měli na VHSkách. Tehdy ještě neznámý mlaďoučký Tom Cruise je fakt fešák a celkově ta pohádková a zároveň děsivá atmosféra je skvělá. Rozhodně doporučuju všem, kdo tenhle film ještě neznají. ()

Saesulkun

80. léta kdesi v Hollywoodu: "Tak chlapi, jakej bude business plán na ten novej film?" "Já bych něco měl, šéfe. Viděli jste ten film s tím mladým Cruisem, jak tam tancuje jen ve slipech? Holky z toho byly úplně vodvařený." "Takže?" "Takže bych normálně zmonetizoval ty jeho nohy." "Aha, a o čem ten film jako bude?" "To je úplně jedno, hlavní jsou ty nohy a narval bych tam co nejvíc nepřirozenejch záběrů, jak sedí na bobku s roztaženejma nohama přímo proti kameře. Uvidíte, že se prachy jen pohrnou."... Po pár měsících: "Šéfe, tak máme ten scénář. Akorát se teda půlka filmu odehrává na sněhu a on tam furt pobíhá polonahej, tak jestli mu jako nebude zima?" "Na sněhu? No tak to je geniální, to ty nohy ještě víc vyniknou. Good job, guys!" ()

Mistr_Moon

Má to jen hodinu a půl a přesto je to tak nějak moc dlouhé. Navíc jednotlivé scény na sebe moc nenavazují, celé to působí jako by to Scottovi blbé sestříhali. Možná řežisérská verze všechny chyby napravila. A Cruise bez kalhot vypadá směšně. ()