Cesta na jihozápad

Journey Southwest

(festivalový název)

Rodinný / Western

Československo, 1989, 84 min

Mě se jako malýmu tenhle western docela líbil, vzdor těm nadutejm kecům uvedenejm jako text distributora, ač jde o slova Václava Březiny z Lexikonu českého filmu (s jeho komentářema ostatně nesouhlesim častěji než je zdrávo).(8.3.2009)

Český western nedopadl nijak vítězoslavně... Schmitzer je sice výborný a Strach se celkem snaží, ale nadšen jsem nebyl. Ovšem ani zklamán. Ucházející příběh, předvídatelná koncovka... Průměrný film...(15.3.2009)

Tenhle film dávali často na Vánoce... V mládí mi z něj bylo smutno, ale později jsem té, trošku hořké, náladě přišel na chuť.(15.3.2009)

Jack London po česku s trochou nostalgie. Pokud jste ochotni se vrátit v duchu do let svého dětství za dobrodružstvím dalekých krajů, které možná vyvolá i shovívavý úsměv, budete spokojení. V tomto ohledu je třeba dodat a nutno podotknout, že český filmový přepis se nijak moc neodchyluje od ducha jeho knižních povídek. Ve zpracování je vidět i důraz na exteriéry, kde tvůrci nahradili Aljašku sibiřskou Altajskou divočinou a také lomem u Karlštejna, zvaném Amerika, kde je výsledkem docela příjemná podívaná s nádechem trampské romantiky. Ostatně Jack London je a bude vždycky moje srdeční záležitost.(27.6.2011)

pokiaľ ma pamäť neklame tak to bolo natáčané na Bajkale a v TV to dávali ešte ked deťom čas cez jarné prázdniny vypĺňalo prázdninové vysielanie(4.9.2008)