Příliš dlouhé zásnuby

• Francie Un long dimanche de fiançailles (více)

Píše se rok 1919. Mathildě je devatenáct let. Před dvěma lety odešel její snoubenec Manech na frontu v Somme a jako mnoho jiných byl zabit "na poli cti". Alespoň tak to stojí v oficiálním oznámení. Ale Mathilda odmítá uvěřit. Je si jistá, že kdyby Manech zemřel, ona by to cítila. Vedena svou intuicí se drží poslední jiskřičky naděje, která ji spojuje s jejím milencem. Marné jsou pokusy bývalého seržanta přesvědčit ji, že Manech zemřel v zákopech na "území nikoho" společně s dalšími čtyřmi muži. Mathildina cesta je plná úskalí a překážek, ale ona se jich neleká. Všechno je možné pro toho, kdo má odvahu postavit se osudu. (Magic Box)

MaxDamage1

S knihou se to sice nedá srovnávat, ale klobouk dolů pro režiséra a scénaristu,že se snažili filmovou předlohou držet knihy. Herecké obsazení kvalitní a krásný výběr přírody na 100%. Přesto mi k tomu filmu něco chybělo,ale i po 3 shlédnutích bych nedokázal dát plný počet!! ()

PetulQa_Zzz

Občas v tom všem byl trochu chaos,ale ke konci filmu už se to trochu všechno vyjasní. No,hledání Manecha bylo hodně zdlouhavé,o to víc jsem se těšila na konec.Ten bohužel nebyl tak skvělý jak jsem si ho představila. Manech sice přežil,ale jestli jsem dobře pochopila,tak utrpěl ztrátu paměti a Matyldu si nepamatoval,takže konec byl takový suchý. Ale jinak moc pěkný film,místama jsem se pobavila :) ()

persie1234

Jůůůů na tenhle film se moc rád podívám. Pobrečim a pochopim, že válka je k tomu aby si mocnější lidé něco řešili. Hnus velebnosti. Tenhle krásný film je detektivkou i láskou, napětí a krásného vyprávění. Prostě jsem na konci brečel. Titanik je na tohle krátkej. ()

Nepl

Úžasná výprava, krásné obrazy.....ale zbytečně překombinované a na to, aby to člověka chytlo za srdce, je to až příliš velké sci-fi. ()

lineker

Tisíci dílné puzzle rozhazené po místnosti 10x5 metrů kde není nádherný pouze výsledný obraz, ale každý jediný dílek. Maják, pomíjívé světlo, obnažující se Audrey. Nádhera. Snad ještě. Válka je vůl! ()

Kosir

POMO píše: "...sledovanie dejovej linky som vzdal po prvej polhodine...." No jasně, to je celej Japrisot, a tak to má být. ()

PORTER44

Milostné filmy moc nevyhledávám ale tenhle je jeden z těch který mě chytil,možná proto že milostných a romantických scén je ve filmu pomálu, pořád se objevují válečné scény ,objeví se i dvě vraždy a nechybí stálé napětí jestli Manech žije nebo ne. ()

majlaan

Je to opravdu příliš dlouhé a to je asi tak jediné, co bych tomu vytkl. Zkrátit o půl hodinky a je to top, takhle byla poslední část investigace přece jen trochu na sílu a začínala nudit. Jinak silných momentů nepočítaně ( s emocemi to Jean-Pierre Jeunet, jak víme, umí ), vtipných kousků jako maku ( vytříbený smysl pro humor, i ten černý ), o napětí též nouze nebyla a nefádní konec vždy potěší. Kontrast mezi válkou a akční krimi na straně jedné a mezi romancí a poezií venkova a mezilidských vztahů na straně druhé je naprosto dokonalý a odzbrojující. Svým způsobem to nemá daleko k některým českým kouskům, dojemná psina na vážné téma :) ()

Tonula

PŘÍLIŠ DLOUHÉ ZÁSNUBY jsou filmem, na který se nezapomíná. Je to vlastně pohádka z války. Audrey Tatou je okouzlující. 90% ()

TylerD.

Tak to si nemyslím, že tady byla válka vykreslená autenticky. Spíš to byl válečný bulvár. Vypíchl jen momenty, které jsou divácky zajímavé, jako že se pumy strefují obvykle přesně do jedince o kterém se vypráví. Jen si představte, kdyby se na to díval veterán první světové. Spíš by jen kroutil hlavou. A vůbec, realistické bylo asi jen to, že maminka jistě sakra dobře vaří. Ale možná to tak mělo být. Scénář hrozný, celou dobu jsem netušil kdo je kdo nebo jakoukoliv souvislost v téhle překominované detektivce. A nemyslím, že to byla má chyba. Taky mi některé věci přišly až přehnaně negativní, působí to podivně když je film chvíli roztomilý, chvíli drsný, chvíli vtipný a pak romantický. Dvě hvězdy za vizuální stránku a občasný vtip. Musím zrevodovat hodnocení u Amélie protože režisérský styl, který mi tam přišel nekonečně úžasný tady odkrývá obrovská mínus a kdoví jaké hodnocení bych Amelii dal, vidět filmy v obráceném pořadí. ()

Sejkorka

Podruhé / poprvé recenze - 4* , o 1 míň než původně. Asi mi více vadí, že se dá těžko sledovat dějová linie resp. orientovat se ve všech těch postavách. Pozitiva však převažují, herecké výkony, kamera, výprava (hlehle, nominace na Oskara). Jean-Pierre Jeunet má vynikající filmografii, které vévodí Amelie z Montmartru též s  Audrey Tautou. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

19.01.2022

Life of Pi podle Jeuneta

Life of Pi podle Jeuneta

02.11.2005

Kniha Yanna Mantela THE LIFE OF PI, zachycuje strastiplnou plavbu 16-letého indického chlapce Pi z Indie do Kanady. Neboť poté, co nákladní loď převážející zvířata do zoo ztroskotá, zůstane na… (více)

Kto bude mladým Hannibalom?

Kto bude mladým Hannibalom?

08.09.2005

Chcete vidieť, ako sa z temne charizmatického angličana môže stať mladý usmrkaný francúz? V tom prípade netrpezlivo očakávajte ďalší pripravovaný film z kuchyne vyberaného gurmána - doktora Lectera,… (více)