Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

rezistence

Tohle je fakt jedna velká komedie, škoda ale, že to nebyl záměr nebo byl? Málem jsem si za některé záběry kamer, výrazy, scény, dialogy... vytrhal vlasy z hlavy. Je to tak hloupé, až mě to bolelo u srdce. Ale ano, zasmál jsem se. 35% ()

kubilov

Con Air je jeden z těch naprosto klasických béčkových akčních výplachů, které se ve své pravé podobě točily jen v 90. letech. Nesmyslné zvraty, obrovské díry v příběhu, který stejně nedrží pohromadě, ale co z toho, když máte letadlo plné těch nejstylovějších rabiátů a výkvětu nejspodnějších vrstev společnosti. Cage opět s otřesným hárem, Cusack zas jednou naprosto mimo, ale naopak válí chladnokrevný šílenec Malkovich, perverzák Danny Trejo, Ving Rhames je zase sympaťák v každé své roli, i když hraje úplnýho magora, a Steve Buscemi, jenž je zde úplně ukázkovým případem pedofilního prasáka a nechutnýho úchyláka, a který je (bohudík) vykreslen chytře pouze pomocí náznaků. ()

anyonecek

Výborná nenáročná naháněčka. Film co se dá pustit v každé náladě a nezklame, má to spád od začátku až do konce, je tam spousta zábavnejch momentů a vtípků a hlavně velice vtipný Nicolas Cage, který ztvárňuje naprostého nezničitelného hrdinu. Semtam to ve filmu nedává smysl, ale ve finále dobře sledovatelné a rozhodně tam nechybí nějakej ten zvrat, příběh se vyvíjel opravdu zajímavě. Dnes už je to spíše taková akční klasika. ()

XXXXXXXX

Překvapivě fungující kombinace akce, napětí, a humoru v jednom. Nevím jestli to měl být odrazový můstek pro tehdejší herce, ale sešli se tu Malkovich, Buscemi, Trejo, Cusac, Cage. I když teda tu zdejší roli Buscemiho jsem nějak napochopil. Tak byl nebo nebyl to pedofil? A jak se dostal z letadlo? Navzdory všemu však Con Air však zůstává první, a posledním úspěchem Simona Westa. ()

0verseer

Priznávam, že Cage-a moc nemusím a na to, aby som ho zaradil medzi akčnú elitu (Schwarzenegger, Stallone, Willis...) mu niečo chýba. Možno trocha chlapáckejší drsnejší výzor, možno viac chladnokrvnosti, pretože som mu toho bývalého vojaka absolútne "nežral". Často sa opakujúci pokus o naivnúčke hranie na city tejto akčnej pecke výrazne uberá z kúzla. Luxusné obsadenie záporákov (Malkovich, Trejo, Rhames, Buscemi) by si zaslúžilo lepšieho kladného protivníka. Byť tam napríklad taký Gibson alebo Willis mohol byť Con Air akčná legenda, takto je to len ľahko nadpriemerný akčňák... ()

johnsnow

Tak tomuto sa vraví akčniak ako sa patrí. HERCI: Všetci podali nadpriemerné výkony no mne osobne sa najviac páčil Buscemi ktorý síce nemal veľa priestoru ale zažiaril. AKCIA: Perfektné prestrelky, výborné explózie, ručná akcia je už na tom horšie ale nevadí. EFEKTY: Na dobu vzniku vydarené. PRÍBEH: Má jednu výhodu a to tú, že na rozdiel od napríklad nedávno vydeného air force one sa neodohráva úplne celý na palube lietadla. Takže sa dočkáme i pozemnej prestrelky a na záver tu máme super naháňačku. PS: Už viem ako dalšiu blbinu skúsim na GTA San Andreas. ()

marek29

Svítilo tu 3, předtím bych hádal na první projekci aspoň 4 a taky se k nim musím vrátit. Film starej jak metuzalém, kterej mě dokáže udržet u TV, když vím jak to skončí, je u mě dostatečnej důvod dát tomu 4 z 5. Geniální mix Cage, Cusacka, Malkoviche a Treja. Pro mě 1,5h kterou nejde mezi všemi filmy co jsem kdy viděl ignorovat. ()

helrohir

V podstate ide len o ďalší z rady rutinne natočených akčných filmov, ale vďaka skvelému obsadeniu a využitiu jednotlivých postáv výrazne vybočuje z rady podobne ladených snímkov. Nick Cage bol vtedy ešte vo forme a po "Skale" prišiel s ďalším legendárnym kúskom, ale taktiež taký John Malkovich či Steve Buscemi si tu strihli jedny zo svojich najkultovejších rolí. Akcia ujde a hlášky sú tiež výrazným highlightom filmu. Veľká škoda odfláknutého, a navyše aj zbytočného finále. 75%. ()

mrclTV

Auvajs, pri úvodných titulkoch som si všimol - Jerry Bruckheimer production - to zaváňa akčným úletom. Síce, to som vlastne čakal :D no ale nie až v takom objeme. Veď hneď prvé tri minúty vyzerajú ako nejaký akčný trailer k filmu a toto tempo veľmi nepoľavuje. Rýchly, drzý a priamočiary prístup k rozprávaniu, nízko letiace vrtuľníky, všade prítomné americké vlajky, zbrane a nadupané auta kam sa pozrieš, náhodné šialenosti (príručka anarchistu? Vážne? Anarchista potrebuje príručku?) - Bruckheimerov rukopis je jasný, toto je filmová Amerika (na konci nesmie chýbať skupinový big hug s hasičmi, záchranármi a policajtami ako doprovod). Uletená oddychovka, ktorú zachraňuje správne herecké obsadenie - Cage, Malkovich, Buschemi, Rhames, Trejo. S takto napísanými (a zahratými) postavami by mohli hrať gangstrov v každom filme. A Cusack by tam bol ako vždy za otloukánka, čo to vráti aj s úrokmi. (Škoda pekného auta.) Kým tam nebola akcia, hovoril som si "ujde to, dám 2*", ale potom sa to všetko skazilo Brukheimerovským smerom, nemám ho rád. Ako príklad je Cageova neskutočne infantilná a zároveň drsňácka hláška - "I'm going to show you God does exist." No comment. To bolo aj na mňa dosť. ()

DoNotCross

Debilní scénář, Cage vypadá jako Ježíš a přepíná mezi módem taťky od rodiny a Rambem. A je to neskutečně zábavná podívaná možná právě i díky té velké spoustě totálních WTF momentů a především díky neskutečně našlapanému obsazení. Čistá zábava. ()

savatage

Simon West odvedl perfektní práci. Zde vyzdvihuji i kameru, herecké výkony, hudbu, akční scény a napětí, kterými je film doslova nabitý. Film jsem viděl v kině a velmi rád, si jej pustím i doma. Doporučuji všem, kteří mají rádi akční filmy. ()

Gamekeeper77

Prvotřídní pocta konci minulého století. Klasická akční show s výbornou hereckou sestavou mi připomíná všechno to skvělé, devadesátkové, čím jsem byl odkojený. Filmu nechybí svižné tempo, ani nadměrná dávka adrenalinu a testosteronu a naopak postrádá (naštěstí) přehnané vizuální efekty, kterých v následujícím novověku dostáváme nažrat v takové míře, že nám to až leze ušima. Diky za tuhle starou, poctivou práci. 85% ()

Nathaniell

Dejte bokem otřepané fráze, pár zbytečných klišé a zůstane vám pozoruhodná podívaná, lehce převyšující většinou spíše průměrné filmy s Nicolasem Cagem. Navzdory stáří 21 let tohoto snímku se na něj dodnes vždycky rád podívám a pokaždé jsou tam vážné scény, které mě spíše rozesmějí. 4*. ()

ostravak30

Upřímně řečeno jsem byl překvapen vysokým hodnocením snímku. Znám kvalitnější akční filmy a i lepší filmy N. Cage. Zde se jedná o klasický motiv. Vězňové jsou odněkud někam převáženi a samozřejmě utečou nebo se zmocní dopravního prostředku. Ve skrze nic nového. Je zde ale jedna výjimka. Tentokrát situaci nezachraňuje akční hrdina uvnitř nebo agent snažící se dostat dovnitř, ale jeden z vězňů, který by se vlastně mohl podílet na únosu, kdyby chtěl. Film má ale kvalitní herecké obsazení. Především J. Malkovich a J. Cusack jsou asi vůbec nejlepší herci filmu. Bohužel za ně pokulhává scénář. Skutečná akce pak přichází až ve druhé půlce. Osobně nehodnotím dobře ani hudbu. Už několikrát omílaný příběh v drobně originální obměně mě zase tak nezaujal. S rukou na srdci přiznávám, že neznám všechny akční snímky 90. let, ale že by tento měl patřit k nejlepším? ()

PlayEasy

Když pošlete letadlo plný padouchů do vzduchu a na palubě je i Cage, nevznikne nic jiného, než asi vůbec největší akční guilty pleasure všech dob, které je oázou vrcholné devedasátkové akce! 90% ()

Tominni

Cameronovi Poeovi není co závidět, tak nějak pochybně je odsouzen a když se má vrátit na svobodu, ocitne se v letadle těch největších vězeňských grázlů - to vše pod vedením Cyruse Viruse, kterému ale sekunduje další spousta záporných hrdinů (Steve Buscemi!) a tak není o akci nouzi a k tomu řada vtipných hlášek......Je na co koukat. ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)