Cesta na jihozápad

Journey Southwest

(festivalový název)

Rodinný / Western

Československo, 1989, 84 min

Český western nedopadl nijak vítězoslavně... Schmitzer je sice výborný a Strach se celkem snaží, ale nadšen jsem nebyl. Ovšem ani zklamán. Ucházející příběh, předvídatelná koncovka... Průměrný film...(15.3.2009)

Jakkoliv byli Československé pokusy o natočení koukatelného westernu neůspěšné, tak tento se mi docela zamlouval. Krásné prostředí, kamera a vlastně i obsazení, dělají z tohodle dobrodružného filmu vcelku zajímavou podívanou.(21.12.2014)

Takovy nijaky western pro mladez je pouze bez radne atmosfery odvypravenym pribehem dospivajiciho chlapce.(3.8.2002)

Eastern western pro mládež. Říkejte si, co chcete, ale tenhle film jasně definuje lidské hodnoty a na nedělní odpoledne je myslím ideálním pokoukáním pro sračkami přesycené děti.(3.5.2011)

western je pro nás trošku cizí žánr, takže naši herci v rolích gangsterů z divokého západu působí trošku nevěrohodně, místy i legračně, ale přece jenom, tento film má něco do sebe.... :) pro mě lepší ***(3.3.2008)