V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

Krysa SPK

Stylově velmi vydařené sci-fi s pozoruhodnými akčními scénami. Nadprůměrný je i výkon Willa Smithe a vizuální efekty jsou jistě hodny oscarové nominace. Závěr si říká o pokračování... Rozhodně je to film, který se vyplatí pořídit si ho na DVD. ()

Aven

Skvělé převedení Asimovových povídek na filmové plátno. Výborný future-design, povedené vizuální triky i kamera, dobře sestavený scénář a závěrečná pointa vystřelili tento film do mé top 10. ()

Všivák

Velmi kvalitně a profesionálně natočený film, který ani na chvilku nezanudí. U tak výborně zmáklých efektů jsem jenom slintal blahem a těšil jsem se na další scénu, kterou mi ale utla reklama.. Sakra. Těšim se na další film tohohle skvělého režiséra. ()

Slider

Ja Robot sa svojim spracovaním veľmi elegantne odtŕha od ostatných akčných sci-fi a v súčasnosti patrí k špičke vo svojom žánre. Zaujímavý scenár, cool Will Smith a vynikajúce efekty, akciou našlapaná dvojhodinová mašinéria. ()

dANo

3 a 1/2*, ale keďže nie som fanúšikom ani Willa Smitha a ani sci-fi, tak to zaokrúhľujem smerom dole... Výborné technické spracovanie dosť primitívneho príbehu, ktorému chýba hlavný motív zla a je v ňom dier pomaly ako v ementáli. Film nepriniesol žiadnu novú myšlienku, práve naopak, filmového klišé je v ňom ako maku. Ale na druhej strane som sa konečne presvedčil, že si musím pozrieť Smrtihlava, lebo režisérsky ma tento film zaujal asi najviac. ()

Danny F.

Bylo už hodně filmů s robotí tématikou ale tento film je naprostou korunkou svého žánru. Oslňující výkon Willa Smitha je chvályhodný. Rozhodně záživnější a zajímavější než ''Já legenda''. Povedený filmek. Takovýchto filmů by mohlo být víc. Dávám tomuto Sci-Fi zelenou. 85% ()

Natabar

Ty, bláho, to bylo nečekané! To jsem fakt nečekal! - Míra předvídatelnosti a průhlednosti dosahuje maximálních hodnot. Tento film nepřinesl ani špetku ničeho nového. ()

hroubek

Na tento film jsem se těšil už když na něj četl recenzi, která slibovala velmi podařenou sci-fi a s opravdu prvotřídními efekty.A poté co jsem zkoukl film tak jsem přeci jenom trochu zklamaný.Trochu za to muže příběh, který co budeme povídat kdoví jak užasný samotná pointa se dá prohlídnou.Ale to by mě tak nevadilo jako spíš to ,že první půlka převalcuje tu druhou takovým razatním způsobem až to není hezký.Samozřejmě je tu Will Smith, který podrží film i v těch nejslabčích momentech jako je zbytečně předigitalizované finále.Velmi slušná podívana, která ani po letech neztratí nic ze své působivosti. ()

LEGACY

Tak tenhle film není ale vůbec špatný, na opak je velice povedený. Pěkný pohled na Chicago, které Alex Proyas se svým týmem skvěle vystihl a budoucnost plná robotů byla velice zajímavá. Mimo tyto skvělé věci byl i děj vysoce kvalitní a Will Smith podal pro mě vrcholné představení. U většiny filmů se docela dlouho rozmýšlím o hodnocení, ale u tohoto filmu jsem neměl jinou možnost než dát pět hvězdiček. Film si získal mou pozornost i díky robotům, kteří byli jednak skvěle technicky promyšleni, ale i mě zaujalo, jak se změní z poslušného tahače tašek v mechanického zabíjáka. Možná by se mělo lidstvo trochu zamyslet, co by mohli jednou tihle kováci natropit. Naštěstí je to zobrazeno jen ve filmu a ne v reálném světě. Ale za pár desítek let, kdo ví. Hodnotím 95% ()

VanTom

Sofistikovaně se tvářící, přitom ale standardně hloupá sci-fi akce, jejíž spojitost s Asimovem končí s úvodními titulky. Nicméně natočená je skvěle, plynule odsýpá, Will Smith se baví a kamerové prostocviky v akčních scénách společně s vydařenou hudbou dokážou vtáhnout, přestože triková robotí armáda bojující s uvědomělými občany nebo šplhající jako mravenci zvnějšku po mrakodrapu už působí směšně. ()

Sany33

Čítali ste knihu R.U.R. od Karla Čapka? Že nie? .... Nevadí. Stačí si pozrieť film Ja, Robot. Tento film si od Čapka berie mnohé, robotov a robotiku, 3 zákony robotiky a myšlienku vzopretia sa poslušnosti ktorú roboty vykazujú ľuďom.Hlavný protagonista (will Smith) ktorému robot zachránil život a súčasne najviac na celom svete robotov nenávidí. Táto jeho nenávisť sa stane kľúčom k odhaleniu strašného plánu robotov na ovládnutie sveta ľudí. 98% ()

cross

Asimov napsal geniální knihu a Proyas natočil velmi dobrou adaptaci, které z technického a realizačního hlediska prakticky není téměř co vytknout... ()

svobik

V blockbusterovém rámci Asimovova předloha jinak (a lépe) zfilmovat nešla. Já, robot za těch šest let nezestárnul ani o vteřinu a stále snese ty nejpřísnější měřítka, Will má navíc snad nejvíc cool roli svého života. Proyas je bůh a akční scény v jeho podání snesou srovnání s Cameronem v nejlepší formě. ()

Kali4

Jsem rád, že film splnil má očekávání, tedy kvantum dynamické akce, dokonalá vizuální stránka a jednoduchá dějová linie, jež má s předlohou společné (jak už někdo podotknul) jen ty „tři zákony robotiky“. Já osobně se domnívám, že nějaký do hloubky propracovaný příběh či větší inspiraci knihou nikdo neočekával, jelikož Proyas hraje jako vždy především na efektní vizáž. Zkrátka, kdo chce děj a hloubku, ten zhlédne Minority Report, kdo chce to druhé, přečte si knihu. Zbytku a mně stačí Smith v bezvadné formě s parádními teniskami, krásnou ženou po svém boku a zásobou ironických hlášek. ()

-ELFKA-

Pre mňa jedno z najzaujímavejších sci-fi. Mrazivo hrozivé, strhujúco akčné a relatívne aj inteligentné a mierne komorné. Koktail, ktorý mne osobne perfektne sedí. ()

smolicek04

Revolôvia robotov? Nho neviem mne osobne Sci-Fi moc nepasuje ale všetko to napravil dej u ktorého treba trošku zapnúť mozog a prekvapivo sa ten film hodi presne Smithovi. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)