Guns N' Roses: Rock am Ring 2006 (2006) (koncert)

Guns N´Roses jsou v jiné sestavě a na písních, zejména na těch co nahráli předešlí členové, jde poznat, jak moc tam chybí. I když má koncert výborné elektrizující kouzlo, není to ono a Axlův hlas už taky dávno není co býval. Oproti tomu, nová sestava dokazuje, že pojem Guns N´Roses je škoda nechávat mezi mrtvými kapelami.

Guns N' Roses: Welcome to the Videos (1998) (hudební videoklip)

Vynikající songy doplňují nápadité a promyšlené videa, které mají ve většině případů něco do sebe. Nářez jak má být.... no prostě Guns N´Roses.

Démon pomsty II: Krvavá odplata (1994)

Docela povedené pokračování, které je sice slabší než jednička, ale jako zábavně koukatelné béčko splňuje požadavky docela obstojně. Kromě známé dějové náplně o pumpkinheadově vykonávané pomstě se točí i o jeho minulosti, což mě, přiznám se, zajímalo nejvíce. 60%

V údolí Elah (2007)

Netradiční kritika americké armády, která svým zpracováním mění pohled jednoho amerického patriota na její samotnou podstatu a dopad války na mladé vojáky. Tommy Lee Jones předvádí výborný herecký výkon a táhne toto drama k zaslouženým čtyřem hvězdám. 70%

Démon pomsty (1988)

Konečně se mi podařilo (po asi 10 letech) opět vidět prvního Pumpkinheada a jsem za to nesmírně rád, protože obavy z toho, že by se vytratil původní dojem povedeného hororu, se naštěstí nenaplnily. Stan Winston vytvořil za pomoci svého týmu mimořádné monstrum, které disponuje obdivuhodnými vlastnostmi - je na první pohled nádherně hnusné, nemilosrdné vůči svým obětem a navíc má povedenou myšlenku ohledně své existence. Režijní prvotina Stana Winstona tak doplácí snad jen na kvalitu scénáře . Ten v souvislosti s tím, že samotná postava Tykvohlava dostává hlavní roli až v druhé polovině filmu, neutáhne začátek zrovna v nejlepším světle. Naštěstí mu včas přicházejí na pomoc (kromě samotného monstra, to přijde až později) - Lance Henriksen, čarodějnice a lesy, s nimiž nakonec Stan Winston vyčaruje příjemnou hororovou atmosféru. 70%

Pozdrav z cesty do pekla (1991)

Pohodové béčko, které není nijak zvlášť moc hororové, ale má odlehčenou atmosféru a díky tomu, že je i tak trochu road movie, ani nenudí. Spíš než v pekelném hororu jsem si však připadal, jakobych se z velké části díval na nějaký postapokalyptický fantasy snímek, který sem tam připomíná slavného Mad Maxe a vzhledem ke gumovým maskám a laciným efektům, bych ani netipoval, že to vzniklo až v roce 1992. Oproti tomu nemůžu říct, že se mi to nelíbilo a i když jsem od toho moc nečekal, docela jsem se bavil. Slabších 70%.

Lesní duch (1980)

Atmosféra je celkem ucházející vzhledem k rodinnému hororu, který dokáže výrazně napnout snad jen dětského diváka a já, protože jsem Watchers in the Woods neviděl jako malé děcko, ale až teď, nemůžu tento film z produkce Walta Disneyho ohodnotit více než slabšími 50%. Což ale nijak neubírá na faktu, že jde o docela povedenou záležitost, u něhož je slovo horor ve velkých uvozovkách, protože v tom případě by se daly považovat za horor třeba i Strašidla z Vikýře.

Démon pomsty: Krvavá lázeň (2007) (TV film)

Čtvrtý Pumpkinhead je pro mě na tom celkově stejně jako předchozí díl - v něčem je lepší a v něčem horší. Pořád však nejde o nic významného, co by stálo za doporučení dnešnímu filmovému, přesněji hororovému fanouškovi. Tykvohlavova největší sláva spadá do 80. a 90. let minulého století a tam měl asi taky navždy zůstat. I když samotné monstrum vypadá pěkně i tentokrát (dokud ho počítač nerozpohybuje), to ostatní opět jako v Ashes to Ashes pokulhává na hranici nevyzrálosti a odfláknutosti. Zejména co se týče uvěřitelnosti herectví pomstychtivého mladíka a některých dalších zúčastněných.... samozřejmě vyjma Lance Henriksena. Ten stejně jako v minulém dílu svoji malou roli s přehledem zvládá. Jednoduchost příběhu a fakt, že každá rodina obývá jeden obrovský dům, nahrává litrům krve a vnitřnostem v počtu větším než malém, oběti jsou totiž tykváčovi na ráně takřka vždy ve větším počtu, a i když těchto jednotlivých útoků není zase až tak moc, nakonec vyústí v docela povedené jatka, díky nimž se nakonec přikláním k 50%.

Defendor (2009)

Woody Harrelson je v roli Defendora výborný a nemám mu v podstatě co vytknout. Tak proč takové hodnocení? No protože snímek jako celek nevyznívá až tak moc dobře jako jeho hlavní postava. Figuruje v něm totiž několik odlišných žánrových prvků a přišlo mi, jakoby se nemohl rozhodnout jestli chce být komedií, dramatem, akčním filmem anebo parodií... což na mě celkově působí nekompaktním dojmem. A stejně jako dobrácký hrdina, který díky tomu, že je trochu opožděný, je normálními lidmi těžce k pochopení, tak úplně stejně já nedokážu pořádně ocenit tento film... i když ta parodie na Baleovu změnu hlasu v nových batmanech mě pobavila dobře. 65%

Démon pomsty (2006) (TV film)

Už je to pěkná řádka let, co jsem měl možnost potkat se na VHS s prvním Tykvohlavem. Na dlouhou dobu to bylo taky naše jediné setkání ... až do teď. Podle internetových hodnocení jsem čekal nějakou těžce koukatelnou blbinu, ale nakonec musím říct, že mě Ashes to Ashes docela i mile překvapil. Ano, logika Pumpkinheadova jednání a objevování se na scéně je tristně zanedbaná. Stejně tak jako tupé postavy, některé dialogy a do očí bijící, směšně udělané počítačové efekty pohybu samotného tykváče v celé jeho kráse. Ale protože jsem z této série viděl jen první díl, na který si vzpomínám jen matně (flashbacky potěšily) a nemůžu se tedy počítat za jejího znalce (což jakmile to bude možné doženu), vypl jsem mozek a jen si užival masky tykvohlava, pěkně vypadajících vysušených těl, Douga Braydleyho a navrátivšího se Lance Henriksena. 50%