Ten film si pamatuji velmi dobře. Byl to docela pěkný psychologický příběh o tom, jak se z rozmazlené primadony stal po úraze naprosto jiný člověk.(16.9.2004)

Námět, jaké točíval Kachyňa a který by dal filmu životnější a poetičtější ráz, Svoboda coby specialista na hororovější látky se tu přeci jen trochu hledal, přesto hodně zajímavá kamera, Hapkova nadprůměrná hudba, herecké výkony trošku typicky nudně typické pro 70. léta (příkladem za všechny budiž Munzar - profesionál, který je tu téměř nekoukatelný, protože něvěrohodný - ale není sám).(1.8.2010)

Taky jsem měla při voljebalu ošklivý pád. Ale odešla jsem po svých.Menší problémy se zády mám ještě dnes.Hlavně, že se říká sportem ku zdraví. U člověka musí dojít k zásadními zlomu, aby přehodnotil, otočil nebo začal rekapitulovat a viděl sám sebe v jiném světle. Někdy za tím stojí i ztráta vlastního zdraví.(9.3.2015)

Příjemné překvapení. Citlivě natočený film, který se věnuje u nás ne příliš oblíbenému tématu ztráty hybnosti. Děj je zajímavě skládán pomocí flashbacků, kde se do přímého kontrastu dostává sebevědomí z doby před úrazem a bezmoc při upoutání na lůžko. Navíc jsou tu i zajímavé záběry okem Kristýny přes zrcátko oknem ven, nebo zadumané pohledy na pavoučka na stěně, či mouchu utopenou ve sklenici. Dohromady dávají působivý, trošku moralizující, příběh o nafrněné volejbalistce - ten by se asi ve skutečnosti nestal, protože jak říká moje maminka: "Mrchy maj štěstí..."(12.1.2008)

Dost hezka Kodesova hraje afektovanou dospivajici kravku, ktera "prozre" pote, co si zpusobi pri sportu vazny uraz, a je pripoutana dlouhodobe na luzku. Film je natocenej slusne, a dobre obsazen (Galatikova, Adamova, Munzar atd), presto nepatri k uplnym zazrakum. Prislo mi to cele nejak vlazne, nebo predvidatelne... Jedna projekce nikomu neublizi. 3+(26.5.2015)

Dá se...(19.10.2014)

Takovouhle svini nenapraví nic. Má to v sobě a skončí to až s tatrovkou.(23.2.2015)