Dávná pověst o muži s píšťalou nemá začátku ani konce. Krysař po staletí putuje od města k městu a jeho tvář má nesčetně podob. V tajemných ulicích starobylé Prahy ožil jeho příběh jen na jediný den a možná jen proto, aby se stal filmem. Objevil se na přelomu jednoho roku jako přízrak a stejně tak i zmizel. Hned při prvních krocích městem spatřil Agnes, Kristiána a budoucí svědky jejich manželského slibu, jak v otevřeném červeném kabrioletu objíždí kostely a prosí o svatební obřad. Dívka s věnečkem ve vlasech, nosí pod srdcem nový život. Ale všude jsou odmítáni. Muž s fujarou a v dlouhém plášti, nadaný podivuhodnou schopností přinést lidem očistu, až dosud lásku nepoznal. Pro něj i pro Agnes je jejich setkání jako blesk z čistého nebe. Marně Kristián volá jméno své milé, marně jim ďábel nastražuje léčky. V té zběsilé silvestrovské noci se zrodilo pouto, které je ale třeba vykoupit. Každý tu něco ztrácí, každý se musí něčeho vzdát

Krysař, který nalezl inspiraci ve stejnojmenné předloze Viktora Dyka i v muzikálu Daniela Landy, je osobitou a originální filmařskou reflexí staré legendy. Na otázku, proč byl film točen vlastně "v přímém přenosu", v průběhu 24 hodin, F. A. Brabec - spoluscenárista, kameraman a režisér v jedné osobě - odpověděl. "Snažil jsem se najít klíč na zpracování Krysaře tak, aby zůstal silný emotivní příběh o lásce a zároveň abychom nevytvořili 'jen' klasickou 'dobovku'. Extrémní podmínky natáčení, kde musí všichni ze sebe dostat opravdu všechno, pomohly umocnit emotivní proniknutí pod kůži všech hrdinů. Faleš nebyla možná, nebyl na ní čas. Zahráli jsme si s přirozeným vyčerpáním, se zimou i s povinností něco dokončit.Věřím, že jsme v hraných scénách dosáhli větší autentičnosti a expresivnosti,.a že divák bude vtažen do děje se stejným nasazením jako celý filmový štáb." (oficiální text distributora)

Krosmen

Pokud je na tomhle filmu něco dobrého, pak je to právě Karel Dobrý. Scénář hloupoučký, hudba poslouchatelná, stopáž maximální možná. Ale je pravda,že to bylo natočeno za 24 hod a to by se ocenit mělo. ()

MencaCZ

Co k tomuto filmu říci ? Ať je jakýkoliv, odpad to určitě není. Myslím, že někomu by se mohl líbit, někdo ho možná ani nedokouká. Každopádně zaujme ! ()

mcleod

Aha a tohle má s Dykovým Krysařem společného co? Podobně jako u Brabcova Máje... výběr předlohy výborný (jedny z nejgeniálnějších českých literárních děl), prvotní nápad režiséra určitě dost zajímavý s velkým potenciálem, který ale není ani v nejmenším naplněn. Je to škoda, nějaké osobitější zpracování by jim určitě slušelo... i to natáčení Krysaře během jediné silvestrovské noci mohlo přinést hodně zajímavého (vedle toho rekordu, který autorům ze srdce přeju, ale asi to není to hlavní, o co by měl film usilovat). Co naopak považuji za největší průšvih a co nedokážu vůbec pochopit, jsou ty Brabcovy úpravy předloh (ostatně stejně jako u zmíněného Máje), díky kterým z filmových zpracování mizí všechno, co dělá z původních textů tak neskutečně strhující literární díla. Pak už z toho nezbyde nic jiného než tohle... ()

solskjaer

Nevím nevím jestli jsem koukal na to co vy, ale mě to naprosto stačilo a musím uznat, že ačkoliv jsem Brabce již dávno odepsal tak navzdory velice špatné kritice , jsem byl mile překvapen. Kamera byla senzační, Krajčo byl nadprůměrný a exteriéry z naší milované Prahy budou snad v každém filmu nádherné. Ano jde o experiment no a co? A že se film točil jen jeden den? To přeci filmu také neubere pokud je dobře zvládnutý. Já prostě musím být štědřejší než většina recenzentů zde. Za hudbu hvězda, za kameru hvězda (i když se moc často opakuje stejně je nadprůměrná ), za atmosféru silvestrovské Prahy hvězda a za Krajča půl hvězdy. Vychází mi to na 3 a půl ale dávám 3, neboť bych tu vypadal jako úplný blb. S čím ale nesouhlasím je hodnocení horší než 2 hvězdy , protože ačkoliv Jákl je přece jen lepší judista a Ester mě také nijak výrazně neokouzlila, přece je tu ta hudba a ta je perfektní a nejenom ta, záběry osvětlené lampou jsou přeci něčím novým a nevypadají vůbec špatně. Nemůžu si prostě pomoci , dýchla na mě atmosféra, která se mi vážně líbila. ()

ZkuKol

Nevím co bylo důvodem k tomuto experimentu, každopádně výsledek se příliš nevydařil, druhá hvězda za to jak rychle to natočili. ()

bari68

Film natočený za 24 hodín a k tomu ešte zápis do Guinessovky. Dobré.Ale položme si otázku,či tento komerčný ťah filmu prospel?! ... Asi nie, ... tu v tomto prípade stokrát platí: Práca kvapná , málo platná.Nesympatické postavy bez charakterových vlastností boli tu iba obyčajnými figurkami bez ovládania.Scenár, to bola vec, na ktorej sa dalo ešte pred prvou klapkou tiež aspoň trochu zapracovať,veď s týmto výtvorom si poradil aj taký (ne)herec ako je Petr Jákl.Ďalšia vec, ktorá mi vadila bola práca hlavného kameramana , ktorý takmer vôbec nevyužíval asistentov ,ale hlavné technické oko bolo v mono-úlohe F.A.Brabca.Tento filmár je určite zaujímavým počinom českej kinematografie , čo sa týka celkovej réžie, či samotnej kamery ,ale predsa zábery s približovaním a vzdialovaním s minimálnym počtom strihov a s osvetlením jednej reflektorovej lampy pôsobí až príliš amatérsky. ...Žiadna chvála, samé zápory.Prečo teda 2*? :za výbornú hudbu Daniela Landy a za pokus o niečo iné, o experiment , ktorý síce nevyšiel ,ale pri troche racionálneho myslenia s vedomím , že nejde o megafilm ála America s miliónovým rozpočtom,ale o snahu vniesť osobitý žáner do kinematografie , zaslúži si aspoň uznanie. ()

SkyLukey odpad!

Nikdy nepochopím, proč se divadelní hry cpou do filmu. Co je platné to, že Krysař je nejrychleji natočený film, když je film nekoukatelný paskvil u kterého si člvvěk přeje, aby film zkončil, nebo přinejmenším nebyl nucen se něj dívat ve škole? Jestli se už točí takové zvrhlosti jako je tohle, a dostává za to tučné honoráže (jakože nemalé) můžu natočit film i já. ()

korndaddy

Jákl je snad nejhorší deratizér, jakýho svět zažil. Celej film jenom mluví o tom jak vymýtit krysy a ono hovno..Každopádně dosti zvláštní zpracování filmu a těžko říct jestli to filmu škodí, nebo pomáhá. Moderně-stará doba, není zrovna můj šálek kakaa a asi bych se trošku zamyslel nad podobným nápadem trošku déle než pan Brabec. Velikým plusem pro mě byl Karel Dobrý, jenž se role ďábla ujal opravdu vynikajícně , dále svým způsobem i soundtrack. Teda než sem zaslech Landovo hlas. A nesmím opomenout stopáž. U takového snímku jedině dobře. ()

Kapybara odpad!

Označení "film" je v tomto případě zavádějící. Příběh 0, atmosféra 0, celkové vyznění 0. U některých patetických dialogů jsem se s chutí zasmála, ale to tvůrci zřejmě neměli v úmyslu. Jináč jsem se celou dobu mohla udrbat nudou. Nějak jsem nepochopila, co tam dělal ten paňáca ve zvonici a proč chtěl tolik tu čarodějnou fujaru. Zbytek se mně slil v rozmazanou šmouhu, kdy Krajčo s Geislerovou popojížděj zasněženou Prahou, kolem nich poskakujou maškary v červeným a do toho tam hudrá nějaká rádobymoudra chlápek s pytlem přes hlavu. Potom Krajčo foukne do fujary a zemře. Geislerová odejde s tím zakuklencem, který dá fujaru paňácovi a ten se strašně raduje a poskakuje nadšením ve zvonici. Tak to je celé. Kdyby se to aspoň netvářilo tak vznešeně, takhle mi to připomíná obdobně "hluboké" snímky Kamenný most a Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba, které se také urputně snaží předat jakési důležité "poselství". Zkrátka řečeno, chcete-li ztratit hodinu svého drahocenného času, podívejte se na Krysaře. Zcela určitě budete litovat! ()

dopita odpad!

NEJHORŠÍ ČESKEJ POLISTOPADOVEJ FILM!!!!!!! F. A. Brabec by se měl držet toho co umí a sice kamery. Že je režisér na hovno potvrdil zatim každým filmem co režíroval. Tohle je totální průser!!! ()

Tessie

Naprostá ostuda pro tak báječný a romantický příběh. Sice si to vysloužilo zápis do knihy rekordů v rychlosti natáčení, ovšem kvalita šla velmi výrazně stranou. Což je obrovská škoda. Co by se tak asi dalo čekat, když si zpěvák hraje na herce a ještě k tomu dostane hlavní roli, přičemž režisér celou dobu určuje jedním reflektorem kam se má divák koukat celkem agresivním tahem kamery. Velké zklamání ... ()

Paity

Nebýt hudby Daniela Landy, tak dávám automaticky Odpad!, takhle jsem bych ochoten udělit alespoň jednu červenou krásku. ()

LittleMonste

Byl jsem dost zvědavý na Krysaře ve filmové podobě, ale z výsledku jsem víc než rozčarován. Netuším jestli to natočili schválně tak špatně, nebo se pokoušeli o nějaký nadhled...těžko říct, každopádně asi nejsem schopen ocenit tenhle "omyl"?(20%) ()

Greny

za svůj názor se nestydím a vůbec se nebojím tento film označit za velmi uspokojivý ... kdyby jsme se na tento film nedívali z pohledu rekordu v rychlosti natočení, ale z pohledu experimentálního, námětového, tak je velice vyspělý a odvážný. Osobně sdílím názor, že k tomuto filmu prostě musíte dospět. Na kino to opravdu není - maximálně tak filmový klub. Já si na tento snímek počkal až dostatečně vyzraji a byl jsme nadmíru spokojen. Zpracování tématu krysaře mě oslovilo a námět zasadit celý příběh do silvestrovské Prahy je skvělým nápadem, protože takto silnou atmosféru jsem ještě u žádného českého filmu nazažil. Film je prošpikovaný skvělými nápady, ale bohužel někdy jsou nedotažené a nebo zanikají, ale opravdu film to je jenom pro někoho ne pro každého. Bohužel je to film nespravedlivě popravený ... ()

Prochy38

Původně jsem chtěl dát 3, max 4 *, protože ač jsem byl nadšen, spousta faktorů mě vytáčela. Ale když vidím, jak je tohle dílo těžce podhodnoceno, 5* dávám s celkem čistým svědomím. Znám celkem dobře knihu, muzikál mi zatím unikal. Ztvárnění samotného Krysaře u mě na výbornou! E. Geislerová není žádná modelka, ale roli Agnes zvládala suprově. Kristián jako R. Krajčo taky nebyla zlá volba. Skvělá Landova hudba výborně vykreslovala atmosféru. K. Dobrý sice těžce přehrával, ale asi to byl záměr. Fakt, že film skončil přesně opačně, než kniha pominu, beru to jako originalitu. Ale co mi fakt vadilo, a to hodně... Ta FAMU - skupina... Proč má Brabec ve zvyku tohle dělat?? Proč? Proč do každého filmu musí narvat něco, co ho totálně zhnusí... Kdyby po té praze jezdilo auto a v něm seděl Krajčo a Geislerová a nikdo jiný se tam už neobjevil, bude to mnohem lepší. Co mě vytáčelo totálně byl kruh reflektoru, který neměl hlavu ani patu. Jestli to takto mělo být, tak by někdo asi potřeboval lékaře, protože to nebylo normální... Kamera byla taky spíše otřesná. Možná škoda, kdyby se někdo nesnažil to za 24 hodin stihnout, ale raději to v klidku natočil za dva dny, vypadalo by to mnohem líp... ()