Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

Martensson35

Stíhačka, která umí skoro všechno, obří roboti z brakových příběhů komiksového dávnověku a velká mluvicí kebule Lawrence Oliviera? Co na to říct? Avatara už vidět znovu nemusím, tohle ano. Film je technický milník a zároveň podáním výborné retro se spoustou odkazů, u které každý filmový nadšenec-nostalgik přehlédne jednoduchý scénář a dnes již překonané filmové efekty. ()

gemi

V tomto filmu není krom herců skutečné vůbec nic. Je to komplet natočené na zeleném/modrém pozadí a postavy jsou naklíčované do CGI. Ale nijak excelentně, takže je prostě HODNĚ vidět, že nejsou tam, kde jakože jsou. Jinak je tedy celý film jedno velké CGI v HDR, takže to vypadá jako taková omalovánka. ()

Dexx

Nesmí se brát vážně, ale jako sympatická pocta starým filmům odvozeným z ještě starších komiksů. Pak to funguje bezchybně a hezky se na to dívá. Jen na posmrtného Laurence Oliviera se moc netěšte, je tam opravdu jen "na skok". ()

Threepwood

Pěkné retro ve vizuální stylizaci Zemanových filmu mixnutých s Final Fantasy.Ze začátku to trochu drhne,ale pak jsem tomu přišel na chuť a užil si to až do konce.Jen ten příběh mohl být o trochu lepší. ()

Railman

Po druhém shlédnutí, tentokrát doma, musím ubrat jednu hvězdičku. Není to kvůli ději, protože ten je správně retro-brakový, ale kvůli trikům. Ten rozdíl mezi hercem a okolím je vidět bohužel až moc (podobně jako v nových Star Wars) a snaží se to schovat rozmazáním okrajů (včetně objektů na pozadí). ()

marlon

Umelá plytká vykrádačka, kde je všetko jasné a naivné, ešte k tomu s hercami, ktorí tam očividne nesedia. Rozpačitý pokus o kombináciu noiru a komiksu, ale i ten sa cení. ()

Sciner

Opravdu pro mě velké zklamání, takovou debilitu jsem už dlouho neviděl. Vizuálně to vypadá fakt dobře, ale ten příběh...achich ouvej. ()

Tiiso

Efekty, efekty, efekty. Snímku se opravdu zdařilo vytvořit neobvyklé vizuální pojetí příběhu. Spojili minulost a budoucnost dohromady a na velké úhlopříčce s vynikajícím prostorovým zvukem mě podali zajímavý filmový zážitek. V těchto superlativech hovořím samozřejmě pouze o vizuálním pojetí. Příběhově totiž film působí spíše v lehce úsměvných intencí, jelikož jde o bláznivou jízdu několika zúčastněných lidí zobrazující dobro, proti několika lidem pohybujících se na opačné straně světa. Ale to neznamená, že bych příběh nějakým způsobem snižoval. Děj v podání vybraných herců ubíhá výborným tempem a vlastně nikde nenudí. Každopádně jde o zajímaví počin, ke kterému se hlavně díky zmíněné technické a vizuální stránce, rád vrátím. ()

Murdock

Nejverneovštější film posledních desetiletí, alespoň co jsem měl možnost vidět. Velice pěkný zpracování, na které je radost pohledět. Nejrůznější výtvarnický nápady potěší každýho kdo obdivuje fantazii, ale bohužel mám s timhle filmem jeden problém. Krásný zpracování jakoby zakrývalo naprosto triviální až nablblý příběh, během kterého jsem ze sebe nevykřesal snad jedinou emoci. Tak nějak mi bylo jedno jak to dopadne a připadalo mi to jak nějaká vata s jejíž pomocí se tu prezentovala technologie a zruční výtvarníci s ní pracující. Ústřední herecké trio dobře vypadá, ale nějak nemá co hrát takže si jen tak pro srandu přehrává a to mě nějak nebaví. Ačkoli za zpracování bych dal s radostí za pět tak výsledný hodnocení filmu bohužel ovlivňuje nuda, která mě navštěvovalo až nepříjemně často. ()

RajCZitko

Příběh hrozně rozházený z počátku trochu terminator 4 a pak ztracený svět. Sice efekty pěkný, pěkně udělaný, krásná technologie, ale nikterak záživný. ()

Gromit

Senzační film, který pomocí supermoderních technologií křísí vypravěčskou poetiku 30. let minulého století. Další díl by nebyl? ()

departed

Báječné retro sci-fi s nádherným šedivým zabarvením, oslnivými efekty a skvělou ústřední dvojicí, jejichž pošťuchovaní přidávalo filmu nejvíce šťávy. Těžko uvěřitelné, že je to debut naprosto neznámého režiséra, ale i to se stává a mnohdy to dokáže i vytřít zrak, přesně jako v tomto případě. Stylová libůstka-blbůstka. ()

Don82

Zajímavá kombinace atmosféry starých sci-fi a nových postupů při natáčení. Film ale hodně brzdí dle mého nedomyšlený scénář, který je tak trochu odfláknutý, vizuální obal zde ale funguje dobře. ()

Izz

Svět zítřka není dokonalý.A není dokonalý záměrně.Nádherná retro pocta klasickým dobrodružným filmům v úžasném vizuálním hávu.Retro sci-fi? Díky Světu zítřka už to není protimluv! ()

vozralec

Film ve stylu Indiana Jones. Nevídané dobrodružství, velkolepé efektní scény, hudba hraje o sto šest. Tento typ filmů mě moc nebere. Avšak přesdržka a klapka pobavily. ()

kyLuke

Tento film vystřídal tolik žánrů,přitom ani v jednom nebyl nějak moc zajímavý.Mě tahle záchrana světa v městě Batmanovém nějak nezaujmula,tak maximálně hudbou a efekty.Scénář je slabší. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení