Cesta na jihozápad

(festivalový název)

Rodinný / Western

Československo, 1989, 84 min

• jhrasko

Prekvapujúco nevzrušivý film, ktorému nie je čo vytknúť, nie je ale ani za čo chváliť. Príbeh nemá potrebnú šťavu, chýba mu dramatický oblúk, westernové "tóny" posobia smiešne a ako tak ho zachraňuje záver zaujímavo nectiac(i) pravidlá žánru. Keďže ale ide o "žánrový pokus", je to skor paradox ako kompliment. Herecky každopádne čistá záležitosť, preto (pre to) * * { a pol }(20.2.2010)

Kdysi dávno jsem to viděl v kině a zanechalo to ve mně docela nesmazatelnou stopu. Jiří Schmitzer pro mně byl na nějakou dobu těsně za Old Shatterhandem.(23.12.2009)

Tohle rozhodně není film pro hnidopichy a věčné kverulanty, ale mě přinesl vlahé potěšení. Výběr chlapáků československého filmu se zde úspěšně popral s tématem, které je tak vzdálené našim krajinám. Zajímavý příběh odvahy a dobrodružství v peřejích průzračných řek a ve stínu skalistých hor.(24.10.2015)

..Jeden z pokusů o "český western"....ale dopadlo to jako vždy...je z toho "eastern"...:-))(28.7.2008)

Takovy nijaky western pro mladez je pouze bez radne atmosfery odvypravenym pribehem dospivajiciho chlapce.(3.8.2002)