Všemocný (2011)

Nenápadné, neotřelé a hlavně nové, což se v této době, kdy některé filmy jedou podle jednoho a toho samého scénaře přináší nový vítr. 80%

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Příjemný oddchový snímek, při kterém je nutnost vypnout mozek, a užívat si akce a superšpionskej vychytávek, Zatím jsem viděl z této série pouze tento díl, takže mám co napravovat :). 70%

Falling Skies (2011) (seriál)

Viděny 3. Díly a tím taky končím. Ne že by byl seriál španý, ale prostě nějak nebavilo. Zpracování je na slušné úrovni ani ty efekty nejsou úplně špatný ale pokud seriál nebaví tak to prostě nemá cenu. Takže seriálu dávám takovej 55% třeba to někdy dokoukám.

Hunger Games (2012)

Takže zaprvé, sem velký fanoušek knížky, takže sem se na film hoodně těšil. Podobnou tématiku jsme ve filmových žánrech viděli hodněkrát, např: Gamer, Zabij nebo budeš zabit, Battle Royale, ale žádný mě nevtáhnul do děje tak rychle, ikdyž předlohu dobře znám. Splátci Překvapilo mě všech 24 bylo byť na krátce samostatně představeno, myslel jsem si že to ve filmu nebude a ono jo, takže mile překvapen. Vcelku sympatičtí herci to zvládli s přehledem, ale asi nejvíc zaujala z těch pozadivějších rolí Isabelle Fuhrman. Aréna Áréna se povedla na jedničku, pro někoho může být les nezáživný ale podle předlohy je to zpracováno bravůrně. Třesícíse kamera tomu dodává pocit diváka přímo v dění. Rating PG-13 Dost kritiky si film odnáší hlavně kvůli nízkému ratingu. Já si myslím že filmu by slušelo jak více drsnější poddání tak i to, které je ve filmu. To je prostě inviduální věc, každý má prostě jiný vkus. Jennifer Lawrence Tato mladá slečna film vede s přehledem, svoji roli si užívá a její podání je přesvědčivé. Takže bych to asi shrnul tak, jeden z těch nejlepších filmů zpracovaný podle předlohy co byl natočen. Dokonce i tržby mile překvapili. 95% Rozpočet : $78,000,000 1. Víkend - Tržby USA: $155,000,000 I Tržby celosvětově: $214,250,000

Alcatraz (2012) (seriál)

Po pěti dílech se serálem končím, čekal jsem něco jinýho než stále se opakující děj v dílech. Seriál měl velký potenciál jenž nevyužil, škoda.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Nečekal jsem že mě tenhle seriál vtáhne a jen tak se nepustí. Viděno 7 dílů.