Rocky Dennis není chlapec jako každý jiný. Má od narození poruchu tváře, která mu zohyzdila celý obličej. Potýká se s posměchem a nepochopením mezi spolužáky, a proto jeho jedinou oporou by měla být matka. Ta žije ale jen ve světě motorkářů a drog. Rocky je tedy nucen se o vše starat sám, i o svou matku. Probouzí se v něm však také zájem o ženy, i když dobře ví, že mezi nimi nemá šanci. Až na slepeckém táboře, kam přijede vypomáhat, pozná Dianu, dívku svého života. Získá nové kamarády, matka přestává fetovat a vše se zdá jít k lepšímu. Bohužel jenom do doby, než mu kamarád odmítne plánovanou cestu po Evropě, než Diana odjede daleko do speciální školy a než ho začnou sužovat nesnesitelné bolesti hlavy... (oficiální text distributora)

sud

Filmů na podobné téma je hodně. Většinou se jedná o slzopudné kýčovité dojáky, které plnou parou tlačí na divákovy city. Do této sorty však v žádném případě nepatří "Maska" režiséra Petera Bogdanoviche. Ani na chviličku nesklouzne k sentimentu, je opravdový a nenuceně baladicky smutný. Něco podobného se povedlo snad jen Clintu Eastwoodovi téměř o dvacet let později v "Million Dollar Baby". Bogdanovich se navíc ani nepokoušel o konfrontaci postiženého mladíka se zlým okolím. On natočil snímek s vidinou ukázat lidem život tohoto chlapce (zfilmováno dle skutečného příběhu) a že i pod znetvořeným obličejem se může skrývat dobré srdce. Jinak skvělá Cher, chlapský Sam Elliott a Eric Stolz v životní roli. Chválím i český dabing - Jana Hlaváčová, Pavel Rímský a Martin Sobotka odvedli skvělou práci. Více takovýchto filmů! 80%. ()

jacksax

film pěkný, přesto mě úplně nedostal, přišlo mi to takové šablonovité (nebo spíš měřené stopkama) - teď chvilka na úvod, teď 1/2 o motorkářích, pak škola, pak 1/2 o Evropě, pak máma, 1/2 motorkáři pak holka .... a tak pořád dokola. přišlo mi, že na konci filmu vím o hlavní postavě přesně tolik, co na začátku. nevím, jak to přesně popsat, prostě film dobrý, ale nějak nekonkrétní ()

T2

Rozpočet $8miliónovTržby USA $48,230,162Tržby Celosvetovo $49,200,000║ Zdravotne postihnutý chlapec znáša lepšie svoje utrpenie, než matka túlajúca sa po motorkároch a hľadajúca útechu v drogách. Príbeh má svoje plusy, hlavne v Ericu Stoltzovi ako Rockym so zväčšujúcou sa hlavou ale žijúci svoj sen o cestovaní po Európe. Dejovo prevažne v uvoľnenom prevedení, občas príde na nejaké tie menšie vyhrotené spory. /60%/ ()

TomBar

Skutočný príbeh, poňatý veľmi citlivo a psychologicky. Útrapy hlavného hrdinu sú vykreslené prostredníctvom jeho vlastného vnútorného sveta a snahou o integráciu. Je dôležité podávať skutočný príbeh konzumentovi čo "najskutočnejšie", čo najvernejšie a nevytvárať z neho zbytočne symbolikou preplnený, quasi majestátny preumelkovaný "superfilm". Veľmi dobré. ()

Mikita

Dojemný film a pěkné herecké výkony z doby, kdy byla Cher ještě tak mladá, že jí nevadilo hrát matku. Film opravdu dojemný, přesto se nemohu ubránit pocitu, že to působí tak nějak vyumělkovaně, idealizovaně a americky (pokud chápete, co tím je myšleno). Málokdo, s takovým postižením, má takové milující a chápavé okolí. ()

• Rusty Dennis (Cher) měla 14. října 2006 nehodu na motocyklu, na jejíž následky zemřela po měsíční hospitalizaci ve věku 70 let. Fakt, že přežila oba své potomky, vždy komentovala slovy: „Moje děti si užívaly každý den života. Každý okamžik!“ (kenny.h)
  • Poté, co dostala Cher roli matky, její přítel Val Kilmer chtěl hrát Gara. Byl ale odmítnu kvůli nízkému věku. (jarjarbinx)
  • Oblíbeným zpěvákem Rockyho Dennise (Eric Stoltz) byl Bruce Springsteen. Peter Bogdanovich jeho písně původně ve filmu použil, ale kvůli právním problémům mezi distributorem filmu Universal Pictures a Columbia Records, firmou zastupující Springsteena, byly nahrazeny skladbami Boba Segera. Rusty Dennis (Cher) to komentovala: „Myslím, že Rocky ani nevěděl, kdo je Bob Seger“ a Bogdanovich zažaloval Universal o 19 milionů amerických dolarů kvůli porušení práva posledního střihu. Springsteenovy písně byly ve filmu použity při vydání režisérské verze na DVD v roce 2004. (kenny.h)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich