Kuře melancholik

Melancholic Chicken, The

Česko, 1999, 114 min

Nádherně procítěný a smutně baladický příběh. Skvostné herecké výkony, jimž dominuje hlavně Karel Roden, podmanivá hudba, vizuální vytříbenost - to vše dělá z tohoto filmu jedno z nejvýraznějších českých filmových děl po roce 1989.(1.2.2006)

• Houdini

Český Lev 2 : Kamera, Výprava + 7 nominací: Herec HR - Karel Roden, Herec VR - Lubomír Kostelka, Herečka VR - Vlasta Chramostová, Výprava, Střih, Hudba, Zvuk(6.9.2004)

• Morien

Film jsem poprvé viděla už dávno, ale vlastně nějak pořád nerozumím tomu, jak může film plný tak živelných herců působit tak bezpohlavně. Dneska jsem to tedy pozorně zkoumala a dospěla jsem k závěru, že za to může (mimo jiné samozřejmě) špatné, necitlivé záběrování. Kameramani se snaží o to, aby jim vznikaly série krásných obrázků a úplně v tom zaniká všechno, co by na filmu mohlo být silné. Detaily používají jen informativně, žádné emoce z nich neplynou. Spousta důležitých záběrů je velmi krátká a jejich obsah nestačí v divákovi zarezonovat, místo toho se ale může dívat na spoustu rádoby malebných záběrů inscenované "divoké" přírody. Také se úplně připravují o nejslibnější potenciál příběhu - vyprávění z perspektivy dítěte, které vnímá informace jinak než socializovaní a znecitlivělí dospěláci. K dítěti se přistupuje pouze skrze ostatní, místo aby tomu bylo naopak, a tím jde všechno zajímavé do háje.(23.9.2014)

• Tommassi3

"Ať neházijou hlínu na maminčinu postel !! Bude celá špinavá.."(17.3.2016)

Ten název se k tomuto depresivnímu a hnusnému filmu naprosto nehodí. Je takový roztomilý. Film není hnusný sám o sobě, ale svým tématem a vyzněním. Zrežírovaný a natočený je na český porevoluční film dost dobře. Ale jednu věc nepochopím. Jak může být Vilma Cibulková oceňovaná jako vynikající herečka. Příšerně přehrává. Vždycky.(24.9.2014)