Wendy Darlingová, mladá dívka, která se bojí opustit sůj domov, se setkává s Petrem Panem, chlapcem, který odmítá vyrůst. Wendy, spolu se svými bratry a maličkou vílou Zvonilkou, putuje s Petrem do kouzelného světa Země Nezemě. Tam narazí na zlého kapitána Hooka a prožije vzrušující dobrodružství, která navždy změní její život. (Disney+)

jara12

David Lowery (Green Knight) se rozhodl zkusit zadaptovat další remake Disneyho pohádky, po kterých nikdo netouží. Opět se dokazuje, že starší animace funguje o mnoho lépe a nabízí více možností a hravosti. Minimální stopáž v podobě 106 minut je nedostačující, tudíž se musí pár příběhových linek vyjmout. Svět je nezajímavý, choreografie nezajímavá a Jude Law jakožto kapitán Hook opět dokazuje, že si neumí vybírat ambiciózní projekty. ()

Flashback odpad!

Naprosto zbytečná woke srajda, která není v ničem lepší než straší zpracování a pouze przní původní námět. Disney je fakt už na uplném dně. ()

DDCC

"Petře, žádné nemám." Tenhle film hituje jinak. Psychologické drama z prostředí Disney pohádky. Zbožňuju. Jako bonus vidím úžasnou Yaru Shahidi jako Zvonilku. ()

Chipp006

Začnu pozitivy, kterých bude určitě méně. Film má pěknou kameru, solidní herecký výkon Jude Lawa a za mě zdařilý casting Ever Anderson. Kde už se casting nepovedl (a je to obzvlášť velký problém, neb se jedná o velkou postavu), je Peter Pan. Disney se nemůže divit, že pokud nahradí předlohu světlého zrzavého chlapce za snědého tmavovlasého skrčka, fanouškům se to líbit nebude (o poznáni zdařilejší casting nabízí filmy Peter Pan - 2003 nebo Pan - 2015). To stejné platí o Zvonilce. Na jednu stranu mi je sympatické, že studio obsadilo do jedné z rolí herce s Downovo syndromem, ovšem spíše převládá nechuť, neb jsem přesvědčen, že Disney tak učinilo buď z čistě povrchních důvodů, či nějaké tabulkové normy. Pominu-li tedy velmi nepovedený casting, ani příběh ničím neosloví, ke kapitánu Hookovi budete chovat větší sympatie než k Peteru Panovi a překrásná Neverland je zde pouze jakási Randomland (možná dokonce Randomcliff) s jedním rozpadlým barákem. Kolem a kolem se mi na filmu nejvíce líbila úvodní znělka studia, což podle mě hovoří za vše. Děkuji Disney za další zbytečný a zapomenutelný film. Hodnocení: 25 % ()

happydragon

Za mě je to dost slabý a nudný, záběry jsou ale hezký celkem, ale není to film, který bych si potřeboval pustit znovu někdy ()

MarekTulen

Film by vám měl vždy něco předat, ať už dobrý pocit nebo i něco jiného. Tady sledujeme pár postav dělající absolutní hovno, vypadá to jako kdyby někdo chytil profesionální kameru a natáčel jejich nedobrodružný život. Dialogy které tu nedávají smysl, navíc příběh je celkem zábavný tak v pěti minutách a zbytek samozřejmě nuda. Můžu tu pochválit jen ten visuál. :) ()

Lukango

Navzdory otřesnému hodnocení zde na ČSFD mě film příjemně překvapil. Nejedná se o nějakou pecku, přece jen najít kvalitní hranou adaptaci či remake z Disneyho nabídky je velmi těžké, ale na jeho poměry se Petr Pan a Wendy celkem povedl. Chápu, že mnozí z vás film zavrhli, udělal bych to samé, kdybych neviděl disneyovského Petra Pana z roku 1953.  Já jsem však toho Petra Pana z roku 1953 viděl a právě proto musím novou adaptaci lehce pochválit. Originál měl problém, že vše letělo nesmírně rychlím tempem a na vysvětlování se ohledy nebrali. Tady tomu je jinak a dozvídáme se o Hookovi, Petru Panovi, Wendy jejich minulost, je to ten dílek, který Petr Pan z roku 1953 potřeboval. Wendy tu má větší roli než ve starém filmu a bál jsem se, že to na hlavní protagonistku bude příliš, ale ono ne, a roli bezproblémově zvládá. Trošku mi do role Petra Pana hlavní protagonista moc neseděl a myslím si to doteď, ale že by jméno Petr Pan zneuctil, se říct nedá. To samé platí o Jude Lawovi, kterému něco chybí, ale zároveň také není k zahození a svojí bizarností a kýčovitostí pobaví. Je toho mnoho upraveného a vystřihnutého, porovnám-li to s Petrem Panem z roku 1953 tak třeba poslední pětina už byla příliš mimo a bitva na lodi prostě nebylo ono. To platí i o indiánech, které jsou zastoupeni pouze jednou osobou. Hudba a ty klasické songy, které jsme v dřívějším animáku slyšeli tu jsou, ale standardně to už není ono, ikdyž se tu světlé momenty naleznou. Tento film se od jeho předchůdců pravděpodobně liší svojí temnou stránkou, protože nám zpochybní samotného Petra Pana a lehce ospravedlní Hooka. Celkově se jedná o lehké zpříjemnění z unaveného a nekonečného live-action adaptování a Petr Pan a Wendy je tak osvěžující disneyovská adaptace, která se navzdory katastrofické finanční stránce celkem vydařila . Známka: 6/10 ()

ixel1 odpad!

Když se už jednou hezky natočená pohádka musí nutně točit znovu jen kvůli politické korektnosti, je to zvrácenost! ()