The Mindy Project

• USA It's Messy (neoficiální název) (více)
USA, (2012–2017), 44 h 5 min (Minutáž: 21–28 min)

Tvůrci:

Mindy Kaling

Hudba:

Jesse Novak

Mindy Kaling, Ike Barinholtz, Ed Weeks, Chris Messina, Adam Pally, Beth Grant, Ed Helms, Anna Camp, Xosha Roquemore, Stephen Tobolowsky, Bill Hader (více)

Série(6) / Epizody(117)

Mladá lekárka sa snaží nájsť krehkú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Čudácki kolegovia jej však túto snahu rozhodne neuľahčujú.  Mindy (Mindy Kaling) je skúsená gynekologička, ktorá zdieľa vlastnú prax s niekoľkými ďalšími lekármi. Vychádzať s nimi dobre je však neraz ťažké. Jej kolega Jeremy Reed (Ed Weeks) je chodiaca definícia zlých správ. Naviac, nielenže s Mindy zdieľa prax, ale niekedy navštívi aj jej posteľ, i keď ona sa mu, samozrejme, usiluje odolať. Je pekný a zábavný, ale zväčša býva zahľadený do seba. Danny Castellano (Chris Messina) je Jeremyho úplným opakom - koná neuvážene a má tendenciu kradnúť Mindy jej pacientov. Neustále Mindy kritizuje, komentuje jej nevyrovnaný milostný život i nedostatok profesionality. Každý okrem Mindy však vie, že v skutočnosti jej prácu tajne obdivuje. Dannyho ťažké detstvo jeho snahu uspieť skomplikovalo, ale stal sa z neho zanietený lekár, čo však Mindy nerada priznáva pred ostatnými.
Okrem lekárov dopĺňajú tím aj recepčné. Prvou je Betsy Putchová (Zoe Jarman), ktorá je mladá, úprimná a ľahko ju možno vyviesť z miery, no neustále na Mindy myslí a snaží sa ju niečím ohúriť. Druhou je Shauna Dicanio (Amanda Setton), sebavedomé dievča z New Jersey, ktorá je voči Mindy naopak ľahostajná, tajne však miluje Dannyho.
Mindy je v neustálom kontakte so svojou najlepšou priateľkou z univerzity, Gwen Grandyovou (Anna Camp), ktorá je dcérou guvernéra. Gwen je veselá, no nie veľmi inteligentná žena, ktorá v minulosti zvykla vymetať večierky, na čo si však našťastie nikto okrem Mindy nespomína. Dnes je Gwen šťastne vydatá za finančného analytika a má 6-ročnú dcéru, no Mindy je aj tak stále nablízku.
V čase, kedy sa Mindy snaží rozbehnúť svoju kariéru, stretne muža, ktorý prejde jej súkromným testom (medzi kritériá ktorého patrí napríklad žiadna drogová závislosť a žiadne utajené manželky). Iba čas ukáže, či jej osudy skončia šťastne alebo jej pátranie po šťastí bude trvať dlhšie. (Incantator)

anusha

sexy doktor, hlboko zraneny sarkasticky doktor a mlada romanticka ktora vela rozprava nema idealne BMI a ma kopec casu na to aby stretavala chlapov chodila na party a nejakym vysetreniam sa venuje asi tak 0,5% casu v serialy, ma obrovsky byt v new yorku a je to super vtipne “I hooked you up with Ronaldo!” “Your garbage man? He was smokin’ hot, but he was a little pretentious. A little too well-read, if I may say that.” update: po 2 dnoch a dvoch seriach zvysujem hodnotie na 5* a kto to vzal pri prvych epizodach odporucam pri tom zostat .. pokial ste teda zena :) ()

Adrian.S

Bohužiaľ, väčšinu ľudí odradí od sledovania sľabučký pilot alebo Mindy v hlavnej úlohe (všetci dobre vieme, že nežijeme v spoločnosti, kde by indická bacuľka bola zrovna lákadlom na sledovanie TV seriálu). A pritom sa jedná o najlepší komediálny seriál v rámci súčasnej ponuky. Minimum nudnej vaty. Každý diel posúva príbehy a vzťahy jednotlivých postáv ďalej. A navyše pre fanúšika zrušených Happy Endings je tu od druhej série Adam Pally ako series regular. ()

Vaiollet

U mě to tady hlavně táhnou postavy, které jsou až na jednu velice sympatické a podle mě je nelze nemít rád a tak na to klidně koukám jen kvůli nim. Jediný koho nemám ráda je hlavní hrdinka. Nemůžu si pomoct, ale Mindy Kaling je mi velice protivná a její postava není ani moc vtipná. Nicméně kdo má rád velice nenáročné seriály, se sympatickými postavami, u kterých mu nevadí se spíše jen usmívat, než se popadat za břicho, tak doporučuji. Pilot trochu vázl, ale postupně se to vylepšilo. ()

quip

Po první sezóně je to úplně jasné - hůř napsaný seriál jsem neviděl. Příběhově občas překvapí (aha, tohle se stalo?), motivace zejména postav Mindy (Kaling) a Dannyho (Messina) jsou hrubě nečitelné nebo spíš "all over the place" a chovají se jako idioti. Taky se divím, že Mindy Kaling napsala svoje alter-ego takhle otravně. Přitom premisa zněla opravdu sympaticky a některé postavy jsou také. Chtělo by to možná víc writerů - takhle to musí být celkem fuška a výsledek navíc vypadá takhle odfláknutě. ()

Chen

Nakonec se z toho vyklubal onen typ seriálu, který se na počátku hledá, ale postupem času se z něj stane povedená podívaná. Humor je štiplavý, příjemně drzý, ale zbytečně netlačí na pilu (alespoň ne většinou). Mindy Kaling zúročila své zkušenosti z psaní scénářů k některým epizodám Kanclu a přestože styl humoru The Mindy Project je malinko jiný, funguje. ()

Galerie (1 062)

• Postava Mindy (Mindy Kaling) se původně měla jmenovat Mira a postava Dannyho (Chris Messina) Dr. Brooks. (ČSFD)