poster

Cesta na jihozápad

 • anglický

  Journey Southwest

  (festivalový název)

Rodinný / Western

Československo, 1989, 84 min

 • contrastic
  ***

  western je pro nás trošku cizí žánr, takže naši herci v rolích gangsterů z divokého západu působí trošku nevěrohodně, místy i legračně, ale přece jenom, tento film má něco do sebe.... :) pro mě lepší ***(3.3.2008)

 • Webb
  **

  První western pocházejicí z naší tvorby který jsem viděl a škoda že pouze průměrný, bez atmosféry, řádného napětí a lepších triků.(15.3.2009)

 • tahit
  ****

  Jack London po česku s trochou nostalgie. Pokud jste ochotni se vrátit v duchu do let svého dětství za dobrodružstvím dalekých krajů, které možná vyvolá i shovívavý úsměv, budete spokojení. V tomto ohledu je třeba dodat a nutno podotknout, že český filmový přepis se nijak moc neodchyluje od ducha jeho knižních povídek. Ve zpracování je vidět i důraz na exteriéry, kde tvůrci nahradili Aljašku sibiřskou Altajskou divočinou a také lomem u Karlštejna, zvaném Amerika, kde je výsledkem docela příjemná podívaná s nádechem trampské romantiky. Ostatně Jack London je a bude vždycky moje srdeční záležitost.(27.6.2011)

 • corona
  ***

  pokiaľ ma pamäť neklame tak to bolo natáčané na Bajkale a v TV to dávali ešte ked deťom čas cez jarné prázdniny vypĺňalo prázdninové vysielanie(4.9.2008)

 • troufalka
  ****

  Nikdy jsem tenhle kousek nesrovnávala s klasickými westerny. V takovém srovnání by neobstál. Ale je to příjemný filmek na sobotní odpoledne.(27.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace