Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

hefoo

Skvelá akčná pecka, Nicolas v životnej forme, Cusack, Malkovich, Rhames, Trejo to mne stačí, skvelá akcia, nadupané scény, jeden z najlepších Cageových filmov ak nie najlepší. 100% ()

BluT

Malkovich a Buscemi byli naprosto luxusní záporáci! Kdyby tam nebyli tyhle dva, tak jdu s hodnocením pravděpodobně o dost níž. Cage mi přišel jako typickej umělej americkej "hrdina", kterýmu všechno vyjde, zvlášť když provádí naprosto nelogický (ale zato záslužný a dostatečně heroistický) pokusy o záchranu letadla. Ne že by mi vyloženě vadil, ale chvílema to bylo trochu trapný a přitažený za vlasy. Ale stejně musim dát 5*, protože jsem se jinak fakt bavil. ()

sidny

Tak tenhle akční film se Simonovi Westovi opravdu skvěle povedl. Efekty vypadají skutečně a všechno není až tak nereálné, jak to bývá v akčních filmech. Herecký výkon byl samozřejmě dobrý, ale Steve Buscemi si svojí roli vychutnal, jak jen to šlo. A soundtrack se perfektně do Con Air hodí. Prostě film plný hereckých hvězd s vtipným scénářem a dobrou hudnou. ()

xaver

Už začátek naznačil, že půjde o bezduchý film s notnou dávkou arogance vůči divákovi. Zejména v Americe odsoudit člověka, který brání těhotnou manželku, a navíc na tak dlouho. To si režisér nemohl vymyslet něco lepšího, jak dostat nevinného člověka nadlouho do basy? No a potom to pokračuje. Myslím ta ubohost ducha. Pouze násilí a akce, co může upoutat teenagery, ale jinak hodně přitažené za vlasy. No a ten demoliční konec ve velkoměstě. No comment. Jedna hvězdička s velikým otazníkem. ()

HiddenDragon

Zabavny, myslenkove nenarocny popcornak s poradnou porci sexy vybuchu, vtipnymi hlaskami a momenty tam, kde se opravdu hodi, a hl. se skvelou partou hercu. Za bandu posuku a trestancu (odtud "con air", od slova "convict") skvely Malkovich nebo Buscemi, a za ty "hodne" Cusack a samozrejme Cage, ktery v tomhle bijaku dokazal, ze se umi vysvalit jako Stallone a nepousobi to vubec trapne. Naopak, v tilku mu to sekne a je tim spravnym drsnakem, ktery musi nejen ochranit sveho nemocneho spoluvezne, ale i zastavit tuhle sebranku maniaku. Konec je dojemny, titulni pisnicka prijemna a cele to skvele odsypa. Osobne sice stale moc neverim, ze by mohl byt na tolik let odsouzen vyborny vojak jen za to, ze zabil v sebeobrane, ale budiz. Take projevy diabetika Bejbyho jsou trochu prehnane a ve skutecnosti by nemel takove potize (sam mam cukrovku). Ale jinak je to nabuseny akcnak se vsim vsudy, ktery vas nudit nebude. ()

klukluka

Já vůl jsem tomu kdysi napálil odpad!. Přitom je to tak neskutečná prdel! Chechtal jsem se u toho jako blázen. Tohle je nesmrtelná, kultovní věc. Když se koukám na Westovu režijní filmografii, tak je jasný, že to tenhle chlápek tehdy myslel smrtelně vážně. Možná i díky tomu je to taková nebetyčná bžunda. ()

Devadesát Dva

Devadesátková guilty pleasure akce s obsazením, jaké se už stěží někdy v akčním filmu sejde a na kterou jsem se jako kluk něco načuměl na VHS. I ten dabing je ze zlaté éry. O tomhle filmu bych mohl remcat bez přestání. Malkovich kupříkladu ale zabíjí svým profound jazykem daleko víc v originále, perfektní asimilace kriminálníka a vzdělance, tohle je, pro mě, jeho životní role, protože by to takhle nezvládl odehrát nikdo jiný. ()

