Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

DarkoCohen

Zajímavý je, že jsem si po první projekci pamatovala hlavně ty nudné pasáže. Když samozřejmě nepočítám Trojanův Hitlerovský projev, ten je legendární. Po druhé projekci mi toho zábavnějšího v hlavě uvízlo mnohem více a celkově moje sympatie k tomuto filmu vzrostly. Stejně jako hodnocení ze tří hvězd na čtyři. Uvidíme, co se stane napotřetí. Každopádně Trojanův Český lev je ve správných rukou ! ()

m4xp4yn3

Daleko lepší než z nějakého důvodu tolik oblíbení Samotáři. Jedna ruka netleská bez problému obstojí jako komedie, jako svižně odsýpající sled dobře zahraných i zrežírovaných scén. Bohužel selhává jako příběh s nějakou hlubší výpovědní hodnotou, na to je jeho scénář příliš neobratně napsaný, snad až zmatečný. Jinak dobrý dojem z filmu mi navíc kazí postava Onřeje, nejen pro svou zbytečnost, ale i pro stupidní "kameňákovské" repliky, které jí tvůrci přiřkly. ()

samaell

Trojan to zabíjel, Macháček byl úplně mimo (v tom nejlepším slova smyslu! :D) u Třísky jsem umíral smíchy, Dlouhý byl slizkej až hamba :D Lukešová měla vykulený voči, Vilhelmová dokonale prochlastaný hlas, Tlacík byl debil na druhou (ty seš nějakej chytrej!) a malá Voříšková by vás zabila (nebo alespoň krvavě zmrzačila) jediným pohledem ! tak a je to. ()

Khamsin

No co k tomu říct? Já se bavil od začátku do konce - a to je to, co od komedie očekávám. To, že se toho dočkám u ČESKÉ komedie natočené po roce 2000, je opravdu vzácný jev. Trojan je prostě prvotřídní. Macháček? Někomu leze jeho hraná vymatlanost krkem. Já říkám - pokud se někomu podaří natočit podobně vtipnou komedii i v současnosti, kdy naše komedie jsou tuplem ubohé, pak tam hoďte klidně i ještě více vypatlanějšího Macháčka.. Mě opravdu ten chlap nevadí, ba naopak.. :)) AKTUALIZACE: Původně jsem hodnotil 4 hvězdami. Spravedlivější je však plný počet... i v roce 2018 to považuji za nejlepší českou komedii tohoto tisíciletí, shlédnul jsem to již mnohokrát a vždy s chutí a vždy mi to zlepšilo náladu.. byl bych pokrytec, kdybych zůstal na čtyřech hvězdách.. >׀ ()

Lorge

Tak nejspíš nevím, podle čeho se určuje kultovní status, protože pro mě je tenhle film českou obdobou Pulp Fictionu - ne dějem, nebo stylem vyprávění, ale svou zábavností a nahláškovaností :-) ()

Moiraine

I po druhém zkouknutí to byla pořád sranda. Uznávám, že ten děj slouží spíš jako spojnice vtipů, než že by fungoval samostatně nějak dobře, nemůžu říct, že by mi to zrovna v tomhle případě nějak moc vadilo. ()

bono22vox

Svižné eskapády dvojice smolařů jsou osvědčené filmové schéma. David Ondříček mu dodal moderní nátěr. Jedna ruka netleská = Jiří Macháček, houbový čaj, jednoruká panenka, gangster pod pantoflem a nejlepší podání projevu v historii českého filmu a to v nejlepší české crazy komedii od roku 1989... ()

Rawar

...za Trojanův výkon jedna hvězda navíc :-) Jinak je to ale spíš taková slátanina, která by k dosažení titulu dobrý film potřebovala vyměnit min. jednoho herce, zpřehlednit děj a vypustit fantaskní blbiny, ala Chata v lese. ()

neo93

Další mimořádně zvláštní, ale výborný kousek od Davida Ondříčka. Jiří Macháček jako pohodový smolař, který prostě věří, že všechno zlé se jednou v dobré obrátí, Ivan Trojan jako otec dvou dětí, ovšem také jako vyšinutý a chladný podivín a Marek Taclík jako ještě podivnější a primitivnější do party. A všechny tyto zmíněné postavy a mnohé další si vložte do absurdních dialogů, bizarních a komických scén a máte snímek, který jste ještě neviděli. Jasně, podobnost s lepšími Samotáři je jednoznačná, což není divu, když za nimi stojí téměř identický tým. Ovšem zábava je to znovu skvělá, alespoň pro mě. ()

Lokran

Hlavně za vynikajícího Trojana. (po zásluze Lev) A kdo říká, že nebyl dobrý, tak ať mi ukáže, jak by on sám zahrál Adolfa... Jinak pravda, zbytek nic moc. ()

D.awi.d

Tři hvězdičky jsou to hlavně díky Hitlerovi a Třískovi.Je to taková srandovní blbinka s neuvěřitelným Ivanem Trojanem.Verstehen Sie ?! !?!? ()

AlexDLarge

Neskutečná kravina. Vůbec nevím, co si mám o tomto filmu myslet. A také absolutně nechápu, kam se Ondříček díval, když film točil. Jsou tady výborné pasáže jako "Načapam tě", Tříska jako herec nebo Trojan jako obdivovatel němčiny. Ale ten zbytek je obrovský guláš a hrozná hovadina. A pořád mi utíká vtip tohoto snímku. O co tu mělo jít? Zatímco ty výše zmíněné příběhy fungují jeden vedle druhého, tak ten s Macháčkem je jak ze Žhavých výstřelů. Navíc sám Macháček se tváří jako ze Samotářů vystřižený. Tahle kaše mi opravdu nesedla. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017