Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kimon
  *****

  Mistrný filmový počin, který varuje lidstvo před zrůdností myšlení některých jedinců. Myšlenka, která bude mít aktuální platnost po celou dobu existence lidstva. Člověk, tvor pyšný a nepoučitelný je schopen pro svou nebetyčnou pýchu zničit sám sebe a celé lidstvo. Ponurost myšlenky šíleného člověka umocňuje černobílé provedení snímku a dokonalá hra stínů.(22.8.2007)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// PLUS: předloha, hlavně v závěru atmosféra filmu, s přihlédnutím na dobu vzniku triky MÍNUS: zřejmě to bude vyžadovat druhé shlédnutí, protože od začátku jsem byl poměrně zmatený a až později se více ponořil do filmu, pravdou je, že jsem se do té doby poměrně nudil./// Shrnutí: Nedostatkem určitě není celková složitost díla, která těm co četli knihu, nebo film již viděli opakovaně, bude připadat zřejmá a jasná. Já však hodnotím subjektivně a tak se přiznám, že to pro mě bylo poměrně náročné a nezáživné. Objektivněji by si film zasloužil 4*, na dobu vzniku se jedná o výborné a ve své době jistě naléhavé zpracování./// Celkem 66%///(17.7.2016)

 • Pejpr
  **

  Takový potenciál, spoustu nadčasovosti, podobenství a to vše nazmar. Kvantum nudy občas vykryje světlejší moment, ale dočkéte se hlavně velké dávky spánkovosti.(16.11.2008)

 • golfista
  *****

  Čapkův román mistrovsky převedený na plátno. Vávra dokázal vytvořit atmosféru, kterou by mu mohlo závidět leckteré dnešní Sci-fi. Naprostá klasika.(6.3.2003)

 • Kulmon
  ***

  Herci jsou příliš patetičtí a poprvé jsem nespokojen s Karlem Högerem. Jeho ing. Prokop je sice krásně roztřesenej, ale to z něj ještě nedělá dobře zahranou postavu.(16.11.2008)

 • Karel Höger

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace