Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2016, 101 h 34 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov

Hodně dobrý seriál. Nebojte se, těch vulgárních výrazů tu zas až tak není. Zato se dočkáte spousty narážek a odkazů na americkou popkulturu a sžíravé satiry.(9.12.2004)

Jenom se na ně podívám a už se musím smát. Když jsem byl mladší byl to můj nejoblíbenější seriál. Samozřejmě kvůli tomu, že mi ho rodiče zakazovali. Po letech jsem příšel na chuť i jiným seriálům, ale na roztomilý sprosťáky nikdy nezanevřu. Když jsem si to nedávno pustil, znovu jsem se válel smíchy. Jsou tedy jen dvě možnosti. Buď mi je stále 12 nebo se jedná o geniální seriál.(27.8.2009)

S počiatku šok, bomba, paráda a postupne už len dobré +/- vykyvy (s obcasnymi zableskami geniality). Ono po čase sa to opozerá a človek tvor prispôsobivý, už nieje v neskorších častiach ničím prekvapený.(8.7.2005)

Trvalo mi dlouho, než jsem si k South Parku našel cestu, ale stalo se. Možná mi jen trochu vadí, že v rámci své cílovky je ten seriál paradoxně absolutně antikontroverzní a bezvýhradně odpovídá vkusu a náladě publika. Vracení se navíc zas a znovu k těm samým tématům ještě zvyšuje strojovost a polopatičnost těch tří/čtyř recyklovaných poselství. Ono 200 epizod si taky odnese své. Na rozdíl od třeba Simpsonů si sice South Park drží svou kvalitu relativně konzistentně, ale na druhou stranu se ani ty nejpromyšlenější a nejlepší epizody nepřibližují co do chytrosti vrcholu žluté rodinky. Už jen proto, že Simpsonovi útočili v době, kdy u nich šlo mluvit o kvalitě, na "nás samé", do jádra "našich" rodin a "našich" slabostí, kdežto South Park se nikdy nedostal nad rámec "vysmívání se karikaturám těch druhých", kdy "ti druzí" navíc bývají zahnáni do až moc velkého extrému, což dělá vtipy zábavnější, ale obrušuje to přesah. Proto je South Park bezpečnější na sledování a trochu podlézavý. Rozhodně jako dělaný pro angažované puberťáky, kteří dokážou určit poklesky všeho krom sebe. Proto všechno jsem vůči South Parku rezervovaný jako vůči společenské satiře, ale naplno ho uznávám jako snůšku občas proklatě vtipných gagů.(27.6.2014)

Naprosto genialni animovanej serial, kterej je neuveritelne sprostej, ale ne bezucelne a kterej je s kazdou dalsi serii lepsi a sprostejsi. Dokonalost.(6.5.2007)

• - Děj 3. epizody 15. série s názvem "Royal Pudding" je parodií na svatbu britského prince Williama s Catherinou Middletonovou z roku 2011 a také na celostátní smutek po smrti princezny Diany z roku 1997.

• - Postava Phillipa "Pipa" Pirrupa je parodií na hlavní postavu románu "Nadějné vyhlídky" Charlese Dickense, Phillipa "Pipa" Pirripa. Mnozí Američané si to však neuvědomovali, proto autoři natočili epizodu věnovanou této postavě, která je parodií na  román, ale ta naštvala fanoušky seriálu a stala se jednou z nejméně oblíbených epizod. Od této doby postava Pipa postupně mizí ze seriálu, jeho role je nahrazována postavou Butterse a ve speciální (v Česku a Slovensku neodvysílané) epizodě "200" ho zašlápne Mecha-Streissanda. (Zodd)

• - Prádelní díra , v originále "laundry hole",, která se objevuje v 1. epizodě 16. série s názvem "Reverse Cowgirl", je parodií na pojem "glory hole", což je otvor, občas se vyskytující v přepážce kabinky veřejných záchodů.