Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Usnul jsem zhruba v polovině .. .toť vše z bohatého zážitku nové Troškovi komedie.

Expendables: Postradatelní (2010)

Stallone opět překračuje svůj stín a zase dává novodobé akční scéně další díl studie zvané - 80. a 90. léta: doba nefalšovaných akčních hrdinů s trefnými hláškami a údernými zásahy. Nemůžu jinak než za plný počet ... Slza nostalgie zamáčknuta, úkol splněn na výbornou.

Poldové (2010)

Bohužel jen oddechová jednohubka, která v režii Kevina Smithe postupem času upadá a stává se z ní jen komedie s rádoby ztrapňujícími se herci. Což mě mrzí hlavně u Willise, protože jeho parťák je poloviční dement a ty jeho vtipné hlášky nejsou ve většině případů vůbec vtipné. Asi to chtělo míň přiblých keců (Morganovu postavu do nějaké epizodní scénky :-) ), víc akce a větší prostor pro S.W. Scotta. Ten to alespoň pro mě zachraňuje na těch 50%.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Barevně sladěné na výbornou, ale jaksi mě to celé neoslovilo na plný počet, i když se o to herci dobře snažili. Možná kdyby to bylo o pár minut kratší, tak bych nepociťoval, že se příběh (někde uprostřed snímku) nikam neposouvá a má sklony k nudě. Naštěstí se to pak docela pěkně vybarví a je z toho milý zásek do světové filmografie... 75%

Alenka v říši divů (2010)

Burtonova fantazie opět vyloudila spokojený úsměv na mé tváři. Říše divů plná všelijakých barevných mutací spolu s hereckým projevem, hudbou a animací dává za vznik něčemu, čemu se jednoduše říká útěk z reality ... a je to jedno jestli je to do klobouku kouzelníka Pokustóna, v tomto případě do klobouku bláznivého Kloboučníka anebo jen slastné navrácení do dětských let, kdy fantazie je jednou z nejlepších vlastností dítěte, kterou mu leckterý dospělý člověk může jen tiše závidět ... ještě, že existuje Tim Burton. 80%

Vlkodlak (2010)

Na to, jak nemám rád remaky, tak jsem docela mile překvapen, ale je tu velké ale. Na jednu stránku jsem byl rád, že se snímek snaží jít svou dějovou linií a nekopíruje jen originál (scéna v blázinci před komisí, atd), dále oceňuji povedenou kameru a pěknou masku, ale zklamaly mě počítačové efekty, a to tak, že veškerou tu zvědavost v přeměnu u mě zabily a tím mi bylo v podstatě zabráněno vychutnat si toto dílo dosytosti, i když Del Toro a Hopkins se předvádějí v dobrém světle a krev stříká do všech stran. Slabších 70%

Reservation Road (2007)

Reservation Road funguje zejména na dvou hlavních představitelích a jejich výkonech, jimž jsem s lehkostí jejich role uvěřil a navzdory scénáře, který po celou dobu jede na zápletce ze začátku snímku, jsem byl mile překvapen s jakým zážitkem jsem nakonec odcházel. 75%

2Bobule (2009)

Jednička se mi líbila, dvojka je však blbost, která staví hlavní postavy do situací, jenž nejsou ani vtipné a co víc, ani dobře zahrané či scénáristicky nápadité... To si pak člověk stačí všímat různých nedokonalostí a jakýkoliv požitek jde v tu chvíli stranou, např.: když Postránecký mluví v jedné scéně čecháčským přízvukem a v druhé nahodí mluvu jako rodilý moravák. 2bobule jsou jen výplach zbytků hodných levného krabičáku, po němž nejednoho bolí pěkně dlouho hlava.

2012 (2009)

Země opět v ohrožení a opět v režii blockbusterového velikána tohoto katastrofického žánru. No, nedopadlo to úplně nejhůř. Možná je to tím, že už jsem tak trochu tušil co od Emmericha očekávat, a proto jsem ani nebyl překvapen velkolepými destruktivními scénami, které byly mnohokrát přitaženy za vlasy ... až to hrozilo bolestivým skalpováním (nebudeme si přece nic namlouvat). A obrněn ocelovým štítem jsem odrážel od sebe ty typicky trapné patetické sekvence, v nichž se bohužel 2012 postupem času utápěl víc a víc, až u mě nakonec klesl na tří hvězdičkové hodnocení. A je to obrovská škoda, protože na tu délku musím k největší chvále říct, že mě film nenudil. Slabších 70%. Ps. Známé herecké tváře (i v těch menších rolích) zafungovaly na jedničku.

Souboj Titánů (2010)

Dal jsem na radu místních a ještě než to začalo, vypl jsem pro jistotu mozek, abych si ten film alespoň užil. Pravda, srovnávat ho s originálem, nedopadl by nový Souboj titánů dobře. Sice se ho zuby nehty nedrží, což je koneckonců jedině dobře, ale stejně mi příjde, že je to jen přehlídka triků a efektů bez ambicí uspět na poli s názvem Film, který stojí za to....bohužel. Ale jako popcornová zábava to plní účel.... 50%