Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

Jaromír

John Malkovich je pan herec! Cage tady ale "hraje" jako Seagal :). Film je přehnaný a místy nudný. Raději se podívejte na Gone in 60 seconds. ()

Jerris008

Tohle můžu vidět znova a znova a nikdy nebudu mít dost, nikdy se mi to neokouká, tak jako se nikdy nepřejím pizzy :-) Skvělý hlášky, výborná akce, brilantní obsazení, ze kterého si každý vybere svého oblíbence. No a když už mi jich naservírovali rovnou 5 do jednoho filmu, muselo se počítat s mými sympatiemi :-) Cage to nandá celý bandě, Malkovich je úžasně sarkastickej, Cusack jde do všeho na vlastní pěst i přes to, že ho nikdo neposlouchá a nikdo mu nevěří, Trejo je nechutně hnusnej násilník, kterému jsem celou dobu přála to, co na konec dostal, no a Buscemi mě opět nezklamal a tu svobodu jsem mu i přála :-) "Ani hnout nebo to schytá králíček!" ()

Soubi

Velmi dobrý "soboto-večerní" akční film. Cage nic moc (ačkoli ho mám celkem rád), jeho role taťky mi moc nesedla a scéna s králíčkem vyznívá celkem...no...lacině :). Jinak ale film plný výbuchů, vtipů a zábavy a pokud jste na "bum, prásk" filmy, nemáte co řešit. Filozofii ale nečekejte :) ()

Saul_Hudson10

Výborný akční film, který "dělají" hlavně dva herci v záporných rolích - John Malkovich a Steve Buscemi. Dobrý výkon odvádí i (v té době ještě snesitelný) Nicolas Cage. ()

Mire

Výborný akčný film a skvelý Nicolas Cage ktorému dlhé vlasy skutočne pristali tu predvádza perfektný výkon, tak ako ostatní zúčastnení. Má to riadnu dávku akcie, ale aj vtipu. Proste super! ()

Romeroo

Cage a "jeho" silná Trojka ( Tváří v Tvář, Skála a Con Air )..přesně jak jsem filmy napsal za sebou tak jsou řazeny i v mém osobním žebříčku...tedy 92%,91%,90%...škoda, že v budoucnu pomalu a jistě Nicolas procenta ubíral a ubíral...ale tento film samozřejmě není jen o Nicolasovi....Malkovich řádně sekunduje, Cusak také odvede své a nezapomenutelná ( tedy aspoň pro mě ) je scénka Buscemi vs. malá holčička na letišti...., celkem to hodí výbornou akční pecku... ()

oasismanik

Film, ktorý opakujú stále dokola slovenské televízie, ako záruku kvality a aj sledovanosti. Taký veľmi, veľmi dobrý nadpriemer. ()

miki68cz

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, přehnané ale super a ty typi zločinců a jejich popis - žůžo a legrace zároveň. Doporučuji všem pod heslem - nejlepší je Buscemi ()

jayman

Chaos, koniec natiahnutý až príliš, falošné emócie, otrasný nesympatický Cage a sympaťáci ktorým nevyšiel životný plán. Som sklamaný. ()

walkingdead

Akční film má mít koule a ty Con Airu nechybí. Pár věcí ve filmu sice postrádá logiku, ale za celé 2 hodiny se divák prakticky nenudí. ()

Bendiys

Prumer s velkou davkou Bruckheimera, nelogicnosti a ke konci otresne hudby. Ale dalo se, zvlaste uzasny byl Steve Buscemi... ()

Dinsberg

Neuvěřitelně našlapaný akční film, který těží hlavně ze své nepředvídatelnosti, ať už dějové či akční. Happy end zde není ani zdaleka tak jistý, jako například u Komanda. Atraktivita tohoto filmu možná tkví v tom, že si autoři představili, co by se stalo po svezení veškerého lidského odpadu na jedno místo. I přes parodický nádech lze říct, že nic dobrého. Pevně doufám, že Simon West nevyčpěl svým debutem nebo že se nezačne vidět bayovském stylu. ()

Nessos

První polovina vynikající, druhá slabší + ten konec! Stále je ale Con Air vynikajícím akčním snímkem, který přesvědčivě předčí většinu těch, které jsou natočeny po něm. Trochu mi Simon West svou režií připomněl Michaela Baye. Trojice Cage, Cusack, Malkovich nezklamala, i když jsem se trochu bál, že jo. Hlavně Cage v životní formě. Další shlédnutí utvrzují, že druhou půli si mohli autoři klidně odpustit, neboť je naprosto zbytečná a neuvěřitelně kazí požitek z filmu. ()

rob_troy

Výborná trojka Cage, Cusack a Malkovich. Na tohle bych se mohl podívat klidně ještě 50x a vždycky to pro mě bude jedna z nejskvělejších akčních pecek všech dob. Pinball, Sirus Virus a Pau. Veliké ovace zasluhuje tenhle strhující výbuchy naložený nářez. ()

HEED

Jeden vůbec z prvních filmů, který jsem kdy viděl na PC :D. Byl jsem mile překvapen, a měl jsem stále tendence dívat se na něj dokola, pořád a pořád..... Je to jedna z těch starších srdcovek a spolu ze Skálou tvoří příjemnou akční podívanou na spoustu nostalgických listopadových dnů. ()

Stejšn

Velice dobrý výběr herců v čele s Busccemim, Trejem a Meaneym z tohohle filmu udělal velice koukatelnou podívanou. Sbírečka psychopatů na palubě letadla je skutečně epesní. Scénář je taky dobře napsaný, takže děj rychle odsejpá a jsou tu dokonce i fórky, u kterých se člověk od srdce zasměně (např. ten s rukou). Ani Cage mi tu nijak moc nevadil. Za mě lepší tři. ()

george82

Tohle je pro mě bomba. Skvělej Malkovich, poutavý příběh a spousta záporáků v těžký pohodě v čele s Buscemim. Doplněné skvělou hudbou. Cage za mě s těma svýma pohledama by měl hrát ve filmech jako je Legenda o vášni. On prostě drsňák není. ()

Ernie_13

Pre mňa boli "Skala" a "Con Air" obľúbené filmy v detstve na konci 90. rokov. Doslova ako dvojičky, aj vďaka tomu, že v tom čase som ich vďaka kamarátovi, ktorý ich mal na VHS videl prakticky naraz. Avšak tak ako "Skala" zostala pre mňa úžasným akčným filmom 90. rokov, tak Con Air už v dnešnej dobe vidím namiesto 5*, iba na 3*...čo nám dáva priemer 4*. ;) ...hlavne koniec bol prehnaný. ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)