Dávná pověst o muži s píšťalou nemá začátku ani konce. Krysař po staletí putuje od města k městu a jeho tvář má nesčetně podob. V tajemných ulicích starobylé Prahy ožil jeho příběh jen na jediný den a možná jen proto, aby se stal filmem. Objevil se na přelomu jednoho roku jako přízrak a stejně tak i zmizel. Hned při prvních krocích městem spatřil Agnes, Kristiána a budoucí svědky jejich manželského slibu, jak v otevřeném červeném kabrioletu objíždí kostely a prosí o svatební obřad. Dívka s věnečkem ve vlasech, nosí pod srdcem nový život. Ale všude jsou odmítáni. Muž s fujarou a v dlouhém plášti, nadaný podivuhodnou schopností přinést lidem očistu, až dosud lásku nepoznal. Pro něj i pro Agnes je jejich setkání jako blesk z čistého nebe. Marně Kristián volá jméno své milé, marně jim ďábel nastražuje léčky. V té zběsilé silvestrovské noci se zrodilo pouto, které je ale třeba vykoupit. Každý tu něco ztrácí, každý se musí něčeho vzdát

Krysař, který nalezl inspiraci ve stejnojmenné předloze Viktora Dyka i v muzikálu Daniela Landy, je osobitou a originální filmařskou reflexí staré legendy. Na otázku, proč byl film točen vlastně "v přímém přenosu", v průběhu 24 hodin, F. A. Brabec - spoluscenárista, kameraman a režisér v jedné osobě - odpověděl. "Snažil jsem se najít klíč na zpracování Krysaře tak, aby zůstal silný emotivní příběh o lásce a zároveň abychom nevytvořili 'jen' klasickou 'dobovku'. Extrémní podmínky natáčení, kde musí všichni ze sebe dostat opravdu všechno, pomohly umocnit emotivní proniknutí pod kůži všech hrdinů. Faleš nebyla možná, nebyl na ní čas. Zahráli jsme si s přirozeným vyčerpáním, se zimou i s povinností něco dokončit.Věřím, že jsme v hraných scénách dosáhli větší autentičnosti a expresivnosti,.a že divák bude vtažen do děje se stejným nasazením jako celý filmový štáb." (oficiální text distributora)

katasta

S klasickým Krysařem to nemá opravdu pranic společného, ale dle mého názoru to vůbec neni na škodu, naopak jsem ráda, že postavu krysaře někdo použil i v jiném příběhu. Přestože koukám, že tento film většina lidí dost zdrbla, mě to nepřijde jako zas až tak špatný experiment, přijde mi to docela zajímavé. Nebýt sice hudby Daniela Landy, mělo by to nejspíš hned o hvězdu, možná i dvě míň, ale hudba k filmu patří, a tak dávám hvězdy tři. ()

Davson

Ano, tento film byl natočen za 24 hodin a dostal se tak do Guinessovy knihy rekordů. Ovšem, stálo to za to? Na co je film, který sice drží světové prvenství, ale je nudný a neuvěřitelně špatný? Tady se skutečně potvrdilo staré rčení: "Práce kvapná, málo platná." Roztřesená neustále kmitající kamera (to jako kdyby to točil náhodný chodec svou osobní kamerou, Brabec asi naprosto zapomněl na svou původní profesi), podivný scénář, naprosto nedostačující ochotnické herecké výkony a (pro mě) děsně iritující jeden reflektor osvětlení. Jediné co se mi líbilo je hudba od Daniela Landy, kterého mám rád a proto ta 1*. Mimochodem, sám Landa by se v roli Krysaře vyjímal daleko lépe než dřevěný necharismatický Jákl. ()

Jillen

Až na Landovu hudbu, která je skvělá nic záživného ani převratného. Prostě špatný pokus. A pokud někdo tvrdí, že písničky od Landy nemají hloubku tak já o něm tvrdím, že nevnímá text a je zaujatý. Dávám 10% ()

Lum3n

Takhle amatérský film už jsem opravdu dlouho neviděl. A co má jako divák z toho, že to natočily za 24 hodin? Mě nezajímá kde, nebo jak dlouho se film natáčel, mě zajímá výsledek, který je v tomto případě žalostný. ()

Tony.cs

Atmosféru temného Krysaře to obsahovalo, stačilo jí vycítit. Landova hudba jí dokázala vytvořit a podle mě výkon Karla Dobrého (Když si vemete jaký měl fofr) byl výborný. Nene mě se tento film velmi líbil a je mi to milejší o to víc, co všechno stihli za jediný den. Chválim, chválim, chválim. Výborný ()

YURAyura odpad!

Desuplny zapis do Guinessovy knihy rekordu - az na zvonika hraji vsichni jak ja nebo jini profesionalni neherci ;]] Pravda s takovym scenarem je to opravdu jednoduche... ;]]] ()

Damiel

20 % - Jam mám F.A. Brabce rád, tak Krysař mě totálně minul. Natočit celovečerák za jeden den? Prosím! Scénář je ovšem tak slabý, až nevím, a to je základní kámen úrazu. S chytřejším scénářem by se určitě i za těch 24 hodin dal natočit mnohem lepší kus. Tím jsem si jist. ()

Aleee89 odpad!

Otřesný film, jeden z nejhorších, jaký jsem poslední dobou viděla. Co to jako mělo být? Příběh lásky? Převyprávěná pověst o Krysařovi? Celé to bylo takové chaotické, krátké, i když délka je asi jedno z mála plus tohoto filmu. Líbila se mi hudba, ale film na mě působil amatérsky, vůbec se mi nelíbil a znova se na něj nikdy nepodívám. ()

sek

Totálně nepřipravený film a podle toho taky, bohužel, vypadá. Chytat se lze jen jednotlivostí a to ještě divák musí prokazovat hodně vstřícnosti. Osobně se mi nejvíc líbilo apokalyptické novoroční ráno, ale i to by se hodilo víc do klipu než do filmu. ()

kagemush odpad!

Až jednou pan Brabec po ránu uslyší smutné tóny flétny a bude mít nutkání se trochu projít,-tak to bude mít za to! Na druhé straně už na něj bude čekat s klackem v ruce Erben,aby spolu probrali tu Kytici. ()

maverick10 odpad!

Kde nic neni, ani smrt nebere. Sceny se toci v kruhu, jeden snimek jako druhy je k zblazneni stejny a parkinsonova ruka pana osvetlovace, zapricinila nesymetricnost mych ocnich panenek. Filmova, resp. muzikalova hudba je asi to jedine s kladnym znaminkem. To ostatni bych hodil do pytle na odpadky a zakopal hodne hluboko, jeste niz, nez jsou ulozeny ceske poklady typu Playgirls ci Byl jednou jeden polda. . . ()

BUD-SFIS

Jedine co je na tom filmu dobre jsou Landovy pisnicky a dabel Dobry ale jinak vubec nic. Sice to byl rekord ale snad nejaky amater by to mohl natocit lepe na digitalni kameru, s lepsim pribehem a herci. Jeste ze to mam jen hodinu. Jedina vyhoda. ()

zette

Chtel jsem dat o hvezdicku vice, kdyz vim, jak v kratke dobe byl film natocen. Na druhou stranu je ale nikdo nenutil, aby se museli zapsat do Guinnesovky... Misty dobra atmosfera, na kratkou stopaz ale hodne nudnych pasazi. ()

Carrie_3

Tomuto filmu jsem na chuť nějak nepřišla, sice chválim nápad natočit Krysaře za 24 hodin, ale podle mě to bylo spíše na škodu než k užitku... Jak o tom přemýšlím, marně se snažim vymyslet, co by mě vůbec zaujalo: celkové téma příběhu se mi příliš nelíbilo, chaotická kamera, které občas herci "utečou" ze záběru (což bylo asi cílem, ale mě spíše rušila) a v neposlední řadě skupina "šašků", která se neustále někde zjevovala, mně příšla spíše směšná a dost dobře jsem nepochopila jejich účel... ()