Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2016, 101 h 34 min (Minutáž: 269x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza

Seriál co nemá chybu - věčně zahalený Kenny, který v každém dílu umírá (zabili Kennyho ... parchanti) a jeho sprostí a nasraní kamarádi co neustále vymýšlejí všemožné kraviny.(1.1.2008)

Ještě jednou si někde něco přečtu o nebývale vynikajícím dabingu a překladu (!) a začnu srát atomovky.(29.1.2015)

Úžasně vtipný a úžasně sprostý satirický seriál... Musím konstatovat, že se ve většině případů shodnu s autory na výběru osobností, z kterých si je potřeba v zájmu zachování mediální rovnováhy tak trochu utáhnout, neboť oni se berou až přespříliš vážně, takže nejsem pak pohoršen, ba dokonce mám radost, když byl například v jednom z dílů pan Jefferson alias Michael Jackson zkarikován tak, že se musel doma na Neverlandu ve spánku hodně převracet:-) Mnoho dílů téhle série má ještě navíc ekologický, morální či obecně kritický přesah a přesně tepe do bolavých míst naší západní civilizace, což podobně jako (někdy) třeba u Simpsonových posouvá celý animovaný seriál do poněkud jiných, vyšších pozic filmového umění. Minimálně jednu věc ale říká jasně - vyvrací častý vžitý předsudek, že animovaný film musí být apriori záležitostí určenou dětem. South Park by se měl před dětmi spíše důsledně schovat!!! (kdyby to ve věku internetu tedy šlo...). Hodně lidem zřejmě dělá problém vulgarita a boření zažitých tabuizačních hranic, která trochu diskvalifikuje přístupnost sdělení, jež autoři South Parku chtějí zvěstovat světu. Je ale kvůli této formální pokleslosti South Park špatným seriálem? Rozhodně není! Jediným jeho slabým místem jsou (ale jen skutečně výjimečně) některé méně povedené epizody...(23.11.2006)

• Dudek

Možná má Městečko South Park nějaké morální poselství, ale způsob jakým jej podává se mi rozhodně nelíbí. Nebudu se ani pozastavovat na 'průjem vulgarity', která k seriálu neodmyslitelně patří, protože to by bylo podobné, jako kritizovat Simpsonovi za jejich žlutost, místo toho jednoduše oznámím, že tohle prostě není nic pro mě. Jednotlivé epizody nemají čím pobavit, ba ani oslovit průměrného televizního diváka. Omlouvám se, ale nevidím vůbec nic na řešením jistého samovznícení, ukřižování tlustého parchanta a už vůbec ne na žebrající lochnesce. Snad jediná věc, která se alespoň trochu povedla byl epizodka se sukubou a samozřejmě můj oblíbenec Kenny. 10%(29.5.2006)

nejoblíbenější postava: pan Otrok(30.4.2006)

• - Název 9. epizody 15. série pojmenovaný "The Last of the Meheecans" je parafrází na film Poslední mohykán (1992).

• - Když Butters na začátku 4. epizody 15. série s názvem "T.M.I." mluví o filmu Terminátor 5 (2015), jedná se o referenci na aktuální skandál Arnolda Schwarzeneggera, ve kterém bylo odhaleno, že má nemanželské dítě se svou služkou. Skeletor je hlavní záporný hrdina seriálu Vládci vesmíru (1987) a vzhledem připomíná Schwarzeneggerovu manželku Mariu Shriverovou.

• - Zvuk, kterým Randy a na konci 9. epizody 15. série s názvem "The Last of the Meheecan" také Cartman zvolá "nééé", je reakce na úpravu Blu-ray verze filmu Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983).