(K)lamač srdcí (2010)

Příjemná romantika o tom, že ne všechny city se dají jen tak koupit.

Náhradníci (2009)

I když nejsem fanoušek Sci-Fi, tak toto je jedna z mála výjimek, která mě zaujala svým nápadem a poměrně krátkou stopáží, bohužel už ne zpracováním. Nápad a představa, jaké by to doopravdy bylo, kdyby měl každý svého náhradníka mně ale trochu hlavou vrtá..

Dokonalý svět (1993)

Kevin Costner a jeho herecký výkon, který provází celý film? Výborné. Eastwood nezklamal, znovu dokazuje umění režiséra k natočení něčeho jiného ze života, jako herec nezůstává pozadu. Námět typu dojemného příběhu a srdceryvného konce, mně se to líbí!

Avatar (2009)

Tak tento příběh z jiné planety vždy prožívám absolutně na plné čáře. Není co dodat, doporučuji!

Kamarád taky rád (2011)

Překvapivě sympaticky natočená romanťárna bez ohraných frází a scén. Mila a Justin doplňují jeden druhého, a proto má příběh, alespoň v začátku, svižný spád. Konec je sice předem jasný, ale tento typ amerického happy endu hold máme všichni rádi a jsme na něj zvyklí...

Počátek (2010)

Toto mě naprosto dostalo! Po prvním shlédnutí jsem ihned musel vidět znovu, a dokonce ani po dalších projekcích se mi nic neokoukalo. Je to zřejmě tím, že Christopher Nolan a Leonardo DiCaprio dokazují svoje mistrovství v oboru. Ať se i nadále tvoří filmy s nekonečnou hranicí představivosti!

Nedotknutelní (2011)

Doporučení bylo mnoho, ale stále jsem nevěděl, co můžu očekávat. Dočkal jsem se! Moderně zpracovaný příběh, během kterého jsem se ani jednou nenudil a bohužel i celkem rychle utekl. Vynikající Omar Sy, kterému věřím vše za 5*.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Už delší dobu odsouvám tento film, ale dnes nadešel jeho čas. Monotónní začátek mi ani tolik nevadil, jelikož to výrazně nahradil emočně gradující konec (doladěný příjemnou hudbou), při kterém srdce skoro puká. Může se však tento příběh ve skutečnosti stát? Na tom nezáleží, rád jsem se nechal pohltit touto atmosférou.

Výměna (2008)

Angelina Jolie jak jí neznáme aneb občas je neuvěřitelné, kam až sahá lidská bezmoc. Podle skutečného námětu se znovu dokazuje, že reputace vládla nad spravedlností už v minulosti. Není na tom co obdivovat, ale jako motiv k natočení zajímavého filmu je to vždy výzva. Opět vyzdvihuji hudební talent Clinta Eastwooda, který zde není vůbec k zahození. Shrnuto za 5*.

Pravidla moštárny (1999)

Tak krásné a dojemné, člověk prožije celý příběh jakoby byl jeho součástí. Vše je podkresleno úžasnou hudbou, která také patří k mým nejoblíbenějším soundtrackům. Rozhodně plné hodnocení.