Tajemná záře nad Pacifikem

• Česko Konečný odpočet (neoficiální název) (více)

Nacházíme se v současnosti, na palubě nejmocnější americké atomové letadlové lodi Nimitz, která je právě na cvičných manévrech v Tichém oceánu. Náhle na loď udeří nevídaně silná elektrická bouře, která tohoto ocelového giganta doslova pohltí a způsobí něco zcela nemožného: Nimitz je vržen zpět v čase do 6. prosince roku 1941. Do japonského úderu na Pearl Harbor zbývá již jen několik málo hodin. Jak se nepřátelská flotila blíží k Havaji, octnou se kapitán lodi (Kirk Douglas), expert Ministerstva obrany (Martin Sheen), svérázný letecký důstojník (James Farentino) a zoufalý senátor Rooseveltovy administrativy (Charles Durning) v situaci, kdy se musí rozhodnout mezi dvěma zcela nemyslitelnými možnostmi. Dovolí Japoncům dokonat jejich vražednou invazi, nebo zahájí masivní protiútok, který navždy změní běh dějin? V tomto dechberoucím sci-fi akčním hitu, natočeném na palubě skutečné letadlové lodi Nimitz dále hrají, společně s její posádkou, také Katharine Ross a Ron O´Neal. (Magic Box)

Davej

Fakt velice slušný film. Vadí mi na něm jen jedna věc, že... Ale to by byl vlastně spoiler. Ti co to viděli, zřejmě vědí o čem mluvím. ()

DocBrown

Kdyby doslo k nejakemu skutecnemu boji, tak by to mohlo byt zajimave, ale takhle to byla nuda. Bylo by zajimave odvratit utok a po navratu zjistit, ze Nemecko ovlada celou evropu. ()

cab

Ja bych si dovolil nesouhlasit, ze se jedna jen o pitomouckou naborovku americke armady, ale naznaky tam bohuzel jsou. Zachranou, v teto dobe levne vypadajicich triku, jsou herecke vykony a slusny scenar o sci-fi zabloudeni letadlove lodi do minulosti, presneji pred drtivy japonsky utok na Pearl Harbor. 50% ()

Paity

Tajemná záře nad Pacifikem je tím filmem, o kterém ani netušíte, že to může být zajímavé, strhující a zároveň v něčem i možná poučné. Musím si to znovu pustit.... ()

Bouřňák

Nevím jestli to bylo slovenským dabingem, který nemám příliš rád (ne že český dabing bych miloval), ale přišlo mi to jako pěkná blbost. ()

mkali

Zajímavá myšlenka návratu časem. Naštěstí ukončená ve správný čas - jinak by se z toho stala jen nehorázná slátanina.... Takhle za 4... ()

spiritus

Klasické válečné sci-fi 80 tých let. bylo mi líto že se nakonec amíci se svojí supermoderní výzbrojí nepostavily početnému nepříteli a tím by změnily dějiny. škoda, ale i tam je to super film, který jistě stojí za shlédnutí. ()

berry.77

Kirk super na toho se klidně podívám. Dlouho sem to neviděl a v té době to mělo určo úspěch a mě se to líbylo i dnes,ale škoda o ty akční scény samá prohlídka lodi a útok se už blížil a nakonec vzlet a zase z5. Chtěl bych být v kůži u toho japončíka co přežil útok stíhaček:):) ( co si asi myslel diž to vše viděl a slyšel ) ()

Cement73

Veľmi originálna myšlienka preniesť modernú lietadlovú loď do 1941 roku a urobiť malé letecké manévre so súbojom medzi malými japonskými stíhačkami "Zero" a modernými F-16kami. Malé psycho o tom, čo urobiť z možnosťou zmeniť beh dejín... Večný problém v "časovo-priestorových" filmoch... ()

Mikino00

Velmi slušné drama s cestováním časem, myšlenka je zajímavá a celý děj je postaven originálně a realisticky. Sice je to jako reklama na námořní letectvo, ale to přece není na škodu. Bylo by zajímavé sledovat jak Kirk a letadlová loď vyřídí Japončíky. ()

mira007

Kirk Douglas jako kapitán vojenské lodi, která se přenese v čase z osmdesátých let do předvečer útoku na Pearl Harbour a oni řeší jak moc zasáhnout do historie, zvláště, když se do toho zamotají tehdejší současníci, které zachrání z moře. Tento americký film mne vždy fascinoval, ale taky jsem měl vždy pocit, že nevyužil svého potenciálu a něco k tomu chybělo. ()

E´Tonno

Na to, že ide o 42 ročný film nemôžem povedať, že by bol zlý. Je to skôr taká americká propaganda a prehliadka ich stíhačiek a lietadlovej lodi okorenená o sci-fi zápletku. Prežil som to bez ujmy. ()

Echelon1

Tak ako sa mi to páči. Cestovanie časom, moderná lietadlová loď, F-14 vs A6M. Výborné dialógy, pri scéne kde stíhačky zaútočili na japonské "Zera" som bol v úžase. Sympatický herci, neskutočne dobré dialógy. No tento film má "drobnú" slabinu. Prakticky sa tam nič nedeje. A to myslím vážne. ()

kujon

V tomto filmu režisér skloubil hned několik filmových žánrů, které já osobně můžu. Sci-fi, technika (byť z dnešního pohledu již mírně archaická), cestování časem. Hltal jsem to jako malej kluk, hltám to i teď :-) Zasloužených 5* ()