V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

jenik71

I když vás tenhle typ zábavy právě nebaví, musíte uznat, že je to dost slušně natočené. "Já, robot" by se pro fanoušky žánru dokonce mohl stát soudobou klasikou. Will Smith a působivé trikové scény jsou sami o sobě dost dobré důvody, proč se na tenhle film podívat. Jenom aby nám ti roboti opravdu jednou nepřerostli přes hlavu... ()

spikey1

jeden ze základních příběhů Asimova, je zde ztělesněn v popcornovém provedení Willa Smithe, je to koukatelné ale nepůsobí to na mě dechberoucně. ()

mancika.n

Já, Robot je výborný pohľad do budúcnosti . Veľmi pôsobivý a vzrušujúci sci-fi film , ktorý sa podaril nechýba akcia ani humor, rozhodne som sa pri tom nenudila . Niektoré efekty sú naozaj úžasné, nehovoriac o programu, ktorý má vštepené 3 zákony si začne vykladať po svojom . Sympatiu si u mňa získal robot Sonny . ()

latvar

Na dobu natočení filmu jsou počítačové triky až moc okaté a a hodně vzdálené realitě. Smith zahrál svou roly policajta, který nevěří robotům(ikdyž je sám trošku robot) skvěle, jinak mě tento film nijak zvlášť nenadchl. 65% ()

Jello Biafra

Sci-fi detektivka - tak by sa dala charakterizovať adaptácia knihy Isaaca Asimova v ktorej sa prvýraz objavili tri zákony robotiky. Sme v roku 2035 a vo fime US Robotics sa stala vražda konštruktéra robotov. Do akce je povolaný detektív Spooner, ktorý zistí že za jeho vraždou pravdepodobne stojí špeciálne naprogramovaný robot Sonny, alebo je za tým niečo iné? Dobré triky, charismatický Will Smith a slušne natočené akčné scény stoja za to. V jednej zo svojich prvý úloh sa tu predstaví Shia LaBeouf. ()

voleman

Velice zdařilé a celkem inteligentní akční sci-fi, které ani na chvilku nenudí. Skvělí a inteligentní scénář s vynikajícím Willem Smithem a i s ostatními herci, kteří jsou ve svých rolích výborní, zaručují to, že se budete celou dobu dobře bavit. Já robot má také skvělé triky, které i po devíti letech vypadají stále velmi působivě. Takhle prostě má vypadat povedené vysokorozopočtové akční sci-fi. 85% ()

Trapper33

Will Smith je pro mě prostě někdo a tenhle film jsem si užil.. ani nevim, proč mám tenhle film tak rád, ale je to pro mě neskutečná podívaná a viděl jsem ho už mnohokrát. ()

DeathTheKid

Téměř dokonalé...všechno klape jak má a snad i lépe. Tohle scifičko snad vizuálně nezestárne, jako zestárne, ale víte jak to myslím. No vsadím se, že ne :D Jednoduše řečeno, vize budoucnosti, koncept smíšené společnosti robotů, skvěle fungující záběry na monumentální stavby, "exotická" kamera, komplexní scénář, který počítá s vážným tématem i fantasticky fungujícími vtipy, postavy se chovají logicky a akce + soundtrack. Jako nevím čím přesně vyčnívá ten soundtrack (stěží rozeznám klavír od bicích :(((, ale pasovalo to tam jako ruka na kozu! Film roku 2004. ()

Raccoon.city

Alex Proyas je vynikajúci režisér ale obsadenie Bridget Moynahan bolo chybou a to je to čo filmu chýba k dokonalosti,lepšia herečka v hlavnej ženskej úlohe. ()

Looser

Konečně dobře udělaný sci-fi film ! Super atmosféra, akční scény a Will Smith. Pokud máte rádi Converse, Audi, FedEx a JVC budete ten film milovat :-) Příjemná varianta k budoucnosti popsané v Minority reportu. ()

Luksa

Moc dobré. Můj názor na tento akční film v hávu sci-fi se během doby různě měnil - od mírného zklamání po spokojenost. Spooner už mi tolik nevadí jak kdysi (jeho cool vystupování se mi do Asimova moc nehodí) a děj je docela svižný, má tempo a několik zajímavých, "atmosférických" momentů. Navíc Proyas je výborný režisér a film vizuálně i zvukově taky docela válí. V současnosti se to ustálilo na velmi hezké čtyři hvězdy a nemyslím si, že v dohledné době budu muset Robota přehodnocovat. ()

