Také princezna chce někdy prožít docela obyčejné dobrodružství a zamilovat se. Příběh romantický až staromódně sentimentální, ale také plný humoru, který čerpá z nejlepších tradic amerických komedií. Jeho hrdinkou je půvabná mladá princezna Anna, následnice trůnu imaginární evropské země, jež přijíždí na státní návštěvu do Říma. Po vyčerpávajícím programu je na pokraji sil a je jí na noc podán uklidňující prostředek. Dříve než droga začne působit, se Anna tajně vydává do nočních římských ulic. Cestou se dostaví ospalost, a tak ani neví, jak se ocitla na noc v bytě novináře. Ten ji následujícího dne chce nejprve využít pro senzační reportáž a provádí ji společně s kamarádem fotografem po Římě… Režisér William Wyler vtiskl komedii nenápadnou dokonalost a lehkost. Pod jeho vedením zkušeného a světem protřelého novináře Joea Bradleyho ztělesnil Gregory Peck (Případ Paradinová, Milionová bankovka, Starý gringo, Mys hrůzy). Křehkou, v cizím prostředí poněkud bezradnou princeznu Annu, neodolatelným způsobem ztvárnila Audrey Hepburnová (Snídaně u Tiffanyho, Šaráda), která také za svůj výkon obdržela Oscara. Dalšího Oscara získala Edith Headová (za nejlepší kostýmy pro černobílý film) a scenárista Ian McLellan Hunter za původní scénář, který svým jménem kryl skutečného autora Daltona Trumba, jenž byl na černé listině). (Česká televize)

Biggles

Nenudil jsem se, to v zadnem pripade ne, urcite to je dobry film, mozna vyborny, ale na 5* to u mne nedosahlo. Tezko rict proc, mozna na me az prilis banalni, az prilis nerealne a usmev Audrey to nenapravil. ()

Weissik

Stále víc a víc miluji americkou filmovou klasiku. Prázdniny v Římě nestárnou. I v dnešní době jsou stále stejně zábavné a stále vyprávějí skvělý příběh. Gregory Peck jako romantický hrdina, který obětuje vlastní kariéru lásce, jež stejně zůstane nenaplněná, srdceryvné pohledy, zoufalé polibky, ale i lehkost, humor a skvělá zábava. To vše nabízí klasika, které bych rozhodně netipoval její stáří. ()

sirrgulo

Od Prázdnin v Římě hltám každý snímek ve kterém se Audrey objevila, i když musím uznat, že ne všechny jsou dokonalé jako tento, nakonec jim to díky ní vždy odpustím. A k Prázdninám v Římě? Ty jsou nejlepší romantickou komedií co znám. Vše je podtrženo skvělým výkonem ústředního páru. Tvůrci dnešních často tuctových, neoriginálních a lehko předvídatelných romantických komedií by si měli tento film pouštět povinně, aby pochopili, že ne vždy musí nabídnout dívákovi kýčovitý šťastný konec. ()

yatan

tak mozem prehlasit ze som sa prave zamiloval do tohto krasneho nevinneho romantickeho filmu a zaradil sa medzi moje top 5 romantickych filmov..Audrey je absolutne uzasna..svieza..mlada..stavnata a krasna..Gregory Peck je ale na moj vkus moc dokonaly a pekny na obycajneo zurnalistu v rime..Bogart alebo Stewart by sa mi sem viac hodili ale inak musim uznat ze tomuto sa hovori pekny pravy romanticky nenasilny film..9.5.10 ()

JxMx

Pěkná a příjemná oddychovka, dobré herecké obsazení v čele se sympatickou Audrey Hepburn, nicméně něco tomu chybělo k maximálnímu hodnocení a nedokážu říct přesně co. Asi jak už napsal Djkoma, tak to bylo občas až příliš naivní. Ale každopádně nelituji, že jsem tento film viděl. 75% ()

micka999

Naprosto úžasný romantický film, Audrey jako začínající herečka dokonale ukázala svůj skrytý talent, ještě že si ho ostatní všimli a dokázali to patřičně ocenit :) Je to pro mě jeden z filmů, kvůli kterému mě staré filmy asi nikdy nepřestanou bavit. Je krásný i bez dnešních super filmových efektů, nebo ne? ;) ()

pavliCZECH

Co k tomu říct? Geniální film v němž je Audrey Hepburn křehčí než čokoládové řezy mojí babičky. Kdo viděl a nezamiloval se do ní, nemá srdce a měl by se jít léčit. ()

p.i.t.b.u.l

Nevím jestli jsem viděl tento film kdysi dávno nebo ne, každopádně jsem si na něj nemohl vzpomenout. Ještě předtím než jsem si ho dnes pustil, jsem měl trochu obavy zda to nebude nějaká pitomost, i když v hodnocení CSFD byl na dost vysoké příčce. Ale pořád jsem si říkal, že je to vykonstruované a že to zase tak dobré nebude. A byl to omyl. Vážení tento film je opravdu klasa mezi filmy. Nevěřil jsem svým očím, protože tento film je vtipný, natočen s nóblesou, romantický, se skvělým scénářem, atmosférou a v neposlední řadě se skvělými herci. Nevěřil jsem, že mně tak chytne. A to jsem sotva před ním dokoukal IP man 2. Ač nejsem typický romantik, i když asi ve mně trochu něco je, tenhle film mně dostal od první minuty. Koukal jsem na něj a užíval si tu atmosféru 50 let, Řím apod. Psát o čem to je, nemá smysl, vše je napsáno v obsahu filmu, mně nezbývá nic než jen podotknout, že tento film je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. A to myslím smrtelně vážně. Lituji jen toho, že jsem ho neviděl už dříve. Skvěle natočený snímek. ()

lulu37

Také milé romantické NIEČO, čo len plynie a plynie, ja sa bavím, na konci dojmem a môžem si íst do zoznamu mojich oblúbených poznačiť Prázdniny v Ríme :D ()

route60

Nádherný a pohodový film na který se mohu koukat týden co týden a nudit se nebudu ani vteřinu, Gregory Peck a Audrey Hepburn jsou kouzelní a sní celý Řím a jeho obyvatele, William Wyler byl skvělý režisér který na co sáhl tak vznikl skvost na který nedám dopustit a na Prázdniny v Římě obzvlášť. ()

queckelberghe

Skvelá Audrey, ktorá je štýlová aj v pánskom pyžame či župane. Takéto prázdniny v Ríme by som veľmi rada zažila aj ja. Krásny príbeh, aj mi bolo ľúto, keď už film skončil. ()

turistta

Krásny film v každom detaile. Ďalší kúsok, ktorý má v sebe niečo jedinečné a neopísateľné, ešte k tomu výborná prehliadka Ríma a nechýba ani romantika. ()

x_ander

Krásná romantická komedie. Krásné je na ní to, co v těch dnešních moc vidět není, a to jen jemné a milé vtípky, které nenarušují jiskření mezi hlavními postavami. Audrey je kouzelná, Gregory Peck štramák, prostředí Říma úžasné a závěrečná scéna neuvěřitelně silná. ()

pepad3

Tak jsem se na druhý svátek vánoční přesunul na 2 hodiny do horkého a sluncem rozpáleného Říma a dlouho mi trvalo než jsem se zase vrátil zpátky do vánoční reality. Neskutečně citlivé a upřímné dílo, které po shlédnutí řadím opravdu k tomu nejlepšímu v žánru romantické komedie. Nemá snad cenu ani toho moc psát, tohle se prostě musí vidět. Při sledování se u mě dostavil takový nějaký zvláštní hřejivý pocit a začal jsem přemýšlet o tom, zda se "takováhle love story" může v dnešní uspěchané době vůbec odehrát a zda to dřív nebylo jiné - a potvrdilo se mi, že může. Totiž láska, v této své nejupřímnější podobě, tu vždycky zůstane. Na konci mi skoro i ukápla slza a to se mi často nestává... ()

Zoltar78

Neskutečně milý film s kouzelnou a převelice roztomilou Audrey Hepburn a charizmatickým a neméně šarmantním Gregory Peckem. Závěrečné setkání princezny s novináři bylo natolik emotivní, že jsem to opravdu nečekal. To co si ti dva dokázali říct pouhými pohledy bylo až neskutečné. Odzbrojilo mě to. Krása! ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Spielberg oživí Cortése

Spielberg oživí Cortése

29.03.2018

Steven Spielberg nám právě dodal sci-fi Ready Player One a v červenci 2020 se od něj dočkáme Indiana Jonese 5. Tím ale jeho dobrodružné vyžití nekončí, zároveň totiž hodlá produkovat seriál o Hernánu… (více)