Alf

Komedie / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1986–1990), 35 h 34 min (Minutáž: 18–24 min)

Hudba:

Alf Clausen

Série(4) / Epizody(102)

kingik

Asi doby Alfa jsou nenávratně pryč. Když například srovnám německy dabovanou verzi s naší je to zralé na vypnutí. Tady dabing selhal. Ota Jirák je neposlouchatelný. Když vezmu, jak je sitcom nestravitelný pro mě, tedy zarytého odpůrce sitcomů, nelze si vybavit nic jiného než žvástající chlupatou obludu, která vždy sedí tak, aby nebyl vidět její vodič. To bylo i na mě moc. Dle kvality obrazu se zřejmě točilo na prošlý materiál. 20% ()

pepa3rd

Nedávno jsem se vrátil nějakých patnáct let zpět a pár (desítek) večerů strávil znovu u tohohle vynikajícího sitcomu. No a výsledek? Nebudete mi to věřit, ale ačkoliv jsem si pamatoval, že se jedná o skvělý komediální seriál, tak moje očekávání opět překonal. Dokonce tak, že jsem se musel podívat na své hodnocení a ty čtyři hvězdy, které jsem mu po paměti při hodnocení přiřknul musím zvýšit na plnohodnotných pět. V průměru si zaslouží jednotlivé díly nejmíň 90 %. ()

vander19

Alf bol jeden z prvých amerických seriálov vysielaných v našich končinách. Každý deň o pol ôsmej večer som sledoval tento seriál. Kúsok na zlepšenie nálady pred ďalším školským dňoch. Veľká chyba TV Markízy, že namiesto seriálov o pol ôsmej dáva radšej správy. Na Alfovy som sa tak dokázal smiať, že občas som padol aj zo stoličky. ()

mm13

Robí to tá kopa chlpov so všetečne vytŕčajúcim rypákom naschvál alebo to nerobí naschvál? Túto otázku nebudem mať nikdy zodpovedanú a takto mi to vyhovuje. Ale neviem si predstaviť, ako možno ten seriál doceniť bez dabingu s pánom Dančiakom. To ani Filipovský neurobil pre našinca toľko, čo on, pretože aj Funes sám je fajn. Alfa sme ale vyhrali. Diky Stano! ()

balcazar

Ja si nemôžem pomôcť, u mňa jasných 5 hviezd. Dialógy síce miestami nie príliš dotiahnuté, no pri Alfových hláškach v spojení s úžasným dabingom Stana Dančiaka ma ide od smiechu roztrhnúť. Keď sa pridá absolútny opak Alfovej osobnosti - suchár Willy, ktorého ide z každého mimozemšťanovho kúsku rozdrapiť či šibnutí susedia Ochmonekovci(na to priezvisko veru nezabudnem), máme namiešaný skvelý sitcomový koktejl. ()

• V epizóde s názvom "La Cucaracha: Šváb" sa Alf zatvorí v kúpeľni. Obrovský šváb začne prerážať cez dvere za hlasného Alfovho kriku. Táto scéna odkazuje na svetoznámu scénu z filmu Osvietenie (1980). (canucks333)
  • V Nemecku vyšlo Alfove hudobné CD s názvom „Jetzt Sing‘ Ich!“ (Teraz spievam ja!), na ktorom boli nemecké coververzie pesničiek z filmu. Alfove CD vydala aj reštaurácia Burger King, ktorá tento nosič rozdávala k detským jedlám. (Raccoon.city)
  • ALF bol v zozname TV Guide „25 najväčších sci-fi legiend“ zaradený na 8. miesto. (Raccoon.city)

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel