South Park: kompletná 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,031,313 //počet predaných kusov 57,327 ║ __Tip takýchto serialikov a to ešte aj kreslených s hromadou nadávok a klasických zaužívaných Amerických životných prkotín s ktorých si dokonca tvorcovia aj pekne uťahujú ma absolútne nebral, pre mňa bezvýznamné zabíjanie času na toto sa pozerať.(20.1.2008)

Tenhle seriál si sice z objektivního pohledu 5 ***** nezaslouží, ale stejně mu je s klidným svědomím dám, mimo jiné za neuvěřitelý fakt, že kvalita dílů s dalšími a dalšími sezonami nejenže neklesá, ale dokonce lehce stoupá! Jenže mám dojem, že málokdo tady to vydržel sledovat dodnes.. První cca 3 série byly totální převrat, tak jako ve své době třeba i Létající Cirkus, Twin Peaks, Simpsons nebo Akta X, ale v té době seriál pořád ještě jaksi hledal svojí tvář..Čímž ovšem nechci říct, že byl špatný, tento seriál má naprosté minimum horších dílů! Ze začátku si totiž prostě zřejmě opravdu zakládal jen na kritizování naprosto všeho a neustálým nadáváním malých hlavních hrdinů, což byla super sranda a bylo to něco nového, ale po čase se seriál dále vyvíjel a nezůstal jen u sprostých fóru a psychoušsky infantilně debilně zábavných dílů, časem se velmi zdůraznila rovina nesmlouvavé, geniální a vtipné sžíravé satiry a kritizování například současné politické situace v USA, nejrůzějších sekt a scientologů, byrokracie a tuposti dospělých ..Zároveň je tu mnohem hlubší pohled do duše osmiletého dítěte.. a nejde jen o hlášky, ty se skoro pak už nevyskytují, do popředí se derou předevšim výborné příběhy jednotlivých epizod (které zdaleka nejsou (obvykle) tak dementní jako třeba Erikova anální sonda z první série..) ..a krom toho, "Zabili Kennyho!" "Parchanti" se nevyskytuje už vůbec, protože Kenny pak už v každém díle neumírá.. O čem jsou některé díly? Obvykle aktuální události ve světě : Scientologie je podvod, zneužívání dětí knězi, Velikonoční pravda o Šifře mistra Leonarda, rasismus vůči židům, černochům, zrzkům, liliputům nebo třeba imigrantům z budoucnosti, partnerství homosexuálů, pravda o tragédii 9/11 a US vládě, dementní plastické operace, globální oteplování, Al Gore, války jako důsledek náboženství, hipíci, bitky fanoušků na stadionu, hraní Guitar Hero nebo třeba Warcraftu, braní steroidů sportovci a podvádění, hnusná umělá prsa, o tom jak je Paris Hilton blbá, o Michaelu Jacks..Jeffersonovi, trapné souboje televizí o sledovanost, manažeři umělců, co na nich jen vydělávaj, Crips gangztaz jsou kriplové, zobrazování proroka Mohameda v kreslených vtipech, válka mezi nebem a peklem ovládaná Sony PSP, Eric chce Nintendo Wii, etická otázka nechávání téměř mrtvých lidí na přístrojích, podvodníci, kteří tvrdí, že komunikují s duchy, PETA a nezdravý přístup ke zvířatům, Mormoni, Smog a hybridní automobily, Válka v Iráku, AIDS, Wal Mart, Eric vymýšlí pro Hollywoodská studia náměty k filmům, ve kterých VŽDY figuruje Adam Sandler. Nechybějí VELMI četné aluze a narážky na popkulturu, "celebrity" či jiné filmy: největší všivák ve vesmíru, který předstírá, že komunikuje s mrtvými-John Edward, David Blaine navádí k sebevraždám, Bono Vox je hevno, Christopher Reeve vycucává mrtvé plody (výzkum kmenových buněk), Rob Schneider je mrkev a sešívačka, Russel Crow jezdí po světě s remorkérem Remem a rve se, skvělý je díl, kde se kluci snaží zabránit Spielbergovi a Lucasovi předělat své staré dobré filmy, Indianu Jonese atak.. některé filmy: Den poté, Resident Evil, 300, Utrpení Krista, 24 hodin, Pán prstenů, Věc, Hvězdná brána, Černý jestřáb sestřelen, Simpsons...Co se týče kritizování scientologie, tak na protest tehdy odešel Issac Hayes, Chef, což byla škoda, ale vlastně se divím, že se něco podobného nestalo už mnohem dřív. Tak dlouho Stone a Parker šťourali, až naštvali člena vlastního štábu. Říkám si ale, že kdyby se dlouho nic nedělo, udělali by díl, ve kterém si utahují z příliš flegmatických lidí, nebo tak něco..Výborný je také díl, ve kterém vystupuje Lemmiwinks, Tarbušák, Tarbuší král:) Co říct závěrem? Kromě satiry je to prostě taky naprosto famózní sranda!:D(20.11.2004)

Každý diel je plný nápadov na ktorých sa jednoducho nedá nesmiať. Videl som zatiaľ všetky diely a pozriem si každý nový, čo vyjde :)(2.2.2010)

South Park u mě zakotvil jako kult hlavně v mém pubertálním věku. Nemohl jsem si ho nechat ujít a nastavoval si budíky, abych mohl sledovat seriál v těch šílených vysílacích časech (02:00) na Nově. Koncept celého seriál sází na pochcávku lidských vlastností. V každém díle si z nich utahuje a ukazuje jak jsou lidé neschopně zahledění, předpojatí anebo jenom hloupí kokoti. Celé je to jedna velká satira, sarkasmus a nadsázka. Hlavní postavy jsou legendární a v něčem dokonce předběhli Simpsonovi, kterými se celý seriál inspiroval. Teplý, zoofilní a pedofilní učitel Garrison je skutečný vrchol a baví mě nejvíce. V podstatě všechny hlavní postavy jsou karikatury skutečných lidí, které Trey a Parker v životě potkali, mnohdy zapadají skvěle do mého povědomí o učitelích a lidech, kteří si myslí, že jsou normální. Po letech už pro mě South Park není takovým kultem jako před osmi lety, ale přesto si ho občas pustím pro lepší náladu. Jeho vyprávění kde nadsázku, skryté narážky a vtipy dokáží pochopit i děti nad dvanáct let a zároveň se líbí lidem, kterým je třeba třicet, je úctyhodné. 85% 03.09. 2010(3.9.2010)

Běží to víc jak deset let a furt to drží krok s dobou a je to neuvěřitelně vtipné. Poslední díly jsou navíc až nechutně dokonale promyšlené a strefují se do všeho možného, takovým způsobem že se u toho fakt gebim nahlas. Fakt nejlepší komediální seriál.(29.12.2004)

• - Epizoda "Spontaneous Combustion" (03x02) je jediná, kde Kenny umírá hned na jejím začátku. (Zodd)

• - V 11. epizodě 15. série s názvem "Broadway Bro Down" jsou vyobrazeny nebo zmíněny broadwayské muzikály "Hříšníci", "Kluci z Jersey", "Bídníci", "Jižní Pacifik", "Mamma Mia!", "Godspell", "Lví král", "Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street", "Příběh ze západní čtvrti", "Vesele to spolu táhnem", "Neděle v parku s Georgem", "Sestra v akci", "Pomáda", "Titanic", "Fantom opery", "CATS", "Žena v bílém", "Spider-Man: Turn Off the Dark" a samozřejmě i "Kniha Mormonova" od samotných tvůrců seriálu.

• - Název 12. epizody 14. série "Mysterion Rises" je odvozen od názvu filmu The Dark Knight Rises (2012).