Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

mseet

Po prvním zhlédnutí jsem byl rozpačitý, po druhém jsem se už bavil, nyní patří Nuda v Brně k mým nejoblíbenějším filmům a užívám si detaily. Věřím, že Morávkův film rozdělí publikum na dva tábory – odpůrce a obdivovatele. Podle mého ve filmu není slabé místo: co hláška, to perla; řada neokoukaných hereckých tváří; brilantně ztvárněné postavy; netradiční černobílé ztvárnění. Je to takové panoptikum města brněnského. Jestli je Nuda v Brně divná? Je úžasně divná, proto je tak vtipná. Pokud Morávkovi a Budařovi přijdete na chuť, bude Nuda Váš film! ()

kedluben

zase "legrace" hohoho, hihihi... už předem se stydím, no ale podívám se na to........... a příjemné překvapení! několik nezapomenutelných "hlášek", celkově přesvědčivé poměrně dost. 70/100 ()

Kindernay odpad!

Tohle bylo pro mě docela zklamání, sledoval jsem to na Nový rok v televizi, a vůbec se mi to nelíbilo, vyloženě mě ten film zkazil náladu, působil na mě tak nějak depresivně a nelíbil se mě. ()

Skretule

Film, který naštěstí necharakterizuje jeho název. Zajímavé a barvité vyprávění o jinak velmi nezajímavých lidech. ()

dzejnyka

Nuda v Nitre s Nudou v Brně. Počula som viaceré chválospevy, tak som si to zo zvedavosti pozrela. Ak sa to niekomu páčilo, nemám s tým problém, určite sú omnoho horšie filmy na svete. Mňa to však nezaujalo. Česi majú v kinematografii oveľa jagavejšie klenoty. ()

Laci

Polovicu filmu sa zoznamujeme s postavami a druhú polovicu zisťujeme, kto s kým súložil a kto nie. To je celý príbeh filmu. Humor išiel absolutne mimo mňa, záver filmu v strede titulkoch tiež nič moc. Ale na druhú stranu veľmi dobrí herci na čele s Donutilom film trošku zachránili. ()

qwertasip...

Jeden z mála filmů, jehož název dokonale vystihuje děj. Dokonce se obávám, že pokud by někdo vynalezl přístroj na měření nudy, tak by se tento film pravděpodobně dostal mimo rozsah stupnice. Ano, tak velká nuda to je. A bohužel nezůstala jen v Brně, ale přenesla se i do Plzně, kde jsem na tento snímek koukal. Tvůrci se zcela evidentně drželi nepsaných pravidel, podle kterých musí každý "novodobý" český film splňovat tyto dvě podmínky: za a) v každém filmu musí hrát alespoň jeden z těchto herců - Vilhelmová, Trojan, Budař nebo Liška a za b) hlavní postava musí být alkoholik, feťák, retard nebo homosexuál (anebo ještě lépe - ve vzájemné kombinaci)... Z nějakých, mě neznámých důvodů, si nedokážu vysvětlit, za co tahle blbost mohla vyhrát nějakou cenu. Zasloužila by si leda tak nominaci na cenu za rovnoprávnost, protože aby se naši barvoslepí spoluobčané necítili ukřivděně, tak je celý film pro jistotu natočen černobíle. A proboha, co ta hudba? Další rovnoprávnost? Nemyslím si, z tohohle by se hrůzou řval i hluchoněmej... Takže závěrem: za a) film se alespoň snaží tvářit, jako že má děj, za b) příliš mu to nejde a za c) existují i horší filmy... ()

Don Martini

Nuda v Brně opravdu je. Stačí vystoupit na vlakovém nádraží v Brně a výsledek uvidíte během pár vteřin. Projdete pasáži bledými jehovisty s komunistickou duší, chudými chudáky, podivných menšin a dalších skupin, které najdete v okruhu Brněnského nádraží. Najdete taky namýšlené tupce s nosem nahoru, tlustí papaláši s drahým oblečením a poseté zlatem. V tramvaji, když se podíváte na člověka, odvrátí hlavu k špinavému oknu, místa jsou obležena hovnama, smrad z bufetu, začouzeného baru... ()

Mr. Movie

Tak nevím proč jsem měl po celou dobu pocit, že si tento film hraje na něco, co není. Ještě tak více rozvinout nějakou homosexuální scénku a byl to dokonalý nudný guláš. ()

JackieBliz

V hantci: Zdar cajzli a baldachýni! Totok je betální film z našiho Brniska. Esi ňákej boverák bude blemcat, vosolim mu a dostane buchec. Teďkom si vezmu čechr a lupnu k bedně. Čauec! ()

seefoo

Shrnu to čtyřmi slovy - "aby si mentálové zašukali". Tohle by podle mého mhl být alternativní název pro tento film. Více méně jediné co mě nadchlo je, jak pan Donutil sedí velice ožralý v rozjezdu. To byla opravdu scéna jako z normálního života. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)