solskjaer

Hned ze začátku musím přiznat, že herce Willa Smithe nemám vůbec rád, takže je možné , že budu trochu zaujatý. ALe když jsem film shlédl trochu jsem změnil názor , ale jen trochu zas tak špatný není.Tenhle film mu opravdu vyšel , ale na druhou stranu bych si daleko lépe představil na jeho pozici někoho jiného. Na filmu jde hodně vidět kolik se do něj nastrkalo peněz a téměř na každé scéně to lze vidět. Také některé nápady se mi velice zamlouvaly a některé byly i velice vtipné a zábavné např. způsob parkování , který by se dnes určitě hodil. Jinak, ale na tomto filmu nevidím nic zas tak revolučního ani velice dobrého, abych mohl souhlasit s 84%, které tento film zatím zde obdržel. Trochu nadprůměrný film s nadprůměrnými trikami jinak nic víc nic míň. ()

sedm.1

Já jsem docela spokojen.Jde o poměrně inteligentní popcornové sci-fi,které má spád,napětí,slušné triky(především roboti jsou extra vyvedení),bohatou výpravu a v popředí řádí cool charismatický Will Smith.Celé mi to nepřijde vůbec hloupé,závěr je pak fakt překvapivý.Akčně mi to zas až takový nářez nepřišlo,děj se zaměřil i na postavy a logičnost,což také u těchto kinojízd není obvyklé.Já se prostě vůbec nenudil a především myšlenka celého filmu je vážně výrazná a určitě ne mimózní. ()

SG-1

"Víte, zřejmě to bude moje chyba. Pravděpodobně musím bejt magnet na poruchy. Ty vaše sračky se porouchaj vždycky, když jdu kolem." -detektiv Spooner- ()

Chise

Skvělá sci-fi, která opravdu funguje tak, jak má. Toto jsem zjistila až po druhém zhlédnutí, o to to však bylo přesvědčivější. Alex Proyas je borec na konec. ()

mohamedsfinger

Díval jsem se na tenhle film spíš z donucení, ale nakonec jsem si ho užil. Technicky skvěle zvládnuté dílo, které i respektuje předlohu. ()

ranp

Kdyby byly všechny sci-fi filmy aspoň takhle dobré, tak by to byla bomba. Myslím si, že tenhle film se fakt povedl, někdy prostě skeptika ohledně nových vynálezů neškodí :-) ()

Cejny

Hodně povedené akční sci-fi s výborným Willem Smithem, který ikdyž nemá rád nic robotického, tak má sám robotickou paži. Jeho komický kukuč tak už nějak patří ke každému jeho filmu. ()

tempus

Myslím, že mohlo tady být míň slov, hlavně od Sonyho (mimika a pohyby rukou to vyjádří dřív a líp, než to vysloví). Sci-fi s velkým S je z důvodu jeho inspirací knížkou, se kterou má společné Dr. Laninga, Dr. Susan Calvinovou a roboty řady Ns samosebou s třemi zákony (v jedný z povídek se vyskytuje Ns 2). ()

Maynard.

Yes. Po delší době konečně zase jeden filmek, kterej si zaslouží čistých 5*. Skvělá akční podívaná z "ne"daleké budoucnosti, která má stejné, né-li dokonce větší grády než Minority Report, jojo čteš dobře :o). Hned první písnička ve filmu (kdy hlavní hrdina zmáčkne play), je perfektní nakopávák a nastartuje tím obdivuhodné tempo, které si film udrží až do úplného konce. Přesně takový druh filmu mám rád, páč se zde objevuje nemalá věc k zamyšlení a to ROBOT + vražda, smrt, zabití :o). Osobně se ztotožňuji s hlavním hrdinou, též to vnímám jako obrovský problém, který v blízké budoucnosti nepochybně postihne i nás. No jo, ale jak z téhle šlamastiky ven? Oceňuji, že do filmu nebyla hozena zbytečná romantická zápletka, ale nejvíc oceňuji námět, páč nad tím pořád tak nějak dumám a dumám a ještě dlouho nejspíš budu. A to je právě na tom to nej! Kdo máte rádi Minority report, neváhajte budete spokojeni! Nebýt Karla Čapka, tak by se film nejspíš jmenoval "Já" :o) /2.skouknutí/ Už jenom fakt, že sem kvůli tomuhle kousku začal poslouchat Steve Wondera (ne toho z brna, ale toho slepýho černocha :o) ), mluví za vše. I na podruhý svižná akční a přemejšlecí podívaná. Škoda krapet slabších efektů, na kterejch je vidět, že nejsou jedny z těch nej. Ale příběh perfektní a hlavně k zamyšlení. Až to jednou dospěje k tomu, že každej bude mít svýho robota, tak to tady zapíchnu a půjdu to zkusit do Afriky do kmene Mašakulumba :o) ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)