poster

Kuře melancholik

 • anglický

  Melancholic Chicken, The

Drama

Česko, 1999, 114 min

 • flanker.27
  *****

  Jeden z mála skutečně výrazných porevolučních filmů, připomínající například adaptace Kornerových knih. Dobře vyvedené prostředí podporuje skvělý výkon Rodena a zejména toho malého chlapce (jméno nevím), jeden z nejlepších dětských výkonů. K tomu na současné české poměry nezvykle výrazná hudba a kamera dávají ve výsledku jeden z nejpůsobivějších filmů polistopadové "svobodné tvorby". Jediný film, kde mi nevadí Geislerová.(20.9.2006)

 • Anderton
  ***

  Konečne po dlhšom čase v telke niečo z českej tvorby 90. rokov, ktorá v žiadnom smere nenadbieha divákovi. Kuře melancholik asi nebol divácky hit. Odvážna a zaujímavá výtvarná forma, nevyhýbajúca sa symbolom, zato však nevyhýbajúca sa ani klasickému naratívnemu klišé. Ono totiž tento predvídateľný film trvá dve hodiny a nemusí každý niektoré opakujúce sa scény vydržať. Takže krásna kamera, výborné herecké výkony, ktoré sa však snažia zastrieť nie príliš dôveryhodné správanie postáv. Tá Rodenova sa v istom dôležitom okamžiku, takpovediac kde sa jeho osud láme, zachová v rozpore s tým, ako sa choval doposiaľ a niet divu, že dej sa uberie tragickým smerom. Ale keď dá prednosť na pohľad zostarnutej Cibulkovej pred mladšou Mórovou, tak nič iné si nezaslúži.(24.9.2014)

 • Lynn
  ****

  Nádherný film, který si vás svým kontrastem (citlivý chlapec x drsný svět okolo, matka x macecha x teta) naprosto získá. Karel Roden i Vilma Cibulková by své výkony zasloužili Českého lva. Scénář, režie, kamera - to vše tvoří jeden z nejlepších filmů minulé dekády.(23.10.2004)

 • Radyo
  ****

  Nádherně procítěný a smutně baladický příběh. Skvostné herecké výkony, jimž dominuje hlavně Karel Roden, podmanivá hudba, vizuální vytříbenost - to vše dělá z tohoto filmu jedno z nejvýraznějších českých filmových děl po roce 1989.(1.2.2006)

 • Vědma
  ***

  Ten název se k tomuto depresivnímu a hnusnému filmu naprosto nehodí. Je takový roztomilý. Film není hnusný sám o sobě, ale svým tématem a vyzněním. Zrežírovaný a natočený je na český porevoluční film dost dobře. Ale jednu věc nepochopím. Jak může být Vilma Cibulková oceňovaná jako vynikající herečka. Příšerně přehrává. Vždycky.(24.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace