Ještě ani ne osmnáctiletý Ondra přijede se svým kamarádem Markem na pionýrský tábor. Ondra si slibuje, že právě tady přijde konečně o své panictví. Marek se tam vloni seznámil se svou zdravotnicí Vendulkou a to je důkaz, že pionýrský tábor je pro sexuální začátky tím pravým místem. Už seznámení s vedením tábora je pro Ondru velkým zážitkem. Tábor vede svérázný Bizon, který má k ruce několik vedoucích, zdravotnici Vendulku a táborovou uklízečku. A tak Ondra během následujících dvaceti dnů zažije šmírování ve sprchách, sundávání vlajky ze stožáru, zapalování ohně či táborovou diskotéku. Marek po hádce s Vendulkou z tábora odjede, a tak má Ondra volné pole působnosti. Tou pravou, která by ho mohla připravit o panictví, je právě Vendulka. Jenže o ni stojí i jiní, a tak má Ondra co dělat, aby se prosadil. Jeho situaci komplikuje i dívka Lucie, která se právě do něj beznadějně zamilovala... (TV Nova)

SignumVia

SUPER !!! tento fil lidi buď nenávidí nebo milují... kdo zažil pionýrský tábor se skvěle pobaví, protože většina postav a událostí je ryze archetypálních... Já osobně jsem tam našel úplně všechno... :-))) v každém případě je to herecky (neherecký) koncert... tohle se snad nedá ani napsat a režírovat... to je prostě život... :-)) a pokud to někdo někdy dokázal celé uměle vytvořit tak byl genius... :-)) ()

m&rticka

Kuriózní retro komedie zachycující trdiční letní pionýrský tábor. Těžko říct, zda Jan Hřebejk těžil z vlastních zkušeností a zážitků nebo vsadili na komičnost oné socialistické doby. Trefné obsazení herců do jejich rolí přidalo na "morbidnosti" filmu. I když se mi tato doba pionýrských táborů naneštěstí vyhla, naprosto jsem se vžila do buzerovaných a hláškami oplývajících dětí. A Bob,snad nejhorší herec, jakého česká kinematografie poznala, dal filmu tu šestou hvězdičku kterou tu nelze udělit. Šmidra vydra! ()

corax8

Pro mne jednoznačně jeden z nejvtipnejších filmů, který jsem viděl. Sklep z toho přímo sálá a to mám rád. Některé postavy jsou tak trapné, že připomínají skutečné lidi. Miluju postavu tělocvikáře a vedoucího SSM. ()

Mjunďa

Geniální film geniálních autorů. Při prvním zhlédnutí jsem jen kroutil hlavou, jak mohl někdo něco takového pustit do světa. Vůbec nevím, proč jsem filmek skouknul podruhé a proč se na něj dívám stále. O tom to asi je, že? ()

ce4you

Mám stejné pocity jako Mjunďa - po prvním shlédnutí s vypětím všech sil až do konce jen šok a nechápavý výraz, teď jsem to dokoukal podruhý a bavil jsem se skoro od začátku do konce. HU:) ()

Mezerník

Viděl jsem to někdy v 90. letech a podruhé pak po 15 letech - ale pořád z toho mám pocit nevyužité šance. Mám rád Sklepáky, pravidelně jsem jezdil na pionýrské tábory, ale... Je to bohužel jen průměrný film, který vůbec nedrží pohromadě. Bohužel nic podobně kultovního jako třeba Vorlův Kouř z toho není ani zdaleka, i když díky snaze o nadhled na vážné téma (tábory) tu šance byla. Pár dobrých hlášek to nezachrání. ()

ToddB

No prostě sklepácká komika. Tenhle film jsem vůbec neznal a narazil jsem na něj až v knize Erotika v českém filmu ( netuším vůbec, proč tam byl zmiňován ) . Připomnělo mi to mé tábory . Taky jsme za vedoucí měli podobné exoty. Vůbec nejlepší je ten svalovec, kterýmu pro svaly nezbylo na těle místo na mozek. :-)) ()

IvoP

Ve filmu je vystiženo, že děti mají mnohdy víc rozumu než dospělí. Děti v tomto filmu mají první sexuální zážitky a oproti tomu vezměme scénu, kdy skupinka vedoucích hrají hru "Otec Abrahám sedm synů měl". Když uklízečka Margot se cynicky ušklíbla nad hrou "Hu!", tak mohl jeden z ostatních říct: "Margot, jestli se ti to nelíbí, tak se naší hry nezúčastňuj." ()

rentier odpad!

Ne, tohle prostě ne, u komedie se člověk má bavit a tečka. Mě málem slezly vlasy hrůzou a kdybych nebyl optimista, že se to časem zlepší, po čtvrt hodině vypínám. Snad jen zdravotní dialog o horské bystřině mi zvedl koutky nahoru, ale jinak??? ()

Chenile

Pro staré táborníky myslím jasná volba. Film není extra vtipný ani umělecké dílo. Ale každy kdo zažil pionýrské tábory v něm znovu zažije vše co zná. Drsného vedoucího nejstarších dětí "Boba", krásnou zdravotnici co každý chce, stud při diskotéce, kouření na hlídce, pašování vína, "kanadu" i hlavase "Bizona" Film je tak špatný až je roztomilý. Jeho největší předností je to, jak věrně vystihuje život na táboře. ()

Utnapishtim

Sklepácká estetika v koncentrované podobě, tentokráte za plotem pionýrského tábora. Přehrávání aktérů je skvělé, stejně jako samotný jejich výběr. Dnešní mládež film asi už tak neocení, ale starší generace, která pionýrskými tábory sama prošla, určitě podlehne jeho kouzlu! 90% ()

pupidup

já komunistické tábory osobně zažila, ale takhle neuvěřitelně nepřirozeně neuvěřitelnej, to ne. Smrdí to divadlem Sklep a humor sklepáků se mi kdysi líbil....ale tohle měl být film, ne divadelní šoty...bylo to zřejmě myšleno s nějakou nadsázkou, či co, ale já tyhle rádoby trapné skutečnosatiry nemusím. Nerozuměla bych tomu tehdy, nerozumím tomu dnes. A hudba typu Pražský výběr mi také lezla na nervy. Joooo, asi jsem už špatná generace.PS: Vávrovy koláže jsou fakt skvělé! ()

vojtin_

Podle mě geniální. Ano, jsem pamětník pionýrských táborů. A právě proto musím tento film hodnotit vysoko, jelikož přesně vystihuje atmosféru a geniálně vyzdvihuje určité momenty, které jsme si my všichni zúčastnění prošli. Nástupy, věšení vlajky, ale i první lásky a rozpaky.... Na druhou stranu je pravda, že jsem si některé scény musel pustit ještě jednou, protože mi vůbec nedávaly smysl. Což se nakonec nepovedlo ani při opětovaném shlédnutí. ()

JARDAHONDA

Česká komedie Pějme píseń do hola je dílem v 90. letech debutujících scénáristů Jana Hřebejka a Petra Jarchovského, debutujícího režiséra Ondřeje Trojana a debutujícího kameramana Asena Šoponova - všichni byli tou dobou studenty nebo nedávnými absoluventy FAMU, všichni na sebe upozornili už školními pracemi. Jejich retrospektivní epopej z prostředí pionýrského tábora, protkaná první erotikou, vypráví o tom, co v minulosti dobře poznal téměř každý z jejich vrstevníků : někdy veselé, někdy trapné organizované volno na letních pionýrských táborech. V mozaice bláznivých příhod vystupují vedle dětí z nejstarších oddílů i typizované postavy dospělých - krásná, ale pruderní zdravotnice Vendy, stydlivý praktikant Ondra, primitivní svalovec Bob, alkoholický vedoucí Bušek, nezodpovědný správce Čada. Příjemná retro vzpomínka do časů absurdna, kde si znovu divák může prožít svůj pionýrský tábor. ()

710.cz

Mám za to, že se jedná o jeden z nejkontroverznějších filmů, který se v hodnocení bezpochyby pohybuje mezi odpadem a pěti hvězdičkami. Ale já mám ten film fakt moc rád. ()

Lkprak

Mnohé z toho filmu jsem zažil i osobně (a to jsem se táborů účastnil v letech 1993-2008). Ano, letní tábor se skládá i z celé řady zdánlivě hluchých míst, jejichž význam si člověk uvědomuje až po letech. Celkově atmosféra filmu výborná, herecké výkony autentické. Pro mně osobně kultovní film. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů