„Jsem čaroděj Mrakomor, pan všeho nečasu!"
Bylo, nebylo jedno království, kde král měl syna a tři dcery. Princezny byly na vdávání, ale ženich žádný. Až jednou princ Velen během jediné noci, kdy mu starý král svěří péči o království, provdá své tři sestry kouzelným ženichům – Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi. A sám se zamiluje do jejich sestry, krásné Večernice. Král ale nemá pro princův čin pochopení, a tak se Velen vydává do světa, aby našel své sestry i krásnou Večernici. V cestě mu ale stojí krutý vládce všeho nečasu, čaroděj Mrakomor, který chce Večernici jen pro sebe... (Bohemia MP)

Skautka

To je tak depresivní film :D. To snad ani není pohádka tohle. Nebýt šťastného konce tak titul pohádka snad tenhle film ani nemá :D. Brrrr. Ale Libuška zářila a princ byl krásnej. Ale ta hudba a animace dohromady to byl děs. :D ()

E lan

Dobrá česká pohádka, sada skvělých herců s jedním mírně podrůměrným princem. Vše ale nahrazuje slušný scénář a příjemná atmosféra. ()

Nocturno culto

Vtipná role V. Menšíka coby krále a okouzlující Libuška Šafránková, temný Mrakomor v podání charismatického R. Brzobohatého spoluutváří jednu z nejlepších československých pohádek vůbec. ()

neo93

Klasická česká pohádka od Václava Vorlíčka. O pohodlném princi, který musí projít širým světem, aby našel svou milovanou a tři provdané sestry. Patří rozhodně k mým nejoblíbenějším pohádkám, které můžu sledovat pořád dokola. Výborné obsazení krále a šaška v podání Vladimíra Menšíka a Františka Filipovského a ještě lepší Radek Brzobohatý v roli Mrakomora, který je snad nejstrašnější zlý čaroděj v českých pohádkách. ()

cyright

Filmové zpracování výrazně pokulhává za potenciálem námětu. Vylidněně a velmi chudobně působící snímek s několika nesympaticky obsazenými postavami v čele s ňoumovitým princem Kuplířem, který bez mrknutí oka během jediné noci zaprodá své sestry za hubičku podezřele dajné Večernice. Nebeští ženichové v barevných baletních kamaších a naondulovaných parukách budí podivně homosexuální dojem a jejich zájem o nevěst(k)y, které jim bez váhání skočí do náruče po pěti sekundách známosti, jsem jim nikdy neuvěřil. Film je vskutku poloprázdný a zadýchává se ve snaze o jakous takous stopáž. Tak proč proboha dávám tři hvězdy? Je tu pár (doslova) starých hereckých es, které drží film nad vodou, a Vorlíčkovi se přeci jen podařilo vybudovat jakous atmosféru, nakonec paradoxně i díky té liduprázdnosti, kterou film trpí. Jen opakuji, že zpracování zůstalo daleko za potenciálem krásného lehce mystického námětu. ()

Mik_e

Ani nevím proč, ale tuhle pohádku jsem nikdy neměl rád. Snad za to mohl teplý Slunečník, nebo ještě teplejší Větrník? Nevím...A možná za to mohl taky fakt, že hlavní hrdina byl nesympatickej ňouma, kterej by si bez svých kouzelných švagrů ani neustlal postel. Dvě hvězdy tak získává čistě pro sebe Radoslav Brzobohatý, jehož démonický a správně zlý černokněžník patří k nejlepším pohádkovým záporákům vůbec... ()

kukkik

Juraj Ďurdiak je pro mě vyložený antiprinc. No, vážně.. horší obsazení téhle role už nenašli? Děj je vleklý, princovy činy (neřku-li vyložená debilita) jsou vyloženě rozčilující snad i pro ty děti, hlavní padouch je ve výsledku snad větší sympaťák než princ i s šikanujícími švagry.. za mě 3/5 ()

rublik05

Nádherná pohádka, kterou jsem jako dítě miloval. Už jen pro pořádného záporáka, který se Radkovi Brzobohatému opravdu povedl, prostě záporák jak má být. Z hlavních postav boduje především vždy krásná Libuška Šafránková. Princ v podání Juraje Ďurdiaka působí trochu nudně a oproti jiným pohádkovým princům nemá takové charisma. Nic to však nemění na faktu, že se jedná o dnes již klasickou pohádku, která nesmí v televizi chybět nejen o vánočních svátcích. 9/10. ()

Nix

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek s nečeským hercem a s Menšíkem jako král. Určitě každý zná tři bratry, dyť i tolik vtipných meméček na ně běží, že to fakt musí znát každý. ()

CGP

Další z pohádek o životních pravdách. Škoda jen, že ústřední dvojice je poněkud nehodnověrná (bez jakékoli xenofobie), za to se vyvedl záporák. Jen ten závěrečný vodotrysk si mohl pan režisér odpustit. ()

KdG

Je to výrazná pohádka ale mě se nelíbí její atmosféra, role Brzobohatýho je fakt působivá a jako malý jsem se ho docela bál. Princ byl trapnej, Šafránková OK. ()

lenzi

Výborné herecké obsadenie, vydarený scenár. Z filmu ale trochu kuká taký ten televízny look. Nespomínam si na rozprávku, kde by kráľovský dvor, okrem potomkov, pozostával jedine zo šaša, nejako bolo na tom zámku pusto. ()

GOGO3000

Vladimír Menšík v roli starostlivého otce a krále, František Filipovský jako jeho kašpárek a Libuška Šafránková jako princezna - k tomu není co dodat. ()

Knor

Jedna hvězda za Mrakomora a dvě za krásnou L.Šafránkovou, protože ta bude navždy ta nejhezčí princezna ze všech. ()

Uesbe

je to super....ani neviem, či kvôli princom v pančuchách, alebo Měsíčníkovi, Slunečníkovi a samozrejme.....Větrníkovi! Brzobohatý bol super záporák v rámci ,,socík-style" ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková