Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

Skretule

Kýč ale krásný kýč. Ještě k tomu vrcholné písničky M. Davida. Nevím jak vy, ale mě to tak hrůzné nepříjde. ()

Bounder

Nedokážu slovem vyjádřit jak mi jsou tyhle trendy odporné . disco prostě nenávidim a je mi z něj na blití . Prostě je mi odporné a tenhle film je přesně jako disco ." Opakující se , homoušský , trapný " dávám jen jednu hvězdičku kvůli potměšiloj toho mám rád . ale ten přiteplenej ksichtík Hrušinskýho je mi odporný a ještě jednou odporný !!! ()

*Dosis*

Tento film byl muj, jako maleho kluka nejoblibenejsi film.. Tenkrat sem se na to koukal s otevrenou pusou a otazkou v hlave, jak nekdo muze bejt tak "problemovej" a v dnestni dobe sem dospel k nazoru ze to lze a neni to jen vymysleny diskopribeh mych mladych let. 75% ()

Movie Maniak odpad!

Samotný příběh není nejhorší, děs běs je však to příšerné prostředí, kostýmy a hudba, pokud se tomu vůbec dá tak říkat. Osmdesátá léta byla opravdu šílená. ()

brasek

Film za ktorým sa triaslo celé sídlisko a na smiech bol ten, kto ho v kine nevidel. Tiež som bol na smiech, ale neľutujem... v podstate po rokoch to beriem ako ľahký oddychový film a už mi nevadí ani najmladší z Hrušínskych, ktorý ako keby bol od suseda. ()

TonoM

Hodně rozpačitých hodnocení mezi které patří bud' odpad, nebo 3,4 hvězdy za mě dobrá komedie, která i po 30 letech je stále in. 50% ()

jackstifler

Nejlepší Český film s nejlepší hudbou a vy, co dáváte odpady byste měli emigrovat, jste akorát zoufalci. Česká povaha se opět projevila, je mi vás líto. ()

albiebennett odpad!

Debilní příběh, debilní postavy a debilně nesnesitelný disco Michala Davida. Jediný normální tam je Potměšil, ale ten tenhle film zachránit nemůže. ()

Scaevola

Plesová muzika nezestárne, ale všechno ostatní už je pouze kulturní archeologií pro zvědavé: Podivuhodný dějový oblouk sestávající jen z psychického prožitku jalového floutka nikam nevede a kamera snažící se o videoklip musela být směšná i tehdy, ale přesto je příběhu rozumět a odmítne-li divák jednostranně hodnotit tehdejší a nutně jinou módu a mnohovrstevnaté úlitby vyprázdněnému režimu, pak se katastrofa nekoná, zvláště pokud uvážím cílovou skupinu snímku. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil