Staindlerovi se podarilo natocit dalsi skvelou komedii - diky za skvely scenar Halino.(6.8.2002)

Tak tohle se fakt povedlo. Dobře natočený film s dobrými herceckými výkony, kterým dominuje skvělý Franciszek Pieczka, jehož účast to celé silně povznáší. Chýlková ve své nejlepší roli a nezapomenutelný Radomil Uhlíř s magneťákem. Opravdu lehce z toho skutečně Kusturica dýchal. Šteindler, stejně jako Vorel, v dnešní době přešel na brakovou tvortbu a na kariéru estrádního šaška, který působí dojmem, že se pomátl. Škoda, že tito lidé, začali hledat jiné zájmy (hlavně dobře finančně ohodnocené) a tak, jak točili v před a krátce porevoluční éře, netočí dnes ani za mák a nerozvíjí tvorbu podobného ražení. 85%(22.10.2007)

Je to zajímavý film, který vychází ze zážitků rodiny přistěhovalců do Prahy a jejich život s rozdílnými zvyky a názory. Hlavní hvězdou je zde Ivana CHÝLKOVÁ, prostě báječná, komická a přesto naprosto přesvědčivá. Velmi dobrý film.(2.3.2013)

Vyprávění Chýlkové bylo super a věta: "Kam jdeš?" -"Do Zanzibaru." nemá chybu!(8.12.2007)

"Jednou z těch trapasů umřu a zakopaj mě pod černou zem. A budu trapná ..." Hakunděkovi, návštěvy, chlast, čumajdan a prošívaný bundy. Diky za to, co už je za mnou ... ale film je dobovou klasikou s nedoceněnou experimentální kvalitou a stylovými hudebními předěly.(17.2.2013)