Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

Elleannie

Na toto městečko jsem se dívala po nocích, když jsem nemohla spát a hrálo to v televizi. Tak jsem si ho oblíbila, že jsem si své oblíbené díly později pouštěla jen tak pro zasmání docela často.. Cartman je nej, "k**va drát" :D ()

mcleod

Nejdříve poněkud pubertální (nikoli však trapný) humor, následně velmi inteligentní společensko a politicko kritický humor, který přešel do trapné parodie americké maskultury. Jinak řečeno nejdříve si autoři dělali si srandu z věcí, ze kterých si nikdo jiný srandu dělat nedovolil, a způsobem, který si nikdo dělat nedovolil... ale některé díly 14. a 15. série si Tray a Matt mohli odpustit. Po této nudnější pauze však tento seriál pomalu nabírá druhý dech a opět představuje příjemný a inteligentní humor trefující se do pochybných společensko-politických výdobytků 21. století. Vyrojily se sice další drsné seriály kopírující snahu South Parku šokovat, ale zatím jsem neviděl žádný, který by se přesně a tak krásně nekorektně trefoval do největších problémů dneška, které si často vytváříme my sami. A moje nejoblíbenější postava, nebo-li která postava nikdy nezklame: Randy Marsch... a ze starších taky Towelie, Barbrady a taky nezapomenutelné ztvárnění Ježíše. https://www.youtube.com/watch?v=xbzGLQpmsfU ()

Myrreczech

Nečekaně současný seriál řešící moderní problémy mladých dospělých i starých. Nečekaně stravitelný pro všechny generace. A nečekaně sprostý samozřejmě. Takových let s tímhle sprostým seriálem a stále neomrzel. Cartman je úžasnej hajzl. Kenny pořád umírá a nesmím zapomenout na stále dokonalejšího Randyho Marshe - tátu Stana. Prostě na každém rohu úžasná komediální postava. A každým dílem bombastický nový příběh. ()

vyfuk

Je to celkem zajímavý seriál, ale nemám k tomu skoro co říct. Je to na stejné úrovni jako Griffinovi. Celkem je to zvláštní, že přes to všechno až odporného se seriál stal takto populární. ()

Kosmik 1

Sprosťárny a vulgarita mi nevadí, ale vadí mi sledovat dokola pořád to samé. Pořád stejný humor, stejné hlášky a jediné, na co si po letech pamatuju je slogan: "Zabili Kennyho, parchanti...". To je ale dost málo na to, aby se mohl vtipný animovaný seriál stát kultem či legendou... 55% ()

ghatos

Čím tvrdší, tím lepší. Celkové hodnocení seriálu: 85%. 17. série: První díl (Shitter) nebyl nic moc (60%). Poté to mělo vzestupnou tendenci vrcholící v povedené trilogii Hry o trůny. Nejlepší díl byl 3 (75%). Šlo o méně výživnou sérii, ovšem byla zakončená dosti vážným apelem dovnitř falešné společnosti (za to palec hore). Celkové hodnocení 17. série: 71%. 18. série: Nejlepší je třetí díl (ciska - 78%). Nejhorší je sedmý díl (virtuální realita - 64%). Na seriálu South Park jde poznat, jak se mění svět . Hodně to jde vidět na zábavním průmyslu (zachraňte obývák je trefné). Celkové hodnocení 18. série: 72%. 19. série: Je třeba z*rdat Merkelovou :) . Celá řada se velmi povedla. Opus o dnešní době, ve které vládne "korektnost" za každou cenu. Projevy této rakoviny jsou všude okolo, ať už je to ve speciálních obchodech, hipsterských restauracích, pošahaném přístupu k menšinám a vlastně i většinám... . Tahle utopie dokonalé společnosti, založená na postmoderních levicových ideách je aktuálně nebezpečnější, než kdejaká totalita. Nejlepší je 4,5 a 6. díl (86%). Celkové hodnocení 19. série: 83%. 20. série: 1 .díl: 74%. 2. díl: Cartmenova smrt...podařené, všude jen samá bolest :) . 77%. 3. díl: 72%. 4. díl - Trolí nora - rýsuje střet, kde žid povede vojsko :) . 78%. 5. díl - masivní trolí útok na Dánsko 74%. 6. díl - tohle je válka :) 75%. 7. díl - gentleman kam se podíváš :) 71%. 8. díl - scénka u ředitele je skvělá :) . 73%. 9. díl - Ženy nás ovládnou a taky začne 3. světová válka. 74%. 10. díl - 75%. Celkové hodnocení 20. série: 75%. 21. série - 1. díl - normální rozjezd. 71%. 2. díl - nečumte do mobilu (zatím nejslabší part). 68%. 3. díl - Randy se opět hledal :) . 74%. 4. díl - Mark je všude doma. 73%. 5. díl - drsná subkultura důchodců :) . 74%. 6. díl - witchcraft. 73%. 7. díl - tragédie jménem Heidi. 74%. 8. díl - zoufalci NFL a Erikovo monstrum. 74%. 9. díl - tohle je přece zakázané! 71%. 10. díl - bude to na běloších... . 73%. Celkové hodnocení 21. série: 72%. ()

Jaro.Krafcik

Jeden z najlepších seriálov čo som kedy videl a uvidím. Srdcovka už od detstva, no novšie série som nevidel tak som počas tejto karantény a uz aj mimo nej pozrel všetky serie. Dúfam že budú ďalšie a tento príbeh mestečka South Park sa ešte neskončí. Vytknúť sa dajú iba niektoré trojdielne slabšie časti, ktoré mali ale vždy dobrú pointu. A tiež epizódy kde nebol cartman, stan či kyle alebo kenny vôbec. Táto legenda ostane v mojej top 10 už navždy. ()

Ementaler86

Kdo se urazí, prohraje. Tímto heslem by se dal shrnout tento kultovní seriál, jehož tvůrci si opravdu neberou servítky a nemají problém se navážet do všeho a do každého. Ale není to jenom přisprostlá pohádka s nadávajícíma postavičkama. Za ta léta se totiž ze South Parku stala inteligentní satira, která nemá ve světě obdoby a já osobně na něj nedám dopustit. ()

yin`

Genialita tohoto seriálu nespočívá ve vulgárnosti, ale to pochopí jen někteří (zdravím dewyho). Je to ta animace, náměty, parodie skutečných osob/událostí a především maximálně vychytaný dabing a hudební doprovod některých scén. Nechápu narážky na vulgaritu. To že v jiných seriálech/filmech tečou hektolitry krve, střeva a další sračky lítají vzduchem to je jistě v pořádku. ()

Philoun1

Tenhle seriál nemá žádnou chybu, no možná na pár slabších dílů, ale ty ostatní jsou geniální. S jakým vtipem a nadhledem si tvůrci dokáží dělat srandu z vážných věcí, které se dějou všude na světě je neuvěřitelné a vždycky perfektně vystihnou pointu. ()

P1tr

Animované, sprosté, vtipné. Pokud nějaký rodič uvidí v TV programu neškodný název animovaného seriálu a následně ho pustí svým dětem, bude šokován. Přes animovanou vizáž není South Park rozhodně pro děti a dává to jasně najevo. Sprostá slova jsou součástí brutálního humoru, který umí být i chytrý. ()

pugs

Najsprostejší seriál na svete! A toho robí jeden z najlepších! Niektoré epizódy sú horšie, ale tie, ktoré patria medzi tzv. "elitu" sú tým najsrandovnejším, čo ste kedy videli. Každú postavu si zamilujete, či Stana, Kyla, Cartmana a bždy umierajúceho Kennyho. Každý má svoju prepracovanú charakteristiku... ktoré si jedine zamilujete. Stan - Malý 8/9 ročný chlapec, ktorý je asi najnormálnejší z našej štvorčlennej partie. Je za morálne práva, a vždy sa snaží veci riešiť s rozumom. Kyle - Žid. Tak by sa dal celkom charakterizovať. Za jeho pôvod si ho často Cartman doberá. Kenny - Postava, ktorá umrela toľkokrát, že už sa toho ani nebojí. Jeho smrť a zjavenie v ďaľších dieloch bolo vysvetelné tak, že sa vždy narodí. Takže asi tak 5minút pobieha po dome malý Kenny, a potom je už 9-ročný chlapec, ktorý čaká na svoj osud. Byť Dead. A na koniec Cartman - Postava, ktorú nenávidíte, ale zároveň je Vaša najobľúbenejšia. Pokúša sa už dlho vyhladiť židov a jeho vzor je Hitler. Robí si srandu z Kyla. Jeho verný priateľ je ďaľšia skvelá postava - Butters, ktorý nemá vysoké IQ a urobí všetko, čo Cartman chce. Dokonca si nechal doma aj robota menom AWSOME - O, čo bol prezlečený Cartman v kartónovej krabici. Tvorcovia seriálu, ktorí sa neboja žaloby, ba dokonca je to pre nich niečo ako výhra. Pretože po každom dieli riskujú, že ich zažaluje nejaká známa osobnosť. A to je na tomto seriáli výborné. Nemôžem ísť nižšie ako 10/10. Seriál, ktorý sa nedá napodobniť. Zabili Kennyho! Tí PARCHANTI ()

HomeAlone

Niektore diely su fakt zabavne , no zbytok je stavajúci na fekalnom a hlavne stale sa opakujucom vtipe , ktory nasledne vyznie uz len trapne a vobec nie zabavne ()

Almásy

za sprskou vulgarnosti a primitivnej animacie a politicky dokonale nekorektneho humoru sa skryva najfantastickejsia kritika spolocnosti od cias Moliéra. za scenar si to zasluzi minimalne 5029 oscarov ()

giovanni3

Původně jsme plánoval dát SP za 4z5, ale pak jsme tak promýšlel klady a zápory... a zápory převládly.. je tu fůra vtipných scének, ale dle mne tu je větší fůra trapných či blbých scének co mne děsně nebaví... Takže 3z5 ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi