Kuře melancholik

Melancholic Chicken, The

Česko, 1999, 114 min

Už si ani nevzpomínám, zda jsem na gymnáziu četl Šlejharovu předlohu, nicméně tento film mě nijak nenadchnul. Aňu Geislerovou uznávám jako vynikající herečku, ale do této role mi vůbec neseděla. Roden skvělý jako vždy.(7.10.2007)

Jeden z mála skutečně výrazných porevolučních filmů, připomínající například adaptace Kornerových knih. Dobře vyvedené prostředí podporuje skvělý výkon Rodena a zejména toho malého chlapce (jméno nevím), jeden z nejlepších dětských výkonů. K tomu na současné české poměry nezvykle výrazná hudba a kamera dávají ve výsledku jeden z nejpůsobivějších filmů polistopadové "svobodné tvorby". Jediný film, kde mi nevadí Geislerová.(20.9.2006)

Solidní depka!(17.12.2014)

"Ať neházijou hlínu na maminčinu postel !! Bude celá špinavá.."(17.3.2016)

Viděl jsem třikrát a ještě určitě uvidím. Malovaná příroda a na první pohled idylický statek dávají tušit, že štěstí dlouho nevydrží. Nejvíc zaujali Roden a Chramostová....a hudba!(6.8.2008)