Třináctiletá Vendula Brabcová je ve škole považována za zanedbalé a zaostalé dítě. Její matka zcela propadla alkoholu a tak se Vendula nyní musí starat o tři mladší nevlastní sourozence a chodit za matku uklízet už v brzkých ranních hodinách... (oficiální text distributora)

Winster

Tolik mravní síly...byla by z ní dobrá sestra na prckologii. Ano jsou zde hrozný nepřesnosti. ALe člověk co se zlomenou nohou ještě těší druého...o je síla. ()

PTuranyi

Výborná psychologická dráma je sondou do sociálneho života tínedžerky Venduly, žijúcej s matkou alkoholičkou a troma nevlastnými bratmi. Film má kvalitnú produkciu a krásnu poetickú atmosféru, vďaka ktorej je tento smutný príbeh akoby rozprávkou hoc aj s nie veľmi šťastným koncom. Herci sú výborní a Dita Kaplanová tu ako 15 ročná v svojej druhej filmovej roli stvárnila náročnú hlavnú rolu Vendulky. 75% ()

Cheriladynka

Ten film jsem poprvé viděla asi v 9 letech a zanechal a stále zanechává ve mě velmi silné negativní pocity.Teprve potom jsem si uvědomila, jaké mám štěstí ,že mám rodiče kteří se o mě starali!! Zajímavá sonda do sociálně slabé rodiny,a příběch jako vystřižený z televizního cyklu POŠTA PRO TEBE !!!! ()

Zrzka82

Film je drsným odvyprávěním příběhu velmi drsného sociálního příběhu, který jakkoli se může zdát v mnoha jeho okamžicích absurdní, sama vím, že se takové příběhy děly, dějí a obávám se, že se stávat budou i nadále. Film má pár slabších míst, která mohli autoři jistě pojmout jinak. Určitě by hlavní hrdinka prostředky od otce nerozdala na pouti, ale použila pro svoje sourozence a podobně. Ale pro vykreslení lhostejnosti dospělých a neschopnosti úřadů, si myslím, že je tento film dokonalý. Třináctiletá dívka Vendula, která se možnostem svého věku, snaží udržet naprosto disfunkční rodinu. Matka alkoholička, co si domů tahá co noc různé amanty. Otec lhostejný pako, který si nenechá svoji pověst pošlapat existencí téhle kaňky na jeho jinak dokonalé existenci. Děti, jejichž nejstarší sestra jim podle pravítka odměřuje kus toho nejlacinějšího salámu, aby měli všichni stejně. Přes veškeré detaily, které mohly být propracovanější, se na české poměry podařilo vystavět propracované psychologicko sociální drama, které je bohužel ukázkou nejen doby 80.tých let. ()

90125

Silne nadpriemerny CSSR film, ktoremu vojvodí skvely herecky vykon mladej Dity Kaplanovej. Fakt velka skoda, ze sa neskor, v dospelom veku uplne vytratila z filmovych platien. Velmi citlivy pribeh o rozorvanej detskej dusi. Na jednej strane je dievcina ohromne zodpovedna a stara sa o svojich troch surodencov, na druhej nie je schopna pochopit, ze jej matke na nich vobec nezalezi. Myslim si, ze to je možné, aby sa v 14 rocnom dievcati vyvinul tak silny pocit zodpovednosti. O tom, ze moze existovat takato matka nie je pochýb. Dnes bezna vec, ktora už nikoho nešokuje. Dnes uz nemame na očiach tie ružové okuliare. Ze sa ale aj v radostnom socializme smela ukazat takato matka, je pomerne nevídané. Minusom filmu su postsynchrony. Studiova sterilita kontaktny zvuk nikdy nenahradí. 72 % ()

vinducha

Po Čekání na déšť , jsem se , co si pamatuju u sledování tohoto jejího dalšího filmu , naprosto hluboce platonicky zamiloval do Dity Kaplanové , ale je  to už dávno.. ()

marhi

Ať si kdo chce, co chce říká je to síla. Na dobu vzniku skutečně odvážný počin. Trochu Oliver Twist, ovšem stále ještě velmi reálné. A velmi smutné. Jinak mi herectví Dity Kaplanové vyrazilo dech. ()

krpik

Pěkný až smutný příběh obětavé holčiny Vendulky,která by se mohla mít lépe ale nechce opustit své sourozence a nechat se samotné se svou alkoholickou matkou.Bydlí v špinavém,studeném bytě a Vendulka dělá práce,které by měla dělat její matka.Jediné co jsem nepochopil byly ty ukázané scénky,kde jsou na horské dráze ()

mruck

kdyz si chci umele navodit depresi tak si pustim tenhle film, je to brutalni masakr a genialne natocenej (herci scenar proste vsechno)  Evelyna je proste bozi, vychlastam u toho tak pulitr koralky a jdu spat, kdybych mel volit mezi nej depka filmama tak tohle je o kousek lepsi nez Hadi jed (ale jen o fous)  kdyby to slo dam 6* ()

KyoroChan

Tenhle film mi utkvěl v paměti podobně jako Den pro mou lásku nebo Requiem pro panenku.. Ale rozhodně není tak tíživý nebo kontroverzní.. Je to dost solidní drama ze života a ta holka to zahrála setsakramentsky dobře! Nikdy nezapomenu na scénu s porcováním točáku pomocí pravítka a nebo tu jízdu na té horské dráze, která se tam pořád opakuje.. Je to pro mě zásadní film, viděl jsem to zhruba ve věku té hlavní hrdinky(film je ale starší), také jsem totiž jako ona vyrůstal bez otce.. A bez sourozenců.. Proto mě ten film a celý příběh s jejím výkonem naprosto zasáhl.. Nyní s odstupem času mohu ocenit navíc ještě i výbornou kameru nebo hudbu. Nemohu jinak než 5* a každému doporučit! Krásný Český film! ()