Návrat velkého blondýna (1974)

François Perrin je opravdu jako ten vzpomínaný Otto von Stierlitz. Pokud by tajná policie obsadila všechny východy z budovy, on by unikl vchodem.. Nejen variace Cosmova ústředního motivu nám má naznačit, že sledujeme Blbfingera či Špiona, který mě iritoval, jenže mně tam zoufale chybělo to, co začíná Mireille Darc na konci výstřihu zad jejich úžasných šatů..

V nemilosti (2021)

No vida. I Netflix tu a tam přijde s něčím nad svůj snadno zapomenutelný standard. Drama o dávném zločinu a trestu, který nekončí propuštěním, je viditelně vedeno ženskou rukou a dává vzpomenout na univerzální prezidentský citát o tom, že až bude nejhůř, začnou se věci obracet k lepšímu. Zacílení na širší publikum namísto nabízejícího se artového soužení fungovalo, včetně na sekundu přesně dlouhého závěrečného „hug-timeu“. Lze tomu možná vytknout, že se vedlejší postavy zahrávají do autu, ale to je pochopitelné, když se jede sólo. Některé části Sandry už začíná přemáhat gravitace (ne ta s Clooneyem), ale jí to nemusí vadit. Nedůraz na krásu může být osvobozující..

Klikař Charlie (2007)

Tučňáčí nemotora Jessica Alba a naštěstí v jen komických polohách tápající Dane Cook na trnité cestě ke zlomení kletby a omezení přenosu pohlavních chorob.. Není to tak trapné, jak to klidně mohlo být, sympaticky se tupí žánrová klišé a je tam spousta hereček, kterým se nebudete dívat do očí. Jen se mi potom zdála noční můra v noční můře. Nejdřív ke mně přišli nazí Seth Rogen s Jonahem Hillem. Budiž, snesu hodně, jenže já se probudil a nahý Dan Fogler mi nesl ke snídani grep..

Znovu ve hře (2018)

Chtěl bych se nějakým kouzlem dostat do tohoto filmu. Nejdřív bych propustil všechny zaměstnance Franklin & Clarke a natřel jim držku indulonou. Nebo klidně naopak. Záleží, kvůli čemu by hysterčili víc. Podnikavou dívku JLo bych nakopnul de jejího sexy zadku za stále stejné herecké kreace a jejímu partnerovi oholil ten úlisný knír. Té nechutné kamarádce s napuchlými rty bych s chutí dopřál waterboarding s kanystrem bílého vína a zeptal se Treata Williamse, jestli si kvůli své přítomnosti tady trhá vlasy. A na samém konci, snad by se Batman nedíval, zase nakopnul JLo za ty nakydaná moudra. Teda hned poté, co bych si od pusy otřel vlastní zvratky.. Možná ta recenze působí trochu vyšinutě, ale to oni ze mě udělali..

Paroží (2021)

Pray it desires not you.. Cooper tam umí dostat tu ponurou krásu a nelítostnou krutost amerického venkova, co si budeme povídat. Škoda jen, že ta sympatická subtilnost utrpěla klišovitou implementací klasických traumat a finálním duelem Žvahlava a paní učitelky.. Zajímavý policejní tým ve složení „Už jsem zase šerif“ Plemons, starý totem Graham Greene a Horatiem do Oregonu převelený Rory Cochrane. Dalo se čekat, že tihle lovci jelenů nebudou mít s Wendigem dobré skóre..

Corpus Christi (2019)

Zdůraznění reálné přítomnosti Ježíše Krista jako Boha, lidově řečeno Boží čelo. A pak je tu ještě víra, odpuštění a vykoupení. Mladej Rutger Hauer křížený Akselem Henniem umí tyhle věci dopřát i bez mandátu, protože kutna dělá mnicha a krunýř rytíře.. Polská variace na Pale Ridera. Bez střílení a nečekaně neortodoxní..

Marco (2021)

Nová Q košťata nemetou. Minimálně pětinu stopáže Marco jede ve vlaku, pozoruje noční Dánsko, utíká po ulicích před agresivním mosteckým popelářem, nebo jen zasmušile kouká a k tomu zbytku to má mizivý vztah. Možná ani nevadí, že je kriminální zápletka banální a její konec, kdy si nový Asad hraje na Martina Riggse, po kterém brzy půjde ombudsman, nedává moc smysl. Spíš je problém, že Zandvliet z toho udělal statickou televizní povídku, která se chvílemi lepí na podrážky jak Carlovy nikotinové žvýkačky..

Elysium (2013)

USB flash hroch, který září vším jen ne štěstím, odstraňuje na Zemi a jejím orbitu sociální nerovnost. Blomkampova „slumová“ forma i cit pro přirozenost a kinetiku akce se ukázaly jako prostředek, který jednak umožní částečně ignorovat tu tupost na cestě za ukončením třídních bojů a taky dostane do hlavy myšlenku, jakpak by to asi vypadalo, kdyby ten fanboy dostal do pazour něco ze série Terminátora (samozřejmě bez stupidního scénáře). Vyšinutý boykie Copley by tam mohl hrát zlý kybernetický organismus, co likviduje protivníky jen pomocí johannesburgského přízvuku..

Souboj u El Diablo (1966)

Yesterday they fought each other. Today they fight together in a dead end canyon called Diablo! A já dodávám: „And tomorrow everybody will forget..“ Vinnetouovi hoši zase jednou na špatné straně barikády, děj složený ze zmateného pobíhání po pěkných utahských exteriérech a vinou herců kritický nedostatek autenticity. Mstitel Garner slaboučký, krotitel koní a pánských krejčí Poitier byl rozrušen jen tehdy, když jej střelili šípem do ruky. A to nejspíš jenom proto, že si musel odtrhnout rukáv ze své elegantní nažehlené košile.. To zdejší poměrně vysoké hodnocení mě překvapuje. Já se na konci cítil jako indián, když se ho v restauraci zeptají, jestli má rezervaci..

Tichá noc (2021)

August: Osage County meets Melancholia. Sváteční party s dobrým dýdžejem a goebbelsovským finále, která svou oscilací mezi černou komedií a existenciálním hororem potvrzuje, že ve vánoční čas jsou lidé na sebe nejvlídnější. Považuji se za trpělivého rodiče, ale to, co předvedl taťka Goode při rozlévání coly na zapití, to bylo na metál.. A mimochodem, hledat v tom nějaký antivaxx message je stejně pošetilé jako chlemtat bělidlo..