Pařba ve Vegas (2009)

Přiznám se bez mučení, že sem se bez přestání smál jak idiot. Třetinu filmu sem musel přetáčet zpátky, protože sem momentálně nebyl schopný vnímat :-). Speciálně bych vyzdvihl scénu s bezpečnostní kamerou.

Kuky se vrací (2010)

Vizuálně našlápnuté, nahláškované, akční a opravdu velmi vtipné. Největším nedostatkem bych asi vypíchnul herecký výkon živého Ondřeje Svěráka a jeho huhlání. Ale jinak je to parádní jízda od začátku do konce

Astérix a velký boj (1989)

Zdaleka nejtemnější, ale zároveň zdaleka nejméně vtipný. Všehovšudy sem se 2x jen pousmál. Ani "zkouřený" (nikoliv doslova zkouřený, ale je to to první, co člověka napadne, když ho vidí) Panoramix nebyl vtipný. A ty ženské byly hrozně otravné a vyloženě na zabití (ještě víc než ve skutečném životě). Nejhorší a nejnudnější díl.

Machete (2010)

Solidní jakta, kterým však v druhé polovině dochází dech. Závěrečná akce byla řekněme podivná a ne příliš atraktivně zrežírovaná. Líbilo se mi velmi, jak téměř všechny záběry z fiktivního trailery byly zužitkovány a dávalo to celkem i smysl .... v rámci možností. Objektivní kritika nad hereckými výkony nebo občas podivnými vypravěčskými skoky však musí jít stranou. Sebeparodující De Niro, roztomilý Steven Seagal, "extremely hot" Jessica Alba a Michelle Rodriguez, hodně vtípků a návod jak naporcovat člověka na 100 + 1 způsob a to včetně kramfleku, to jsou argumenty, kterými se to dá pádně vyvážit :-).

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Pixar přesedlal na vězeňské drama. Animovaný film okořeněný hororovými prvky a útěkem, vedle kterého bledne i Michael Scofield. A ano ten konec je srdceryvný, až to hezké není.

Soumrak mrtvých (2004)

Hodně vtipné, ale zhruba ve stejné míře mě na tom štvalo, že všechny postavy se chovají jako úplný idioti.

Iron Man 2 (2010)

Srovnatelné s jedničkou, ale z dvojky sem měl lepší pocit. Asi za to může ten hype okolo jedničky, který sem nikdy nepochopil a doteď ji považuju za jeden z nejpřeceňovanějších filmů. Dvojka byla naopak celkem odstřelena, tak sem ani tolik neočekával a příjemně sem si to užil. Od komixu za 200 mega bych ovšem čekal víc akce. Ps: Když se Scarlett Johansson objevila v catsuit, tak mi bylo jasný, že tohle měla být Lara Croft. Angelina Jolie může jen blednout závistí :-).

Útěk z Alcatrazu (1979)

Už dlouho sem nezažil tak hutnou atmosféru. Nejednou se o mě pokoušel infarkt :-). Neskutečně vtahující a strhující. Už vím, odkud má Scofield a Andy Dufresne svoje triky. Přesto mi k té páté hvězdě něco chybí. Na poprvé úchvatné, ale napodruhé už to asi nemá co nabídnout. Jdu si znova pustit Shawshank.

Talentmania (2010) (pořad)

Co dělá probůh Troška v porotě, která má hodnotit talent ?

Rychlá rota (1989) (seriál)

"Nesnaž se pochopit Tlusťocha Chipe, dostaneš křeče do mozku." nebo "5 dynamitových patron ? S tím tahle plechovka nepřeletí ani plot. Pro jistotu jich tam dám 20" no kdo by nemiloval Monty Jacka?