„Jsem čaroděj Mrakomor, pan všeho nečasu!"
Bylo, nebylo jedno království, kde král měl syna a tři dcery. Princezny byly na vdávání, ale ženich žádný. Až jednou princ Velen během jediné noci, kdy mu starý král svěří péči o království, provdá své tři sestry kouzelným ženichům – Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi. A sám se zamiluje do jejich sestry, krásné Večernice. Král ale nemá pro princův čin pochopení, a tak se Velen vydává do světa, aby našel své sestry i krásnou Večernici. V cestě mu ale stojí krutý vládce všeho nečasu, čaroděj Mrakomor, který chce Večernici jen pro sebe... (Bohemia MP)

Foxhound#1

"Tys mě vyřídil, tys mě zdolal, tys mě přímo přikoval!" nedá se nic dělat, Mrakomor je asi nejlepší záporák českých pohádek co se kdy vyskytnul. Svůj podíl na tom samozřejmě má samotný charismatický zjev Radka Brzobohatého. Princovi dát na hlavu pomádu, tak je z něj obyčejnej namachrovanej šamponek se třema gorilama za zadkem. Časem vám vlastně začne vrtat hlavou, že nebýt tří švagrů, tak je princ v prdeli jak Baťa s cvičkama a kdyby se jim jo chtělo, tak si Mrakomora namažou na chleba a sestřičku si hravě vysvobodí sami. Libušku snad ani nemá cenu komentovat, dokonalá jako vždy. ()

Prochy38

Kouzelná pohádka o nezlomném, ale hlavně tvrdohlavém princi a krásné a zakleté princezně. Kvalitu pohádky umocňuje především kvalitní herecké obsazení. L. Šafránková, V. Menšík, F. Filipovský a jeden z mých nejoblíbenějších záporáků Mrakomor v podání R. Brzobohatého. Paráda! ()

Xavi6

Klasická česká pohádka, která je ale nadmíru dobrá, troufnu si říct i nejlepší. Jako malý jsem na ni neustále koukal a koukal a koukal, když byla v televizi a nic mě neodtrhlo. Také se mi líbí, že zde vystoupilo spoustu známých herců, ale hlavní je samozřejmě dějová linie, která se mi hodně líbila obsahem, samozřejmě i staré dobré české filmové triky a hlavně, že to dobře dopadlo. ()

Hanes88

Tak tohle je rozhodně jedna z nejlepších pohádek u nás. Hlavní roli zahrál naprosto parádně Juraj Ďurdiak a navíc stejně dobře zahráli i ostatní na vedlejších rolích. Krásný děj i pěkně natočeno. 80%. ()

Matematicka

Krásná filmová pohádka podle klasické předlohy Boženy Němcové. Jiří Brdečka ji upravil velice citlivě v mírně komediálním duchu. Přidal postavu Večernice (a tak vznikly dvě čtveřice sourozenců). Téměř geniálně domyslel také jména tří Velenových sester (u Němcové se jmenuje Silomil): Helenka, Elenka a Lenka. Perfektní herecké obsazení - především Mrakomor, Večernice, král a Kacafírek :-) Úžasná je scéna smrti Mrakomora, kdy z něj jako z nasáklého mraku postupně uniká voda... Celkově krásná pohádka (starší než já), na kterou se kdykoliv ráda podívám znova... Zajímavé komentáře: Pohrobek, Tosim, Jezinka.Jezinka, Aky, Renton, Malarkey. ()

spiritus

Tohle je zkrátka moje jedna z nejoblíbenějších pohádek. Ať už kvůli mému milovanému Menšíkovi, tak i kvůli velmi zajímavému a dobrodružnému příběhu. Skvělá je i Libuška Šafránková, jejíž půvab je zkrátka okouzlující. Pohádka má navíc nejlepšího záporáka snad ze všech pohádek, a to strašidelného Mrakomora, kterého precizně ztvárnil pan Brzobohatý. Za zmínku určitě také stojí skvělé role pánů Lohniského a Řandy. Pokaždé, když mám chuť a možnost, tak se na tuto pohádku znova podívám. A to je pro mě hodnotný faktor kvality. ()

Marys

Trošku prehnané s tým leguánom a tie mená mi stále evokuje radu zosmiešneni ako Denník, Týdenník, Nočník, Deštník.... ale inak ako, vážne fajn :). ()

AIMÉE

"Co si to dovoluješ jelimane!?" ... "Dovoluji si již nebýti jelimanem." Pro Lohninského zvedám hodnocení na plný počet. On, i když má jakoukoli pidi-roli, je pokaždé velkou výhrou pro daný film. ()

H4ku11

Rozprávka môjho detstva. Keď som nemohol spať mamina mi ju vždy musela odrapotať. Mrakomor bol záporák aký by mal byť v každom dobrom filme. ()

FunThomas

Energii nevyzařující a prázdný princ Velén se utká v souboji s vtipným a oblíbeným Mrakomorem v podání Radoslava Brzobohatého. Tři všemocní švagři Slunečník (ne ten ma terase), Měšíčník (není to překlep bez Ná-) a Větrník(ale ne ten z cukrárny) a povedená dvojice král - šašek (Menšík - Filipovský) film celkem dobře doplňují. ()

rsimonyi

Libuše Šafránková,Václav Vorlíček a další skvělá pohádka. Na Tři oříšky pro popelku sice nemá, ale jistě patří mezi naše nejlepší a již klasické pohádky. ()

Brejlil

Je to moje oblíbená pohádka, i když je na každém políčku vidět omezený rozpočet. Málo herců, žádný komparz, pokud možno žádné triky (i když ten s mamutím leguánem stojí za to:-)), ale to mi nikdy nevadilo. Mrakomor byl prostě skvělý a jeho závěrečná likvidace naprosto překvapivá. ()

cherita

Kdyby nebyl princ takový ješitný hňup, kdyby ho nehrál pobledlý chcípák Ďurdiak, a kdyby všechny kladné mužské postavy neholdovaly punčocháčům, dala bych i pátou hvězdičku. Takhle je to "jenom" velmi dobrá pohádka, na kterou se ráda podívám každé Vánoce, ale které k dokonalosti přece jen něco chybí. ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková