Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2016, 101 h 34 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov

S počiatku šok, bomba, paráda a postupne už len dobré +/- vykyvy (s obcasnymi zableskami geniality). Ono po čase sa to opozerá a človek tvor prispôsobivý, už nieje v neskorších častiach ničím prekvapený.(8.7.2005)

Pro me kultovní seriál, jeden z mála seriálu kde mam radši náš český dabing než originální znění. ,,krucinál zabili Kennyho, parchanti,,!,,Seru na vás jdu domů,,! :-) ad.20.4.08: Takže zpětně a znovu asi potřetí sleduji první sérii South Parku, ale pro změnu v originálním znění, první tři díly mě původní znění docela rušilo a pořád mám nezvyklý názor, že je dabing povedený a mám ho zažitější, tím pádem oblíbenější. Ke konci sezóny jsem si už docela zvykl, pořád je to velká sranda a výborný seriál! Nej.díly - Volcano, Death, Damien, Cartman's Mom is a Dirty Slut, Tom's Rhinoplasty(22.3.2007)

Dokonalé. Takmer každý diel je nenormálne vtipný a niektoré časti (napr. tá s Kennyho hracou konzolou, vojnou Nebies s Peklom a riešením otázky eutanázie) sú takým mohutným gejzírom scenáristickej invencie, drzosti a zmyslu pre humor, že hociktorý hollywoodsky scenárista môže len ticho závidieť.(9.7.2007)

Nejsem žádnej puritán, spíš naopak. Z toho množství sprosťáren ale za chvíli bolí hlava, navíc je to pořád na jedno brdo. Sjíždět jeden díl za druhým, na to fakt čas ani náladu nemám.(7.8.2011)

Běží to víc jak deset let a furt to drží krok s dobou a je to neuvěřitelně vtipné. Poslední díly jsou navíc až nechutně dokonale promyšlené a strefují se do všeho možného, takovým způsobem že se u toho fakt gebim nahlas. Fakt nejlepší komediální seriál.(29.12.2004)

• - Děj 13. epizody 15. série s názvem "A History Channel Thanksgiving" paroduje film Thor (2011). V tomto díle se také objevuje herečka Natalie Portman, která ztvárnila ve filmu Thor (2011) jednu z hlavních rolí.

• - Když Butters na začátku 4. epizody 15. série s názvem "T.M.I." mluví o filmu Terminátor 5 (2015), jedná se o referenci na aktuální skandál Arnolda Schwarzeneggera, ve kterém bylo odhaleno, že má nemanželské dítě se svou služkou. Skeletor je hlavní záporný hrdina seriálu Vládci vesmíru (1987) a vzhledem připomíná Schwarzeneggerovu manželku Mariu Shriverovou.

• - Na konci 5. dílu 1. série s názvem "Slon miluje svini" je Kenny vidět ve třídě mezi ostatními dětmi, i když už má být mrtvý. (AmonK)