V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

kenkaku

Vůbec nevím proč jsem z toho filmu stále cítil Spielberga. Mohl za to skutečně precizní vizuální dojem a děj který hned ze začátku celkem příjemně vtáhne do příběhu a logicky a slušnou rychlostí pokračuje vpřed. Už jen myšlenka že místo Willa Smithe bych si uměl jako Del Spoonera představit třeba Ewana McGregora mě utvrzuje v tom, že film nestojí na hereckém umění hlavního představitele, ale opravdu na ději který vypráví a vizuálu který nabízí. ()

vitekpe

Moc me to neuchvatilo, a stejne tak i slecnu, co na tom se mnou byla v kine..takze celkem rozpacity pocit. A to nemam rad. ()

herr_carter

UF, tenhle film mi dal psychicky docela zabrat z hlediska svého varujícího obsahu do budoucna. Jsem si totiž jistý, že tento problém nás do budoucna nemine, perfektně alarmující záležitost !..................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Sdoom

Docela dobře se na to kouká, ale scénáristicky to nakonec až tak promyšlené není. Spíš naopak, od začátku je celkem jasné, jak se to bude vyvíjet, a tak tahle kombinace Terminátora a jiných sci-fi nemá příliš čím překvapit. Ale natočené je to pěkně, Will Smith je v nejlepších letech a sem tam je děj proložen docela dobrou hláškou. Takže pěkné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

PALINO

Musím sa priznať, že som sa od I, ROBOT čakal veľmi veľa, no moje očakávania sa bohužiaľ naplnili iba na 80%. Počiatočná eufória z Chicaga roku 2035 postupne upadáva, za čo môže hlavne niekoľko slabších momentov a nedostatočné sa pohratie s potenciálom filmu. Kľudné scény rozžaruje hlavne vynikajúco spracovaný a sympatický robot SONNY a celý film zase rozžarujú hlavne akčné scény, čo je paradoxne veľká škoda, lebo tou mala byť skôr atmosféra. Z pohľadu akčných scén a vizuálnych efektov sme už mohli na filmovom plátne vidieť takmer všetko, ale aj tak nás dokážu triky a akcia v podaní ALEXA PROYASA (hlavne záverečná vzbura robotov) ohúriť svojou bombastickosťou. MARCO BELTRAMI nedokázal po treťom Terminátorovi hudobne pomôcť ani Proyasovému filmu, čo je škoda. ()

killjezor

Uhnutí od předlohy mi dost vadilo. Bohužel se na to kouká velice dobře a sjel jsem to hned 2x za sebou. Příště si to ale raději přečtu. ()

Lencha

Po prvním zhlédnutí jsem z tohohle filmu nebyla moc odvázaná. Po druhém a třetím už to bylo lepší. A o dost. Vydařený film, zajímavý příběh. ()

bruceman7

dobré efekty+můj oblíbený žánr+Will Smith (který si na druhou stranu mohl některé vtipné vtípky odpustit) = 70% Moje logika je dokonalá. ()

Cracker

Geniálny príbeh ktorý bol stvorený pre geniálneho herca! Skvelé sci-fi a to po všetkých stránkach; hudba, kamera, herci, scenár, atmosféra proste eňo ňuňo :) Myslím že tento film dokáže oceniť aj ne-fanúšik science-fiction. A čo potom ozajstní prívrženci žánru?(To kvôli tomu že nieje v topke) Will Smith sa ukázal ako vždy a verme že sa takto bude ukazovať ešte častejšie. Film na natolko chytil že si asi pôjdem požičať pôvodné dielo Asimovsa :) ()

Testament

Hepčík! Promiňte, mám alergii na sračky. :-DDDDD. Do jaký nemocnice pojedeš? Že bych se ti podepsal na sádru. :-DDDDD. ()

-Dawe-

Vynikající a chvílemi velice stylová Sci-Fi podívaná, která je po trikové stránce dokonalá. Kdo jiný by mohl být v hlavní roli než Will Smith, od kterého padá jedna hláška za druhou. Alex Proyas nezklamal. 90% ()

HiddenDragon

Plnej pocet jsem dal i Spielbergove "A.I" (2001), a film "I, Robot" podle me nezustava nijak pozadu, zkratka jde na tema umele inteligence zase trosku odjinud, v detektivnim stylu s drsnym policajtem ala Deckard z "Blade Runnera" (1982) v hl. roli, ktereho si zde strihnul nabuseny Will Smith. Jeho roboskeptik Spooner sice jezdi v nejmodernejsim Audi RSQ (jakasi cool zakapotovana verze R8cky), ale potrpi si na retro botky a rucne ovladane hi-fi. Jeho podezrivavost vuci elektronickym mozkum se zda vsem paranoidni, ale netrva to dlouho, a okolnosti mu zacinaji davat za pravdu. Umrti brilantniho tvurce robotu, dr. Lanninga, spusti sled necekanych udalosti, diky kterym ziska Spooner novou kocku, skutecnou i tu lidskou :) Triky jsou podle me skvele, nic vylozene nerusi, vse v Chicagu r. 2035 je spravne futuristicke (nektere detaily jako elektronicke pasky kolem mista cinu, nebo moderni parkoviste potesi) a porad se neco deje. Zaver je akcni i detektivkovy zaroven, takze nemam co vytknout. Smith se na tyhle role hodi a roboty ja muzu vpodstate v jakekoliv poodobe. A mladicky Shia si zde vyzkousel sve prvni "setkani tretiho druhu", i kdyz roboti NS-5 maji do Transformeru daleko :) ()

Kuny27

Tato kombinace Terminátora, Star Wars, Pána prstenů, Equilibria a Nolana poněkud funguje. Opravdu velmi dobré. Ale i přes akci, hudbu, herce a děj - něco tomu chybí, něco, co by tomu dalo 5 hvězdu - NAPĚTÍ! :) Ale jinak opravdu velmi, velmi dobré! ()

iXtr3m3

Po technickej stránke brilantné. Po obsahovej stránke nadčasové a pritom realisticky spracované. Po hereckej stránke Will v najlepšej možnej kondičke. Tá myšlienka, ten príbeh, ten koniec. ()

Zagros

Silná a úžasná předloha je bohužel jen inspirací a po slibném začátku nastupují tradičně akce a efekty, což ve výsledku vychází na tři hvězdy. Will Smith se snaží a role mu sedne dobře, ale bohužel také zapadne do klasické škatulky akčního sci-fi a z té se už nedokáže vyhrabat. No a já si snad po sté vzdychnu... škoda, po slibném úvodu opět utonutí v žánrových klišé a stereotypech. Nicméně to není špatný film, jako akční sci-fi fungovat dokáže a na jeden večer pobaví spolehlivě taky. ()

Milano33

I, Robot je zábavným Sci-Fi filmom s myšlienkovým presahom i hravou akciou. Filmový počin vychádza zo rovnomennej literárnej predlohy od legendárneho amerického spisovateľa Isaaca Asimova, ktorý sa výrazne zapríčinil o to, akú podobu má vedocká fantastika v súčasnosti. Isaac Asimov do veľkej miery svojimi vedecko-fantasticjými a populárno-vedeckými prácami spopularizoval práve tento druh žánru. Okrem zbierky poviedok Ja, robot napísal i uznávanú Nadáciu (Faudation). I, Robot od Alexa Proyasa sa odohráva v roku 2035, táto doba sa vo veľkom sústredí i závisí na modernej technológií a robotov. Roboti sa asimilovali do ľudských životov, sú akýmisi novými sprievodcami našich každodenných životov, pribudli nám dve nové pomocné ruky navyše. Lenže, ako to už pri umelej inteligencie často býva, postupne sa vyvíja, upgraduje. Tento nepredpokladaný progres môže viesť až k tomu, že ľudia stratia úplnú kontrolu nad strojmi a vypukne revolúcia nekontrolovateľných robotov. Scenár si tu fakt hravo pohráva s takýmito chytrými témami, predáva ich divákov naozaj zaujímavo a človek sa preto nad tým aj vážne nakoniec zamyslí. Čo však na druhú stranu musím scenáru vytknúť sú slabšie dialógy, ktoré mohli byť napísané určite lepšie. Niektoré hlášky boli fajn, niektoré zas už tak nie. Hláškujúci Will Smith však bol veľký sympaťák a jeho paranoická, robotmi opovrhujúca postava ma proste bavila. Príťažlivý mi bol tiež jeho obozretný, prezieravý prístup voči možného riziku umelej inteligencie. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)