Zagros

Nelogické, předvídatelné, místy hodně naivní… to všechno platí, ale jsou to jen zbytečné kecy. Protože je to taky skvělá akční podívaná plná charismatických borců.. ehm vězňů, kterým nakonec budete i držet palce. Simon West ve své režisérské prvotině dokázal namíchat výtečný akční biják, které nemá ambice být něčím víc a to taky osobně cením. V rámci žánru pak funguje na jedničku, kdy není potřeba u filmu myslet. Nicolas Cage je zde v jedné ze svých nejlepších rolí a zdatně mu sekundují i vedlejší postavy v podání Johna Malkoviche, Steva Buscemiho, Vinga Rhamese a dalších. Dávám tři solidní hvězdy pro můj oblíbený akčňák v mládí a hodnocení nemám potřebu snižovat ani jako dospělý. ()

Davej

Téměř celou dobu výborný akční film, který se drží při zemi a vypadá celkem reálně, ale konec se přímo utápí v až nesmyslných výbuších. Možná bych měl kvůli tomu dát jen tři hvězdičky, ale ve srovnání s konkurencí je Con Air přeci jen trochu jinde a navíc tady hraje Steve Buscemi. ()

Pretender

''Do you fly, Johnny?'' - ''No'' - ''You keep that in mind when you look at her. Because if your dick jumps out of your pants, you jump off this plane.'' ()

Mičl

Dobře zvládnutý akčňák s vynikajícím hereckým obsazením John Malkovich prostě padouchy umí. Srovnání se Skálou se nabízí, ale ta je určitě min. o * lepší. I Cage se mi v ní líbil víc. ()

wosho

Co dělá Con Air silně nadprůměrným akčním kouskem je nadupaná a zběsilá režie. No a hlavně obsazení těch nejhorších bastardů hereckou špičkou. Scénář je jen prefabrikátem, ale za to velice podařeným a hlášky jsou špekový. No a Cege ujde, sice mu toho nejtvrdšího a nejsprávnějšího exmariňáka nevěřím, ale jeho vztah ke plyšovému králíčkovi ano. ()

Tessie

Mám ráda filmy a seriály tohoto vězeňského typu a když je hlavním hrdinou šikula Cage, příčka v oblíbených filmech je jistá. ()

Paity

Jeden z nejlepších akčních filmů a jeden z nejlepších filmů Nicolase Cage, který posledních deset let točí velmi tytrvale každý rok spoustu filmů a velmi důsledně dvá na to, aby to byly ve sto procentech naprosté s..čky. Tohle se ale povedlo. Únos letadla vězni a ještě nejhoršími (jak jinak). Film navíc skvěle doplňuje Steve Buscemi se svým úchyláckým výrazem v obličeji, o kterém nepochybujete, že je sadistický pedofil. ()

AdamesWWE

[9/10] Perfektné herecké obsadenie - Cage, Cusak, Malkovich, Rhames, Buscemi atd´ .. Každý jeden herec má zaujímavú úlohu a obzvlášt obsadenie väznov, každý jeden z nich je iný a zaujímavý. Príbeh výborný, rýchle tepmo, žiadne slabé miesta. Veľmi spokojný som s humorom, zábavná stránka filmu sa fakt vydarila - rôzne narážky, vtipné situácie, hrubšie nadávky, hlášky. Perfektný soundtrack od Marcinu. Akčné scény prvotriedne. Tu sa ani nedá čo kritizovať, jeden z najlepších akčných filmov 90´ rokov a spolu s Expendables 2 to najlepšie, čo Simon West natočil. ()

Bohemák

Další okouzlující kravina, ale místy opravdu vtipná a s akčními scénami na úrovni. Škoda toho hloupého začátku a konce (nemá smysl ani parodovat - paroduje se samo), ale prostředek je strhující zábava. ()

bloodline

Asi takto by mal vyzerať The Shawshank Redemption či The Green Mile po utrhnutí reťazí fantázii v cele smrti! Väzenská All-Stars Game vydraftovaná do jedného tímového klbka najšťavnatejších asociálnych živlov, na aké sa kedy odvážilo slnko zočiť, s najbláznivejším plánom na útek, pri ktorom sa môže aj Andy Dufresne červenať ako plechovka Coca-Smoly na XVIII. zjazde ÚV KSČ. Nebudem mlátiť prázdnu slamu. Humorne, akčne a audio-vizuálne dokonalý akčný gýč s dokonalým Malkovichom (ale aj Buscemim), pri ktorom musel zvlhnúť nejeden trestný čin. Veľká to preškoda z uboleného záveru. Žiaľ, ani môj zhýčkaný guilty pleasure to už morálne a logisticky nezvládol. Ukradol, okradol, zmlátil, znásilnil, rozštvrtil a zjedol jednu hviezdičku. Závidel, hajzel jeden :) ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)