Vycpavač zvířat Václav Barvínek strávil pro malicherný spor čtyřiadvacet hodin ve vězení. A právě toho dne byla čtena závěť jeho strýce, v níž stálo, že nebožtík kdesi ukryl šek na milion korun. Pokud nebude do určené doby inkasován, celá částka připadne na dobročinné účely. Ostatní příbuzní vydrancovali veškerý movitý majetek, ve strýcově vile zůstal pouze opuštěný bernardýn, jehož se dobrosrdečný pan Barvínek ujal. Ošizený dědic dál vede prostý život a netuší, že bohatství leží na dosah ruky. Má docela jiné starosti - srdce onoho postaršího tlouštíka zahořelo láskou k dívce, jejíž přívětivost si mylně vyložil... (oficiální text distributora)

the_weaver

Povrchný pokus o zabudnutie na strasti vojny. Ako uvádzajú úvodné titulky, má ísť o "filmovou idylu, která by znovu připomněla ... poctivost prostých lidí, kolem nichž se ve filmu rozvíjí rušný děj".↵  Tým rušným dejom je jedno (klasicky telenoveloidné) nedorozumenie dvoch nápadníkov Julinky a jedno (pomerne útrpné) čakanie, či hlavný hrdina objaví šek na milión korún, ktorý môže byť len na dvoch miestach, navyše jemu známych.↵  Film sa chabo snaží byť zábavným, a nakoniec zaujme len v dvoch aspektoch: krásnou Vlastou Matulovou, ktorá nezvykle nepokryto dáva najavo svoju náruživosť; a finálnym filantropickým vyznením filmu. ()

evangelik

... těžko si představit atmosféru, kterou natáčení provázelo. M. Havel se ho prý snažil prodlužovat seč to šlo, ale málo naplat - Anna Letenská šla z Barrandova rovnou na popravu... ()

rentier

"CSfilm: Saša Rašilov v roli obstarožního vycpávače zvěře, cituplného starého mládence, ochotného komukoli pomoci, patří mezi největší přednosti této posmutnělé, sentimentální komedie, která bravurně načrtla shluk nájemníků v jednom činžovním domě. Sám hlavní hrdina, směšný i dojemný zároveň, si činí iluze o přízni mladičké dívky ze sousedství, ale ještě větší zmatky vnese údajné dědictví, z něhož mu zbude jen přítulný pes. Otakar Vávra natočil jeden ze svých nejzdařilejších protektorátních filmů." Pravdivě napsáno, ta atmosféra a snaha o pozitivno tam je, ale já se jaksi nebavil. Oceňuji pár momomentů a závěr, který byl jiný, než by se obecně čekalo. ()

Kosir

Vcelku prostinký příběh mě zaujal svým pozitivizmem a zvlášť nádhernými kulisami příběhu. Ta spleť schodišťat, pavlačí, zákoutí a terásek je pitoreskní. Vávra byl profík, a na tom nic nemění fakt, že k stáru (husitská trilogie) se jen občas probudil z opice, když si dopřával voraz v křesílku vedle kamery. ()

PORTER44

Skvělá starší podívaná s výborným S.Rašilovem který jako dobrák,poctivec a občas nemotora přišel ve filmu o svůj zděděný milion. ()