Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

ti88na

90´roky sú nepopierateľne zlatou érou akčného žánru. Väčšina mojich obľúbených filmov je práve z tohto obdobia a mnohé z nich možno právom považovať za kulty. 90´ roky sú tiež zlatou érou herca, ktorý spája tri takéto moje obľúbené filmy a tým je Nicolas Cage. Sú to Skala, Tvárou v tvár a smelo tu radím aj Con Air. Jedná sa totiž o skvelý a istým spôsobom aj originálny film, z parádnou akciou, atmosférou a povedala by som až nečakane vydareným hereckým obsadením. Je to presne ten typ filmu, ktorý si rada pozriem za každých okolností. ()

Hanys_

Jó, to byly kdysi časy. Blockbustery byly nabité testosteronem a Nick Cage hrál v samých dobrých filmech. Vždycky jsem bral sice Con Air jako ten horší z mé top vhskové trojky (ještě Skála a Armageddon), ale když to člověk vidí po tak dlouhé době znovu, tak nemůžu jinak než napálit nostalgických pět. ()

Gogo333

Jeden z těch lepších Cageových filmů. I po letech docela fajn akční zábava. Všiml jsem si tam několika herců ve vedlejších rolích, které znám hlavně ze seriálů. Jak jsem to dlouho neviděl, tak jsem úplně zapomněl, kolik známých tváří tam hraje a jak vypadali před 20 lety. Stará dobrá klasika. ()

Sekmen

Hvězdně obsazený akční thriller na který mě nikdy neomrzí koukat (stačí přivypnout mozek). Zápletka a některé scény jsou sice „přitažené“ za vlasy ale to je přesně to, co mi nevadí a mam rád. Snímek je plný akce, hlášek, výborné muziky a hlavně hrdinného, nesobeckého, hlavního hrdiny Nicolase Cagea, který se právě vrací na svobodu jako napravený vězeň (samozřejmě byl nevinný) se skupinou přepravovaných psychopatických vězňů letadlem, kteří se bohužel pro něj pokusí o útěk. 80% ()

mirkaaa

Nadprůměrný akční film, ale rozhodně ne Cageův nejzdařilejší (Skála je prostě Skála). Ve filmu nechybí akce, napětí a také není film tolik předvídatelný jako většina ostatních. Nicolas Cage podává standardní výkon a za zmínku stojí i John Malkovich nebo Steve Buscemi v roli masového vraha. ()

Prochy38

Nicolas Cage v jedné ze svých nejlepších rolí. Drsný thriller s výborným záporákem J. Malkovichem se zapisuje do kinematografie zlatým písmem. U mě určitě! 95% ()

Bingos

Nářez. Přehlídka těch nejdrsnějších magorů, kteří zapadnou do svých rolí (Trejo, Malkovich, Buscemi), příjemný soundtrack a celkový realistický, ironický a vůbec na Hollywood nezvyklý tón. Samozřejmě až na přefláklý konec, tam už se asi nechali unést a tak zdevastovali půlku LA, posadili kluky na střechu hasičáku, který projíždí dvoustovkou tunelem a na to práskli happy end. Kdyby ale film skončil o 30-40 minut dřív, tak je bez chybičky! ()

Yarushka

Postavené na dojemném příběhu...fakt pecka! Napětí, hudba, akce a monology zločinců fakt vymakaný! Jediné, co mi tak vadilo, bylo jakým způsobem udělali z Poa největšího machra :D ()

Paldiny

Nicolasovi stačili dva roky, aby sa zaradil medzi akčné ikony strieborného plátna a Simonovi Westovi stačil jeden film, aby som mal dôvod si jeho meno vôbec pamätať. A dôvodov je hneď niekoľko a každý z nich má minimálne jedno doživotie. Con Air totiž vysiela do boja väzenský káder na pohľadanie, počnúc Malkovichom, čo zabil viac ľudí než rakovina, Buscemim s patentom na čiapku z dievčatka alebo Trejom so srdiečkami za každú znásilnenú. A že ide len o zlomok. Taký Nicolas Cage je kapitola sama o sebe, nabúchaný vlasáč chrániaci plyšového zajačika, ktorého nespomalí ani len strela do bicepsu. Film zdobí množstvo šialených momentov (plachtiaci väzeň, lietajúce porsche, vyhliadkové lety strýka Boba), dialógových prestreliek, preexponovaných akčných scén a ukvílenej gitary v pozadí. Všetkému nasadzuje čerešničku nahláškovaný slovenský dabing z Markízy ("Je ťažké nájsť Larkina, určite niekde zachraňuje dažďový prales, alebo si recykluje sandále“), ktorý ma presvedčil, že aj v dnešnej fulll HD dobe má archaický šesťhlavový prístroj svoj malý význam. Posledný poctivý akčňák starej školy. ()

peetriss

Typická akční výplachovka z dílny producenta Bruckheimera s výborným Nicolasem Cagem a celou plejádou dalších hvězd na vlnách příběhu, sice nemálo přitaženého za vlasy, což nepřekvapuje, ale natočeného svěží a zábavnou formou, kde nechybí efektní pyrotechnické scény, vtip, chytrý policajt i hloupý policajt, partička komicky vykreslených šílenců a samozřejmě nesmí chybět trocha populárního sentimentu, aby se film dobře prodával. Z kategorie velekomerčních akčních projektů patří Con Air k tomu lepšímu, byť závěr je až příliš prodlužován – honička s hasičským vozem po Las Vegas již byla nad rámec. Nepřemýšlet a zábava je zaručena. ()

Lefty86

Nevím no, spíš taková parodie na akční filmy i když výborně obsazená a parodovat asi nebylo uplně v plánu tvůrců. Cage pro mě akční herec nikdy nebyl a ani po tomhle filmu nebude. Přišel mi nepřirozenej a když zabil toho blbce na začátku, ten záběr potom byl uplně přitroublej, sotjí a řve ale tak uměle že to bylo do očí bijící. Nejlepší role byla ta co hrál Cusack i njelépe zahraná. Malkovich, Trejo, Rhames a Buscemi jako hlavní záporáci, z toho by si měl vzít příklad Sly při tvoření hlavního záporáckého týmu pro EXP 4 . Ne jen obsazovat hordu cigánů viz. 2,3 . Příběh by ušel, za mě 60% ()

.baris.

Nebýt toporného Cage, na jehož místě si spíš umím představit Bruce Willise, kterému by role sedla jak ... na hrnec, dala bych s klidem silné čtyři. ()

Yardie

Výborný akční snímek! NIcméně té akce tam nebylo zase přespříliš, aby to nebyla taková řezba. Prostě takový střídmý akčňák, kde spíše než akce jako taková byla "akční atmosféra". Navíc okořeněný vtipnými hláškami, celkem výborným hlavním záporákem (Malkovich je prostě "kouzelný"). Prostě takový pohodový akčnější svěží snímek, na který se dá dívat pokaždé, když to běží v TV. Howgh! ()

M.I.K.E.

Michael Bay a Nicolas Cage natočili v druhé polovině devadesátých let spoustu opravdu skvělých akčňáku své doby. Bay natočil Mizerů, Skálu, Armagedon...pecky se vším všudy oproti tomu Cage Tváří tvář, 60 sekund, Con Air a jejich společné velkolepé dílo Skálu. Každý ze zmiňovaných snímků je na hodně vysoké úrovni, některé jsou pro mne kultovní jiné slabší, nicméně Con Air nad všemi vyčnívá a společně s Nebezpečnou rychlostí a Mizerami se stává nejlepším akčním hitem 90.let. Con Air je pro mne dokonalý akční stroj nabytý akcí, humorem(hl. Cusak a Cageova Ironie), skvělým vězeňským arzenálem hereckých celebrit v čele se geniálně odporným Malkovichem. Trejo, Buscemi, Rhames..paráda! Nadherný konec jakoby vystřižen s nějakého romantického slaďáčku. ()

Zombi

Skvělej akční nářez, kterej se mi sice víc líbil v traileru, ale v kině nakonec taky nezklamal. Jen nechápu, jak to mohl natočit na první dobrou takovej žabař jako West, no snad si ty Expendables 2 Stallone ohlídá. ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)