Kuře melancholik

Melancholic Chicken, The

Česko, 1999, 114 min

Trochu tvrdší, ale pořád ta samá ohřívaná česká polívčička.(5.4.2009)

Už si ani nevzpomínám, zda jsem na gymnáziu četl Šlejharovu předlohu, nicméně tento film mě nijak nenadchnul. Aňu Geislerovou uznávám jako vynikající herečku, ale do této role mi vůbec neseděla. Roden skvělý jako vždy.(7.10.2007)

LOJZO NEPLAČ, TAKOVEJ JE ŽIVOT.…“ /// O chlapečkovi, kterej tak dlouho hledal cestu za maminkou, až si ho našla… Körnerův rukopis je cejtit až na gauč, ale stejně pocity předlohy nevyloudí. Film je depresivně hnusnej, můžete bejt v klidu, fanklub náročnýho diváka zde najde hafo věcí k onanování, ale postrádá onen cit, znázorňující pesimistickou bezvýchodnost. Navíc je tohle přesně ten příběh, který optimisti moc nemusej. Možná proto mám dojem, že to je ,,jen“ další tragédie, která má jedinej cíl – útok na nějakou (filmovou) cenu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku, kterou v roce 1889 napsal Josef Karel Šlejhar jsem nečetl. 2.) Páč sex s Vilmou mi činí dobře. 3.) Kuřátka se mi zdaj málo tragický. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(6.10.2013)

Viděl jsem třikrát a ještě určitě uvidím. Malovaná příroda a na první pohled idylický statek dávají tušit, že štěstí dlouho nevydrží. Nejvíc zaujali Roden a Chramostová....a hudba!(6.8.2008)

Mně se tedy ten film líbil, knížku jsem ale nečetl. Ten název je tedy dost zavádějící, s melancholií to nic moc společného nemělo, spíš je tu těžká deprese a "schýza". Roden je jako vždy výborný, Kostelka je taky dobrý, Chramostová taky dobrá, ta fakt hraje samé "baby". Geislerová je tu spíš jen do počtu, Cibulkové ta role vyloženě sedla. Líbila se mi ale taky kamera, ta byla fakt fantastická, Český Lev šel asi oprávněně. Bylo to dobře nasnímané, poměrně jistě zrežírované, solidně odehrané a úžasně depresivní. Příběh sice nebyl moc výrazný, ale překvapivě to nenudilo, pro mě 70%(2.4.2009)