Invaze lupičů těl

• Česko Invaze zlodějů těl (více)

Film se odehrává ve fiktivním městečku Santa Mira a hlavním hrdinou je doktor Bennell (Kevin McCarthy), který se vrátí do svého rodného města a zjistí, že se jeho obyvatelé podivně změnili. Malý chlapec běží po ulici a křičí, že jeho matka už není opravdová, a podobně reagují i jiní. Doktor Bennell brzy objeví příčinu: invazi mimozemšťanů, kteří prostřednictvým kokonů nahrazují lidi jejich bezduchou imitací. (Panavision)

WolfR

V jednoduchosti je krása a tady to platí obzvlášť. Výborné 50s sci-fi s nezaměnitelnou atmosférou a mnoha silnými scénami, 5 hvězd. ()

hajdano

Zatímco u nás se točí Honzíkova cesta, tak za mořem jsou kousek dál ... výborný pokoukání, má to svoje kouzlo ... ()

Kmotr76

Další z řady starých klasik, které jsou sice nesporně kvalitní, ale na druhou stranu dnes již nepůsobí tak, jako v době svého vzniku a sem tam trochu nudí. Invaze lupičů těl ale není úplně exemplární případ: některé momenty jsou mrazivé i pro diváka 21. století, a na rozdíl od většiny tehdejšího sci-fi to nepůsobí naivně ani stupidně. Ocenit musím také otevřený konec a inovativní záběry (např. pohled z očí do očí ke konci filmu - fakt děsivé). A navíc jsem zjistil, kde se inspirovali designeři vajec z o čtvrt století staršího Vetřelce. ()

mickyreed

Super! Ale trochu mě zklamala nedotažená myšlenka toho, proč ty těla rostou a stávají se kopií lidí, když nakonec stačí, aby člověk usnul a vymění se vlastně pouze jejich mysl. Co se pak stane s tím druhým tělem? Kdyby ty kopie zabíjely své předlohy ve spánku, zlikvidovaly je a zaujaly jejich místo, tak by to přidalo na surovosti a mohlo to být ještě zajímavější. ()

noriaki

Klasické sci-fi natočené podle slavné knižní předlohy. Film se od ní liší zejména v závěru, který ovšem vyznívá podobně. Děj se dá vyložit několika způsoby, a Amerika vypsychlá z existence Sovětského svazu, který si drze existoval hned vedle na druhé straně Pacifiku, si pochopitelně vybrala hrozbu indoktrinace společnosti cizí mocností. Naštěstí jsme dnes mnohem inteligentnější, takže chápeme, že je to kravina. Atmosféře to ovšem neublížilo. Je hutná jako sirup, což u starších sci-fi rozhodně nebývá pravidlem. ()

elanius

(45/2023) / No na dobu svojho vzniku paráda. Hutná atmosféra, postupné odkrývanie príbehu a nastupujúcej paranoje, ani náznak humoru. Celý film má úžasné až také dystopické vyznenie, ako keby to zlo čo prišlo bolo nevyhnutné. Vidím, že musím vyskúšať viac kultoviek z pred romerovskeho obdobia. (8/10) ()

Master19

Nečekaně výborná atmosféra, navzdory tomu, že to nejstrašnější z celého filmu je prasklý lusk a trochu napěněného mýdla... :-) Kdyby film skončil frustrovaným doktorem mezi auty na dálnici, bylo by to za 5*, i tak se ale jedná o hodně kvalitní práci u které člověka zamrazí i dnes. ()

Brain-D

Výborné i když tomu něco chybělo. Doktor, který je tu jak detektiv, který zachraňuje svět a svou lásku. Velmi působivé a jsem velmi zvědavý na remake. ()

Tereza666

Tohle je důvod proč přímo zbožňuji filmy, obzvláště horory z padesátých let. Má to v sobě to "něco" co dnešní filmy postrádají. Dnešní laciné sci-fi se můžou jít zahrabat. ()

fefee

Určite pozoruhodný snímok z vtedajšej doby s aktuálnymi podtextovými odkazmi v zásade platiacimi až dodnes, no po výrazovej stránke sa mi to pozdávalo skôr iba na slušný a jednoduchý pozerateľný priemer. (2,8*) ()

Braddy

Jeden z mých oblíbených sci-fi filmů 50. let, který se obešel bez zmutovaných příšer, pravěkých ještěrů a další havěti. Stačí trocha "luštěnin" a člověku naskakuje husí kůže. ()

vitekpe

Dost napinavy film o tajemnych udalostech v Santa Mire :-). Dnes trosku usmevne, ale zas tak moc ne, cili koukat se na to da...ale hlavne! naprosto prekrasna Dana Wynter...(jaktoze jsem ji neznal! Clovek se stale uci...) ()

Babous

Jako fajn, ale od tohoto kultu jsem čekal mnohem víc. Dočkal jsem se průměrných výkřiků, vytřeštěných očí, omdlívání a honičky. A hlavní hrdina byl příšerný! ()

Sdoom

Film, který sice docela stárne, ale určitě nepůsobí směšně ani po téměř 60 letech. Velmi zajímavá a originální mylšenka, která nenašla úplně kvalitní scénář, ale vynahrazují to jiné aspekty jako slušně budované napětí či příjemní herci. Jen škoda poněkud ukvapeného závěru, film určitě mohl být o něco delší. Lepší 3 hvězdičky. (HDrip, orig.) ()

Han22

V padesátých letech to musela být bezpochyby pecka. Dneska už to na 100% nepůsobí, protože podobných námětů jsem viděl desítky a tohle je zkrátka takový praotec žánru "plíživá invaze" s mizernými hereckými výkony a chvíli zdlouhavým dějem. Nicméně lusky jsou opravdu skvělé a z některých scén mrazí i po desetiletích - třeba když se všichni proměnění obyvatelé jako mravenci zvednou a naprosto strojově připravují lusky pro invazi do dalších měst. Závěrečných cca 20 minut má neskutečné grády a finální happyend mě udělal celkem radost, nemusí každý film končit špatně jak v módě dneska. ()

Zagros

Starší sci-fi z roku 1956, které vsadilo na hutnou atmosféru a dobré herecké výkony. Speciální efekty se v Invazi lupičů těl téměř nevyskytují (občas lehce masky) a díky tomu film nezestárl. Což je u podobných děl spíše výjimka a rozhodně je to bod k dobru. Další bod navíc je za četné adaptace, ať už filmové nebo ty literární, které tento film překonat nedokázaly. Navíc film samotný má atmosféru vystiženou opravdu dobře a v napětí vás udrží spolehlivě až do konce. Poctivé čtyři hvězdy za dobrý pocit z poctivě natočené scifárny z padesátých let. ()

farfalla

Tento film, stejně jako podobné sci-fi horory z této doby, pojednává o obavách země v období ´studené války´. Tentokrát je to strach z mimozemšťanů, kteří chtějí těla pozemšťanů, a tak pěstují jejich kopie a originály kradou. Ve filmu však není ukázano, co se s ukradenými těly děje. Kevin McCarthy v úloze doktora Bennella, který postupně odhaluje záhadu lidí bez emocí, je výborný. Jeho partnerka Dana Wynter (jako Becky Driscoll) je trochu prkenná. V podstatě celý film je takový šedivý, jakoby ožil článek z novin. Co se příběhu týče, musí být stresující odhalit komplot, ale když pak člověk zůstane sám, nikdo mu nevěří a mají ho za blázna, to musí být opravdu k zešílení. ()

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

25.09.2009

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (více)