Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

BAADRAAM

Svoboda je myslím to slovo, které tento film vystihuje. I když je svoboda velice relativní pojem a nerad ho používám, v tomto případě bych si dovolil namítat, že toto opravdu svoboda byla. Moby, kupa trávy a pěkná sbalená(spíše přebalená) společnice definuje slovo svoboda. ()

Pavkos

Hmm, hodnocení jen nad 60 % - to jsem si říkal, že to nebude nic extra. Jenže to by tady nesměl bejt ještě mladičkej DiCaprio, kterej to zahrál s těma svejma grimasama luxusně. Neskutečně nádherný záběry. Hudba, která je nejenom pěkná, ale zapadne do filmu jako dveře do pantu. A nakonec musim říct, že ten příběh má fakt něco do sebe a není to jen nějakej vymyslenej vyvrhel. ()

PartyzanFilm

Zacalo to dobre, pak to upadlo, pak se to vzmohlo, a pak to spadlo az do takoveho nikam. Co vypadalo jako efektni podivana nezanechalo ve mne jedinou stopu. A to je skoda, protoze nabeh a schopnosti to melo. ()

MrBaker

Skvělý film, v kterém najdete i trochu pravdy z reálného života. "Nikdy nezapomeneš na to co jsi udělal, ale přízbůsobíš se, pokračuješ dál" Jednoduše řečeno, film se mi naprosto líbil a nemůžu dát méně než 5 hvězdiček. ()

angorka

I was waiting for it to hit me. I still believe in paradise, but now at least i know it's not some place you can look for, cause it's not where you go. It's how you feel for a moment in your life and if you find that moment it lasts forever. It lasts forever. ()

Lula.cz

Nechápu nízké hodnocení některých zdejších "odborníků", ale Pláž má dokonalý soundtrack, úžasné prostředí a ačkoliv Leonardo DiCaprio není mým oblíbencem, tak tady se mu to vážně povedlo. K tomuhle filmu se ráda vracím a zvlášť v zimě, kdy jim ty krásné pláže fakt závidím dvojnásob. A upřímně, kdo by nechtěl takové dobrodružství taky zažít. ()

pimp

Ráj neexistuje, ale stojí za to se o tom přesvědčit na vlastní kůži. Kdo jednou zkusil někam vyjet, ví, o čem to je. ()

rasto87

Fantastický soundtrack, fantastické Thajské pláže, fantastické herecké výkony a scénar v podaní John Hodge. ()

simoneo

Podľa mňa je film úplná blbosť. Príbeh mi príde úplne absurdný a žiadnu skrytú myšlienku som nenašiel. Ak niekto radi snívate o utópii sveta, kde nič netreba robiť a všetci majú všetko, tak vás možno film chytí za srdce. Pre všetkých ostatných realistov môžem odporučiť sa filmu oblúkom vyhnúť. ()

DePompon

Obsadenie DiCapria sadlo filmu ako "riť na šerbeľ". Nohy zaborené v piesku, tyrkysová voda thajských pláží, panenský raj ďaleko od civilizácie ... a nekonečná fiesta. :) Soundtrack je rovnako fajn. ()

swinevenca

Část Leošova pobláznění je dost podivná a na celým filmu nejslabší. Ta videohra je dobrý zpestření, ale kolem toho mně něco chybí, stejně jako při jeho rychlým procitnutí. Ale vyjma toho jsem se bavil. Cesta do neznáma o třech charakterech, nádherný záběry, napětí se žralokama, ráj na zemi ve skoro hippies komunitě i to, že nic netrvá věčně a že to celý byly jen bezva prázdniny. Konec mně příjemně překvapil. ()

lobo87

Pláž je ďalší z rady zaujímavých filmov Dannyho Boylea. Skvelý nápad o uzavretej komunite ľudí uprostred opusteného ostrova. Krásne scenérie, zaujímavý herci, tu ešte len talentovaný DiCaprio... 70% ()

gotham

K Pláži mi nejvíc sedí Shakespearovské Mnoho povyku pro nic. To nic je trošku až moc drsné, špatný film to není, i určitý nádech kultu je zde cítit, ale celkově mě to nijak nezaujalo, takový průměr. I když DiCapria dnes respektuji, beru ho jako kvalitního herce, tady je to ještě takový ten americký hezký klučina, po kterém letí všechny puberťačky světa, ale s herectvím jeho výkon moc společného nemá. 50% ()

Domas88

No Leonarda opravdu rád nemám, ale mám rád dobré filmy a tenhle rozhodně dobrý není, jen Leonardo herec je opravdu dobrý... ()

Rudy77

Prvá polovica za 5, druhá bohužial už len za tri. Keby si film držal počiatočný dobrodržno-mystický drive a neskĺzol až príliš do Richardových psycho depiek, bol by to pre mňa jeden z tých životných filmov. V určitom zmysle ale i tak bol. V tom malom kine pri prvej projekcii totiž vznikol sen o nezávislom cestovaní s batohom na chrbte a slobodu v srdci…a aj keď sa tento sen stal realitou o mnoho rokov neskôr, tak trochu som za to vďačný aj tomuto filmu a napriek značnej nedotiahnutosti sa k nemu občas rád vraciam. Krásne exotické prostredie vtedy ešte nie tak “prefláknutého” Thajska , správne zvolený  soundrack(už takmer Boylov trademark)a minimálne v prvej polke neodolateľná cestovateľská atmosféra filmu,  mi vždy pripomenú časi, keď som začal snívať… ()

fimler

Myslím, že tu červenou barvu by si to zasloužilo.Leonardo DiCaprio je vážně úžasný herec.Nic mi nevadilo jenom před koncem trochu nuda. ()

Labrio

Už když jsem poprvé Pláž viděl, tak mě něčím neskutečně zaujala a pohltila. Nevím jestli to bylo tím, že se film odehrává na jednom z nejkrásnějším míst naší planety nebo samotnou myšlenkou toho, jak by v dnešní přelidněné a materialistické společnosti vypadal ráj a případné vyhoštění z něj. Myšlenka filmu je pro mě prostě natolik hluboká, že jsem nucen dát 5 hvězd. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)