Mrtvý muž přichází (1995)

Oscarový výkon Sarandonové a nominacehodné představení Penna jsou výborným tahákem tohoto zajimavého snímku. Zvláště co se myšlenky o trestu smrti týče. Tim Robbins pak ukazuje, že není jen úspěšný herec, ale je i solidním scénaristou s režisérem, jehož cit pro natočení tohoto dramatu podle skutečné události je obdivuhodný a jeho nominace za režii absolutně zasloužená. Jen je škoda, že ona myšlenka, kdy je trest smrti staven do světla, že právo brát lidský život by neměl mít nikdo - ani stát usvědčenému a následně i k trestu smrti odsouzenému vrahovi, se u mě v tomto případě míjí účinkem. Proto "jen" 80%, ale jinak to bylo pěkné a konec vynikající.

Zrození šampióna (2009)

Nic proti Sandře nemám, ba naopak - ve svých letech vypadá skvěle, jako herečka taktéž není špatná, ale většinu jejich výkonů, co jsem měl možnost vidět, bych k Oscarovým měřítkám raději vůbec nepřirovnával (možná jen v žertu), proto je mi velkou záhadou jak je možné, že tuto cenu dokonce vyhrála. To opravdu není v Hollywoodu lepší herečky, která by si ji v roce 2010 zasloužila? Blind Side je povedené drama, které si rozhodně zaslouží pozornost filmového fanouška. Příběh o černošském chlapci (Quinton Aaron), který mimochodem herecky lehce přejíždí Sandru Bullock tam a zpět, je sice servírován v předvídatelném hávu, ale za to je řemeslně zručně zvládnutý, takže ve výsledku jsem byl mile překvapen. 70%

Debil Dead (2004)

Debil Dead aneb plastelínová pocta především Evil Dead :-)) No proč ne, na jedno zkouknutí se to dá, ale vyšumí to z hlavy rychleji než ta tří minutová stopáž. Těch 60% je spíš z mojí strany z milosti, protože podobných snímků (dá-li se to tak nazvat), které jsou parodiemi, různými imitacemi, či střihovým umem jednotlivých fanoušků a uživatelů, se po netu a you tube válí mraky ...

Mělký hrob (1994)

Menší zklamání vítězí v mém případě nad onou kvalitní stránkou filmu. Zápletka o mrtvole, kufru plném peněz a následným přátelstvím (důvěrou a nedůvěrou) mezi třemi spolubydlícími je zobrazena s dobrou dávkou humoru spojeným s thrillerovským umem na pozadí dramatického vnímání změn charakterů postav. Bohužel mi moc neseděly ty anglické exteriéry. Což sám tak dobře nechápu a divím se, protože proti nim nic nemám, spíš ve spoustě filmech obdivuju právě jejich krásu, ale tady mi docela vadily. Slabších 70%

Za hranicí strachu (2007)

Překvapivě zajimavá kamera sleduje dění Za hranící strachu. Pokud člověk uvěří, že se opravdu jedná o inspiraci skutečnými událostmi, získává tímto snímek lépe ocenitelný rozměr. Na rozdíl od tisíce ostatních hororů/thrillerů podle pravdy, tady se mnoho nepřehání, namísto toho je spíše kladen důraz na realističnost celého příběhu. Jen je škoda, že snímek poměrně rychle zabředne do tohoto všedního stereotypu nudného reálu a tu nejakčnější část vystřídají v podstatě vzápětí závěrečné titulky. Do té doby se snímek soustředí jen na občasné výjevy krve a různých náznaků vražedné sekty. 50%

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Solidní béčko se vším všudy. Příběh je plochý jak Russellovo jednovýrazové herectví. Ne že by mu tato role nějak nesedla, to rozhodně ne - Kurt se na tuto roli hodí. I když ho vidím raději v jinak napsaných postavách. V postavách co mluví a třeba i hláškují po celý film a ne až v poslední půlhodince, kdy si povedeně vyřizuje staré a otevřené rány se supervojáky nové generace. Ale zase na druhou stranu - od Paula Andersona jsem ani nečekal nějaký hlubokovýznamový snímek s vyššími ambicemi, takže jsem nakonec se Žoldákem i spokojen.

Hanebný pancharti (2009)

Nečekal jsem, že mě nová tarantinovka bude tak bavit a ona mě opravdu bavila. Tarantino se vrátil ve velkém stylu a opět se silnými dialogy, které nedávají vydechnout ani na sekundu, do toho povedený námět, hudba a hlavně se mi líbila i kamera. A pak samozřejmě herecké obsazení a jejich perfektní výkony. Zvlášť Christoph Waltz byl vynikající. Plný počet ale přes všechny klady nedám z jediného důvodu. S blížícím se finále se na moje očekávání snímek ubíral trochu jiným směrem než bych k doposavadnímu kvalitnímu dění očekával. Ovšem ta finální scénka neměla chybu. Slabších 90%

Živí nebo (ne)mrtví (2007)

Taková zombie blbůstka, která je vcelku zábavná a tu necelou hodinku a půl příjemně utíká. Samotný snímek se nijak nesnaží překonávat svoje možnosti průměrného až podprůměrného komediálního horůrku a na všech frontách působí nedokonale, nedotáhle a někdy i pitomě, což je zároveň ve výsledku asi jeho největší přednost, protože Chris Kattan je na tyto role jako dělaný, a když už zklamou zelení zombies, tak je to právě on anebo vcelku pěkné gore, co táhnou tento snímek k lepším zítřkům. 50%

Californication (2007) (seriál)

Sprosté, nechutné a vulgární, ale kure*vsky zábavné a vtipné. David Duchovny je v této roli vynikající a ačkoliv jsem si myslel, že navždy zůstane tím paranormálním strašákem Mulderem, tohle moje představy úplně obrátilo naruby a donutilo popřemýšlet, kterou postavu mám radši. Hank Moody proplouvá životem po svém a vstříc následkům svých činů (většinou ojetí ženského protějšku), osobitě zvládá prozatimní epizody na výbornou. Samozřejmě i díky scénáři, který dokáže uplést z hovna bič a neméně trefným vedlejším postavám. Prostě a jednoduše, vše nádherně přihrává Duchovnyho one man show.... motherfuckeeeer

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tak nějak nevím co si mám o tomto filmu myslet. Herecká jména předurčovala ke kvalitnímu filmovému zážitku, opak je bohužel pravdou. U komedie čekám, že se budu smát a tohleto kozí zírání mě teda moc nepobavilo. Na každý povedený vtípek spadá spousta patosu (tím myslím děj), který má do lehkosti a zábavnosti daleko. Čímž více tíhne k nudě od cesty do nikam a pro nikoho. Popravdě, kdyby nebylo Bridgese, jeho vojenských eskapád, netradičních forem cvičení a hlavně jeho typického výrazu spokojeného a nad věcí postaveného chlapíka, asi bych hodil na ten Clooneyho knírek daleko horší hodnocení. 40%