Tísnivá a paranoidní atmosféra dává vyniknout tomuto naléhavému snímku - Karel Čapek byl vizionář a jeho antimilitaristickou myšlenku o zbrani hromadného ničení film zobrazil perfektně. I poslední "obyčejná" scéna s vozkou na kozlíku působí více než dobře...(5.8.2003)

Pôsobilo to naozaj veľmi tajomne a depresívne, aj spracovanie bolo dosť dobré, ale celý ten príbeh okolo Ing. Prokopa, jeho krakatitu a jeho troch lások ma extra nebavil a nezaujal, aj napriek silnému posolstvu.(6.11.2016)

Velmi "české". Musím říct, že Čapkův román pravděpodobně nešel zpracovat lépe a Otakaru Vávrovi se daří zachytit vše včetně atmosféry a bezchybnosti postav. S čistým svědomím však nemohu dát 5*, protože mi přijde, že si to snímek nezaslouží a že nezanechal ve mě ten správný pocit. Ohledně konce, který i v knize je jaksi "vnucený" se raději nebudu vyjadřovat.(6.11.2007)

Podle mě kvalitní zpracování Čapkova románu, které snese i srovnání se západními sci-fi snímky. Výtky o rozvláčnosti jsou možná pravdivé, ale když ten Vávra snímku dodal parádní (místy až noirovou) atmosféru a Höger válí, nuda se (u mě) nedostavila.(6.11.2011)

Klasika s klasiky.(20.1.2010)

• - Prvý povojnový československý fantastický film. (Raccoon.city)

• - Slovo Krakatit zazní ve filmu více jak 45krát! (krib)

• - Jaderný výbuch na konci filmu působil natolik realisticky, že si kritici a zahraniční tvůrci mysleli, že Vávra použil dokumentární záběr. Ve skutečnosti se jedná o filmový trik. (Spinosaurus)