poster

Cesta na jihozápad

 • anglický

  Journey Southwest

  (festivalový název)

Rodinný / Western

Československo, 1989, 84 min

 • flanker.27
  ****

  Mě se jako malýmu tenhle western docela líbil, vzdor těm nadutejm kecům uvedenejm jako text distributora, ač jde o slova Václava Březiny z Lexikonu českého filmu (s jeho komentářema ostatně nesouhlesim častěji než je zdrávo).(8.3.2009)

 • gogos
  ***

  Český western nedopadl nijak vítězoslavně... Schmitzer je sice výborný a Strach se celkem snaží, ale nadšen jsem nebyl. Ovšem ani zklamán. Ucházející příběh, předvídatelná koncovka... Průměrný film...(15.3.2009)

 • type_B
  ***

  Tenhle film dávali často na Vánoce... V mládí mi z něj bylo smutno, ale později jsem té, trošku hořké, náladě přišel na chuť.(15.3.2009)

 • tahit
  ****

  Jack London po česku s trochou nostalgie. Pokud jste ochotni se vrátit v duchu do let svého dětství za dobrodružstvím dalekých krajů, které možná vyvolá i shovívavý úsměv, budete spokojení. V tomto ohledu je třeba dodat a nutno podotknout, že český filmový přepis se nijak moc neodchyluje od ducha jeho knižních povídek. Ve zpracování je vidět i důraz na exteriéry, kde tvůrci nahradili Aljašku sibiřskou Altajskou divočinou a také lomem u Karlštejna, zvaném Amerika, kde je výsledkem docela příjemná podívaná s nádechem trampské romantiky. Ostatně Jack London je a bude vždycky moje srdeční záležitost.(27.6.2011)

 • corona
  ***

  pokiaľ ma pamäť neklame tak to bolo natáčané na Bajkale a v TV to dávali ešte ked deťom čas cez jarné prázdniny vypĺňalo prázdninové vysielanie(4.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace