Čtyřicetiletý Jack Foley by už možná měl myslet na to, aby se usadil. Ale nechce se mu do toho a raději se dál věnuje svému koníčku - vylupování bank. Zvládá to v pohodě a s přehledem, až na jeden drobný problém: Často ho při tom chytnou. Jako recidivistu čeká Jacka několik desetiletí za mřížemi. Jackovi se tam ale nechce. Místo toho chce provést ještě jednu poslední velkou akci a pak spokojeně žít z "vydělaných" peněz. Problém nastane, když se při útěku z vězení setká s pohlednou federální agentkou Karen. Chvíli se dohadují, kdo koho vlastně unesl/zatkl a nakonec se za kuriózních okolností rozejdou. Ovšem Karen našla v sympatickém zločinci zalíbení, zdá se jí o něm a něco ji k němu prostě neodolatelně táhne. Musí ho znovu vidět. Přinejmenším vidět... (oficiální text distributora)

Kingjiri

Vypadá to, že Soderbergh asi nikdy nebude moje krevní skupina, jeho pomalej styl vyprávění mi prostě nesedí. Navíc nemám rád, když příběh často skáče mezi časovejma liniema. Potěšilo mě tu ale herecký obsazení, nejvíc samozřejmě nádherná Jennifer Lopez, George Clooney sympaťák jako vždy a Don Cheadle nezvykle v roli záporáka. Jenomže i přes zvučný herecký jména a po technický stránce slušný filmařský řemeslo je to jedna velká nuda, dvě silnější hvězdy. ()

ecis

Viem, ze tento film nieje ziadny filmovy klenot, ale mam ho rad uz len kvoli nekonecne pohodovemu vyrazu Clooneyho - sympatickejsieho bankoveho lupica ani nenajdete :). Je to oddychovka ako vysita na letny vecer. Nezabudnutelna scena - ako chlapci "studuju" bibliu vo vazanskej kniznici - cool :) ()

haWranka

Já nevim, nevim...Možná jsem od toho čekala trochu víc, něco mi na tom pořád vadilo. Možná ta hudba, možná ty střihy, možná J.Lo (tu fakt moc nemusim) nebo to, že jsem se v půlce začala nudit. Řekla bych, že tohle je standart a na Dannyho parťáky, kde George Clooney hraje mnohem mnohem sympatičtějšího zloděje, tohle rozhodně nemá. Slabý 3... ()

bakeero

Tenhle film táhne z 80 % George se svým charismatem, takže kdo je na něj alergickej, ruce pryč. Ale já tu jeho "elvisovsko-suverénní-jsem alfa samec" pózu prostě žeru. :-)) ()

BDMarty007

Tenhle film jsem už viděl 2x a byl jsem opakovaně nemile překvapen. Je to takové nějaké nemastné, neslané, napůl vážné, napůl komediální. Trochu mi přijde, že je to celé postavené akorát na sex-appealu George Clooneho a Jennifer Lopez, a s doladěním scénáře už se moc neobtěžovali, takže to není ani napínavé, ani rafinované, ani uvěřitelné a navíc nepěkně roztahané. ()

mira.l

Pro svůj komentář č. 800 jsem si mohl vybrat něco, z čeho budu míň rozpačitý... Asi jsem čekal něco trochu jiného, nějaké drama o tom, jak mezi vyšetřovatelkou a zločincem vznikne něco, co by rozhodně vzniknout nemělo a co z toho bude... no nic, asi mě měl varovat hned ten úvod. Ale zase na druhou stranu asi už vím, z čeho se Soderberghovi zrodili Dannyho parťáci, protože mi to rozhodně nepřipadalo nepodobné, a ani Parťáci mě moc nechytli. Tohle bylo takový chaotický, místy poměrně divně sestříhaný co se týká časového sledu, prostě divný, nemyslím si, že by ten film jako celkek nějak extra dobře fungoval, těch současných 66% mi přijde tak akorát, možná i dost. Většinu z toho zachraňuje asi Jennifer Lopez, na kterou se rozhodně dá koukat, i když ta její role taky zrovna není na Oscara. No, jednou se na to podívat dalo, ale reprízu asi těžko někdy budu potřebovat. ()

Tiiso

Přes veškeré režisérovo snažení, přineslo Zakázané ovoce do mého obývacího pokoje pouze pachuť levné komedie. Hned na začátku řeknu, že originální zvuková stopa filmu sluší daleko více. Sledoval jsem, ale film na televizní obrazovce, kde ho nabízel jeden komerční tv kanál a tak jsem si nemohl vybírat. Dabing k zakázanému ovoci, nepatří rozhodně k těm nejlepším. Soderbergh míchá tři, čtyři žánry do poctivého koktejlu. Výsledek není takový, jaký byl zřejmě záměr. Objevil jsem velký počet plochých dialogů, spousty již viděných scén a nudných pasáží. Oba hlavní protagonisté samozřejmě nehrají nejhůře, ale také ani vyjímečně. Ba ani nadprůměrně. S přibývajícím časem sledování snímku počalo být spíše unavující a těch několik opravdu úsměvných chvilek, nedokázalo pozvednout celkovou úroveň někam výše. Ze všeho nejvíce kladně hodnotím hudební doprovod, který má nápad a styl. Ovšem drží se strikně jednoho žánru, takže pokud není někdo příznivcem této hudební škatulky, dovolím si předpokládat, že ho bude brzy také nudit. Z celého filmu je cítit chladný komerční záměr, a tudíž dávám pouze dvě hvězdy. ()

Shitonit

George v životní roli, řekl bych, dokonale doplněn nádhernou Jennifer. To není film, to je nádherná pohádka na dobrou noc :-) ()

Voyer

Soderberg stále ještě nepřekonal - a možná nikdy nepřekoná - svoji prvotinu, Sex lži a video. Zakázané ovoce je sice místy roztomilý film, převážnou většinu času jsem se ale u něj nudil. Moc tomu nepomohlo, že i samotný scénář (námět?) na mě udělal dojem hloupého nesmyslu. ()

papadoce

Na jednej strane veľmi príjemné prekvapenie, ktoré ma desaťročia obchádzalo, na strane druhej, toto je presne ten prípad kde mi skákanie v čase absolútne nesadlo a občas som sa len zťažka orientoval kde sa nachádzame, či pred, či po, či čo. Škoda, myslím, že to filmu veľmi ublížilo. Džordžovi rola pekelne sedela a všetci ostatní boli dobrí v hraní sa na kriminálnikov či prasiatka. Viac priestoru mal určite dostať Mišo Kítn, pribudlo by humoru. Malo to taký príjemný, ale veľmi nenápadný humor (asi najlepšia bola scéna s trezorom). Proste oddychová krimi gangstrovka. Kým som sa nezačal strácať v časovej línii, bol som presvedčený o štvorke, skoro aj päťke, takto ale dám tri s tým, že dobré to bolo. A opäť ten preklad názvu, ty kokos. Za toto by mali ľudia sedieť v Hrnčiarovciach nad Parnou. ()

Sir Ludvig

Nezabúdajme na to, že filmy existujú z jedného jediného dôvodu - aby nás bavili. Či si to niekto prizná alebo nie, je to tak. Nezáleží na tom, o aký žáner sa jedná. Niekto sa baví pri horore, a niekto iný pri Forestovi Gumpovi. Out of sight chce pobaviť a kto sa k tejto hre pridá, nemôže byť nespokojný. ()

herrbierer

Tak čtyři a půl hvězdičky. Svělá adaptace románu Elmora Leonarda, která spatřila světlo světa nedlouho po Jackii Brownové od Quentina Tarantina, a řekl bych, že ji ve vzájemném souboji porazila. Skvělý scénář, který je dost komplexní, takže se ani chvíli nenudíte a pořád se děje něco zajímavého, ale zase ne nějak přehnaně komplikovaný, aby se v něm člověk neztrácel. K tomu skvělí herci a skvělá režie Stevena Soderbergha. Výjimečný film, ne jen další tuctová gangsterka. ()