Vycpavač zvířat Václav Barvínek strávil pro malicherný spor čtyřiadvacet hodin ve vězení. A právě toho dne byla čtena závěť jeho strýce, v níž stálo, že nebožtík kdesi ukryl šek na milion korun. Pokud nebude do určené doby inkasován, celá částka připadne na dobročinné účely. Ostatní příbuzní vydrancovali veškerý movitý majetek, ve strýcově vile zůstal pouze opuštěný bernardýn, jehož se dobrosrdečný pan Barvínek ujal. Ošizený dědic dál vede prostý život a netuší, že bohatství leží na dosah ruky. Má docela jiné starosti - srdce onoho postaršího tlouštíka zahořelo láskou k dívce, jejíž přívětivost si mylně vyložil... (oficiální text distributora)

Mikino00

Výborná komedie, kde naprosto exceluje Rašilov v roli Barvínka. Opravdu povedená trochu bláznivá komedie, která pomohla ve válečných letech myslet na něco jiného. ()

mira007

Hvězdy dávám za každou scénu s Annou Letenskou, při které mne neskutečně mrazí, když si člověk uvědomí za jakých okolností ji točila. Dechberoucí... ()

Brejlil

Sentiment z toho kape na všechny strany, snad jen vycpaný ratlík pobaví. Jinak jsou snad zajímavé jen komentáře, jejichž autoři si ani o Anně Letenské nedokáží nic zjistit. Byla zatčena již v průběhu natáčení, protože její manžel schovával hledanou osobu. Gestapo ji propustilo nikoliv kvůli filmu (i když M. Havel, majitel Lucernafilmu, v tomto ohledu intervenoval), ale protože čekalo, že Letenská je přivede na stopu dalších odbojářů. To se nepotvrdilo, a Letenská byla po dokončení filmu i s manželem popravena. ()

Vesecký

Neskutečně lidsky hrál Saša Rašilov nejen v tomto filmu. Tlustý strýček s dobráckýma očima, který má všechny rád a na nikoho se nedovede dlouho zlobit. Podmanivá Vlasta Matulová, škoda, že jí nebylo v českém filmu víc využito. Začínající Svatopluk Beneš. Ohromná zápletka s dědictvím ukrytým v obojku psa. Milý gag s vycpaným psem bez ocásku. Hamižní příbuzní, kteří jsou schopni zničit pro milión celé své dědictví - obrázek z dnešních časů jak vyšitý. Dobrý film. ()

MovieFive

Děj má slušně našlápnuto pro výbornou komedii. Bohužel zhruba v půlce z mého pohledu film začne ztrácet. Některé situace mohli být vtipnější a nebála bych se více rozvinout i romantickou zápletku. Ta je sice naznačená, ale ve finále vlastně vyzní pro hlavního protagonistu spíše smutně. Obecně konec, samozřejmě dopadl dobře, ale v tomto případě bych si přála jiný. Podobný už jsme viděli ve Fričově Tetičce. Přijdu hned není špatný film, moje pocity z něho ale uvízly někde mezi komedií a melancholií (hlavní protagonista končí opět bez ničeho). ()

Eluin

Film Otakara Vávry "Přijdu hned" z rou 1942 patří do žánru československých prvorepublikových (a post-prvorepublikových) lehce sentimentálních komedií. Přesto podle mě z tohoto žánru trochu vystupuje a má osobitější tvář. Těžko říci, zda je to způsobeno pohnutou dobou, kdy Vávra svůj film točil (Heydrichiáda), nebo s tím spojený tragický osud herečky Anny Letenské, ale cosi chmurného na filmu sedí dosud. Nejedná se tedy rozhodně o snímek, který by v duchu komedií Vlasty Buriana vršil různý gagy a prověřené komediální prvky (záměna osob, převleky, apod.), ale ve svém pojetí je velmi civilní a v neposlední řadě i citlivý. Snad právě proto jej mám tak rád. Postavu pana Barvínka (Saša Rašilov), chudého vycpavače zvířat si člověk prostě musí zamilovat. Je to smolař k pohledání, ale také dobrák se srdcem na pravém místě. Pan Barvínek bydlí v pavlačovém domě se zvláštní sortou lidí protknutých různými maloměšťáckými charaktery. O komediální zápletky v této souvislosti není nouze, ale prim ve filmu hraje trochu melancholické drama obyčejného člověka a podstata lidského štěstí. Minimálně na mě tak film působil. Film měl premiéru asi dva měsíce po smrti Anny Letenské, což v té době ale věděl jen málokdo. Za pomoc při ukrývání Františky Lyčkové (manželky lékaře, který ošetřil Jana Kubiše) ji totiž čekal Mauthausen s jednosměrnou jízdenkou. ()

FireTight

Veselý příběh o jednom potrhlém vycpavači zvěře (a všecko), který úplnou náhodou dostane šanci zdědit celý milion korun! Václav Barvínek je asi jednou z nejlepších postav, jaké kdy Saša Rašilov zahrál, vždyť si ji také napsal sám a na tělo, tak to už by bylo, aby mu to nevyšlo. Na smutnou dobu svého vzniku (a vzhledem k smutnému osudu Anny Letenské...) to vůbec není špatný film a i když se u něj možná nepotrháte úplně smíchy, dokáže rozveselit a udělat dobře na duši, což bylo u filmů natočených za protektorátu asi to nejdůležitější. Navíc se můžete pokochat pohledem na roztomilého bernardýna Ivana. ()

Luxocculta

Velmi sympatický Saša Rašilov v nenáročné oddychovce s tragickou legendou na pozadí, následkem které si film nejde příliš užívat. ()

transbeskyd

Tahle povedená komedie nad níž se vznáší hákový kříž je důkazem toho, že i v tak mizerné době se daly točit skvělé bijáky, které lidem (snad) dávaly aspoň na chvíli zapomenout na zdrcující bezvýchodnou realitu..PS: Závidím Sašovi jeho dědečka, byl to pan herec, ale jak už tady bylo zmíněno ve své době možná trochu nedoceněný. Dobrých komiků holt tehdy bylo víc, no nic.. ()

offlineman

Na tento film (údajně komedii) sem se vydržel dívat 10 minut a pak sem musel přepnout. Absolutně o ničem! 1* za Ivana, toť vše!!! ()

Pitryx

Tak nevím. Tohle je jeden z mála filmů, kterým nemohu přijít na chuť. Hlavně mi lezou na nervy klavírní pasáže. Jinak nevím, zda je to drama, nebo komedie. Chvíli to a chvíli ono a to nesnáším. Skutečně nevím komu a za co dát plus. Snad jedině když sečtu všechny drobnosti, protože na odpad to taky není… Prostě je tento film taková naivní pitominka. ()

route60

Škoda osudu Anny Letenské pro kterou to byl poslední snímek, jinak tento film mohu sledovat pokaždé co ho davají v TV a výborně sé pobavím vynikajícím Sašou Rašlovem, Otakar Vávra je právem považován za jednoho z nej Českých režiséru vůbec. ()

heavy66

Film samotný se mi nijak zvlášť nelíbí. Pět * je pro Annu Letenskou, jejíž komediální herecký výkon při vědomí vlastního tragického osudu velice obdivuji. ()

honzic

Celkem dojemný film, který sice není nejlepší skvost kinematografie, ale má celkem dobrý scénář a herecké výkony a je zajímavý i dobou natočení Heydrichiády, kdy Anna Letenská hrála pod tlakem a stresem z pronásledování gestapem. Hodnocení: 75 % ()

carnacv

Peníze jsou vždy až na prvním místě. Krásná veselohra točící se kolem originální závěti (mít nějaký majetek, učiním to úplně stejně) a honby za penězmi. Ostatní věci nejsou tolik hodnotné. No a my lidi se přeci jen rádi honíme za jinými věcmi a starostmi, než za láskou a přátelstvím. Přeci jen vztahy jsou pomíjivé a mamon trvalý. Na tomto dějovém podkladu se panu Vávrovi povedlo podat věrohodný obraz jednoho pavlačového domu se všemi jeho strastmi i slastmi. Jo pavlačáky, to bylo asi těžké občanské soužití. Ještě doplním, že se mi zde líbila práce se střihem. ()